Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 12 okladka

       Świat Szkła 12/2019

 

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

20190820-BANNIERE-HALIO-750x100-1D-PL

 

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

 

budma 2020 - 480x120

 

eurasia glass 480x100

 

 konferencja ICG 1c

Stanley Black & Decker na rzecz społeczności i środowiska
Data dodania: 09.04.15

 

Stanley Black & Decker to największy koncern narzędziowy na świecie, który w Polsce zatrudnia już ponad 600 osób. Firma od lat realizuje działania wspierające społeczności lokalne, ochronę środowiska naturalnego, czy też gwarantujące najwyższe standardy bezpieczeństwa w pracy.

 

W tym roku, dwa z realizowanych przez firmę projektów – „Dzień Ziemi” i „Świąteczne pomaganie” zostały docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) i opisane w 13. raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Sukces obu wydarzeń sprawił, że będą one nie tylko kontynuowane w kolejnych latach, ale także rozszerzane o kolejne inicjatywy.

 

20150404stanley1

 

„Znalezienie się w gronie firm, dla których dobrowolne działania na rzecz lepszego społeczeństwa i czystszego środowiska są ważnym aspektem działalności przedsiębiorstwa ma dla nas szczególne znaczenie. Tak duża organizacja produkcyjna jak nasza pozostawia ślad ekologiczny. Zdajemy sobie z tego sprawę i czujemy się zobowiązani do prowadzenia działań niwelujących ten efekt. Jednocześnie, jako korporacja międzynarodowa i duży pracodawca w Polsce, staramy się wprowadzać w życie projekty wspierające osoby potrzebujące i społeczności lokalne” mówi Rafał Błaszczyk, Marketing Manager CE Stanley Black & Decker Polska.

 

„Dzień Ziemi” to trzyetapowa akcja edukacji ekologicznej realizowana wśród pracowników gliwickiego centrum dystrybucyjnego Stanley Black & Decker obsługującego obszar Europy Środkowo-Wschodniej. Oprócz szerzenia wiedzy ekologicznej, akcja ta uświadamia pracownikom, że mają oni realny wpływ na działalność firmy. Na „Dzień Ziemi” składają się: ECOTest sprawdzający wiedzę na temat ochrony środowiska naturalnego, ECOlogical training realizowany we współpracy z ekspertami Fundacji Bez Tajemnic i kształtujący umiejętności praktyczne z zakresu recyklingu, oraz ECOSmart, do którego pracownicy zgłaszają własne projekty efektywności ekologicznej. Spośród 13 zgłoszonych inicjatyw Stanley Black & Decker zrealizował 5, w tym: zmniejszenie liczby odpadów papierowych, zoptymalizowanie procesów zakupowych w magazynie oraz recykling jednostronnie zadrukowanych kartek.

 

Drugi projekt doceniony przez FOB to „Świąteczne pomaganie”. Akcja łączy działania charytatywne z wolontariatem pozwalając pracownikom na samorealizację oraz wspierając ich potrzebę niesienia pomocy innym. W jej ramach pracownicy warszawskiego biura Stanley Black & Decker zorganizowali dwa wydarzenia połączone ze zbiórką pieniędzy oraz darów rzeczowych na rzecz „Szlachetnej paczki”. Pierwszym był kiermasz książek, drugim sprzedaż własnoręcznie upieczonych i udekorowanych, świątecznych pierników. Zebrane pieniądze przeznaczono na przygotowanie paczki dla pięcioosobowej rodziny z Piaseczna.

 

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest organizacją pozarządową zajmującą się promowaniem zaangażowania przedsiębiorstw w realizację zasad odpowiedzialnego biznesu (CSR). Co roku wydaje publikację prezentującą najlepsze praktyki z tego zakresu. W 13. raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2014. Dobre praktyki” zaprezentowano 684 praktyki CSR.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik