heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1

 

banner konferencja 04 2019  

  

 lisec SS FastLAne

 

 Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

 

 

 

Połowa PRIME Corporate Center już z elewacją
Data dodania: 10.06.15

Na placu budowy PRIME Corporate Center, powstającego przy ul. Grzybowskiej 78 w Warszawie, trwają intensywne prace związane z montażem szklanej elewacji budynku. Pod koniec maja, przeszklenia o charakterystycznym wzorze sięgały już wysokości 11. piętra budynku. Montaż elewacji zakończy się w połowie października br.

 

20150606PRIME 1 fot S Deptula

 


Tafle szkła montowane na fasadzie PRIME Corporate Center – wyprodukowane w hucie szkła Guardian w Częstochowie – zapewnią doskonały dostęp światła dziennego do wnętrza budynku, pozwalając na zachowanie wysokiej wydajności energetycznej obiektu.


Przy montażu elewacji PRIME Corporate Center pracuje codziennie ok. 45 osób, które w ciągu niespełna trzech miesięcy zamontowały już ponad 9 kilometrów aluminiowych profili fasadowych. Wyprodukowane przez Aluprof profile zostały indywidualnie zaprojektowane i wytłoczone. W przygotowane elementy wstawiono do tej pory 1 300 zestawów szklarskich, czyli szyb zespolonych, których łączna waga przekracza 190 ton.

 

W obrębie jednego piętra montowanych jest od 132 do 173 sztuk elementów szklanych. Waga najcięższych pojedynczych paneli elewacji dochodzi nawet do 250 kilogramów.

 

20150606PRIME 2 fot S Deptula


Wraz z montażem paneli elewacji instalowane są jednocześnie elementy oświetlenia LED, które podświetlą charakterystyczną fasadę biurowca.


Jednocześnie dobiegają końca prace nad konstrukcją najwyższych pięter trzonu wieży PRIME Corporate Center. Wewnątrz budynku trwają natomiast prace wykończeniowe powierzchni biurowej i powierzchni wspólnych. W lipcu rozpocznie się montaż marmurowych okładzin w głównym lobby biurowca, wykonanych z greckiego marmuru Volakas.

 

20150606PRIME 3 fot S Deptula


PRIME Corporate Center zostanie oddany do użytku w I kwartale 2016 roku, a pracownicy Raiffeisen Polbank wprowadzą się do nowej siedziby głównej banku w I półroczu 2016 roku.
Projekt architektoniczny budynku przygotowała pracownia Solomon Cordwell Buenz z Chicago, która współpracuje lokalnie z firmą Epstein. Inwestycja powstaje zgodnie z wymogami certyfikacji ekologicznej BREEAM na poziomie „Bardzo dobry”.

-----------------------

Golub GetHouse (GGH) to doświadczona firma deweloperska i inwestycyjna, która od ponad 50 lat świadczy pełen zakres usług na rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych i Europie. W Polsce Golub GetHouse działa od ponad 25 lat, dysponując rozległą wiedzą w dziedzinie realizacji projektów deweloperskich, budownictwa, finansowania, marketingu, wynajmu oraz zarządzania nieruchomościami komercyjnymi i mieszkaniowymi. W Warszawie Golub GetHouse zrealizował do tej pory liczne budynki biurowe, w tym: Warsaw Financial Center, International Business Center oraz Warsaw Corporate Center. Obecnie Golub GetHouse realizuje w Warszawie budynek PRIME Corporate Center, a także wspólnie z Mennicą Polską, realizuje projekt Mennica Legacy Tower – 130-metrową wieżę oraz sąsiadujący z nią budynek, które powstaną przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej. Ten jeden z największych i najbardziej wyczekiwanych wieżowców w Warszawie zaoferuje najemcom blisko 65 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej.

 

 

 

01 chik
01 chik