Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 05 okladka

 5/2019

wydanie dwujezyczne (pol-ang)

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1

 

swiatszkla 750x240 1  

  

 LiSEC SS Konfig 480x120 

 

 gpd2019 480x100

 

 

Okno Capital Smart – inteligentne rozwiązanie dla Twojego domu
Data dodania: 26.07.15

Główną funkcją okna jest oświetlanie i zapewnianie wymiany powietrza w pomieszczeniu. Ponadto powinno ono pełnić rolę regulacyjno–ochronną, a zwłaszcza zabezpieczać przed negatywnym działaniem wiatru i opadów atmosferycznych, jak też przed utratą ciepła lub nadmiernym nagrzaniem.

 

20150722Stolbud Wloszczowa  Okno Capital Smart 1

fot. Stolbud Włoszczowa


Wysokie oczekiwania konsumentów odnośnie walorów użytkowych okien zaowocowały dynamicznym rozwojem stolarki otworowej. Szybko rozwijający się rynek tych produktów podąża za rosnącymi potrzebami klientów i oferuje im nowoczesne rozwiązania zarówno funkcjonalne jak i estetyczne. Inteligentne systemy nie są traktowane, jako atrakcyjny gadżet, ale jako element realizujący koncepcję nowoczesnego - energooszczędnego i bezpiecznego domu. Za ich pomocą można stworzyć zintegrowany system, który sprawi, że w pomieszczeniach zawsze będzie cicho, ciepło i bezpiecznie.

 

20150722Stolbud Wloszczowa  Okno Capital Smart 2

fot. Stolbud Włoszczowa


Polska firma Stolbud Włoszczowa, jeden z wiodących producentów okien i drzwi, wychodzi naprzeciw tym wysokim wymaganiom oferując produkty spełniające najwyższe standardy. W jej ofercie znajdziemy okna Capital Smart wykorzystujące zaawansowane rozwiązania technologiczne.

 

Pozwalają one na osiągniecie takich parametrów, które zapewniają komfortowe użytkowanie okien. Codzienna obsługa jest znacznie usprawniona, bo zastosowany w nich system TaHoma daje możliwość sterowania działaniem okien przy pomocy pilota i urządzeń elektronicznych posiadającym iOS lub Android, na przykład tabletów czy smartfonów. W ten sposób można je z łatwością otwierać i zamykać, ustawiać pozycję otwarcia i mikrowentylację.

 

20150722Stolbud Wloszczowa  Okno Capital Smart 3

 

fot. Stolbud Włoszczowa

 

Na co dzień informować nas będą o temperaturze czy sile wiatru, wykorzystując wbudowaną w nie stację pogodową. Wychodząc z domu możemy bez obaw zostawić uchylone okno, gdyż zamknie się ono w chwili, gdy niespodziewanie spadnie deszcz. Automatyczne zamknięcie zabezpieczające przed zalaniem wnętrza albo przyciemnienie szyb w razie intensywnego nasłonecznienia to przykład inteligentnej reakcji na zmienną aurę.

 

20150722Stolbud Wloszczowa  Okno Capital Smart 4

 

fot. Stolbud Włoszczowa

 

Dla osób, które dbają o własne poczucie bezpieczeństwa ważne będzie przede wszystkim powiadamianie o stężeniu dwutlenku węgla lub pożaru i zapewnianie dobrej wentylacji poprzez sterowanie dopływem świeżego powietrza. Osoby te usatysfakcjonuje też wysoki stopień zabezpieczeń antywłamaniowych. Wielką zaletą koncepcji systemu zarządzania działaniem okien jest możliwość zintegrowania go z innymi elementami zabezpieczającymi, takimi jak sterowane automatycznie rolety, żaluzje czy okiennice zewnętrzne oraz współpraca z instalacją alarmową poprzez zamontowane w oknach kontraktony.


Wybierając projekt domu przede wszystkim jednak kierujemy się upodobaniami estetycznymi i wygodą. Bez względu na znaczenie dla wnętrza, okna powinny komponować się z architekturą budynku. Capital Smart mają tę wielką zaletę, że dzięki uniwersalnej stylistyce mogą być stosowane praktycznie bez ograniczeń. Są sprzymierzeńcami tych, którzy dążą do równowagi formy i funkcji.

 

20150722Stolbud Wloszczowa  Okno Capital Smart 6

 

fot. Stolbud Włoszczowa

 

Wykonane z wyselekcjonowanych gatunków dębu, sosny lub meranti pokrytych wodorozcieńczalnym lakierem w szerokiej gamie kolorystycznej są przeszklone szybami o wysokich współczynnikach termoizolacyjnych i akustycznych. Są solidne, stabilne i trwałe. Wszystkie te zalety zapewniają im uznanie nie tylko klientów, ale również ekspertów, którzy przyznali oknom znaczącą nagrodę branżową - Złoty Laur na Targach Poznańskich BUDMA w 2015 r.


Inwestowanie w nowoczesne rozwiązania daje wymierne efekty w podnoszeniu jakości życia mieszkańców, o których „troszczy się” inteligentny system zarządzający bezpieczeństwem i wygodą. Ci, którzy budując dom myślą o odnalezieniu w nim upragnionego spokoju, z pewnością docenią zalety nowoczesnych okien firmy Stolbud Włoszczowa.

 

więcej informacji: www.stolbud.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik