Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka 01-2018

20180123-BANNER-160X600-V1-PL-FENSTERBAUEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

   swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

  

ERD480x100-en 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
LISEC wyznacza nowe standardy w hartowaniu
Data dodania: 07.09.15

 

Szkło hartowane jest coraz wyraźniej widoczne w naszym otoczeniu - popyt na nie stale rośnie – jest ono stosowane do najróżniejszych realizacji. LISEC, pionier w produkcji pieców do hartowania, szczególnie w zakresie hartowania cienkiego szkła, w tym kierunku rozwoju konsekwentnie wyprzedza konkurencję - niedawno zainstalowano w fabryce firmy INTERNORM, znanego austriackiego producenta okien, piec do hartowania nowej generacji: HAL 1700-313

 

Zespół odpowiedzialny za badania i rozwój w firmie LISEC uruchomił w końcu 2013 roku znaczący projekt. Zadaniem było zaprojektowanie nowego pieca do hartowania, który zapewni obniżenie kosztów produkcji, przy jednoczesnym zwiększeniu: niezawodności procesów, wydajności i produkcyjnych możliwości.

 

pl32251 51 ausschnitt22a

 Piec do hartowania HAL 1700-313

 

 

"To było ogromnie ekscytujące zadanie, ponieważ wiedzieliśmy, że z wykorzystaniem małych środków, prawie niemożliwe będzie osiągnięcie celu, więc mieliśmy praktycznie zerowy początek", mówi Manfred Spreitzer, kierownik projektu w firmie LISEC. Osiągnięto jednak niewątpliwy sukces - nowy piec do hartowania HAL 1700-313 jest technicznie bardzo wyrafinowany i waży prawie 50% mniej niż jego poprzednik.

 

Trzy najważniejsze zalety techniczne w HAL 1700-313:

 

- Płaskość zahartowanej tafli szkła
W wyniku zoptymalizowania konstrukcji i zaimplementowania technicznie zaawansowanej poduszki powietrznej w piecu, osiągnięto prawie 100% płaskość tafli szkła po zahartowaniu. Prowadzi to nie tylko do jeszcze wyższego wyniku w jakość obróbki tafli szklanych, ale również gwarantuje wyższe bezpieczeństwo procesu, ponieważ dodatkowo jest zmniejszone ryzyko uszkadzania tafli.

 

- Konwekcja optymalna
Konwekcja (czyli sterowany przepływ ciepłego powietrza wewnątrz pieca do hartowania) została oszacowana za pomocą narzędzi komputerowych, które wyznaczyły symuluję konwekcji optymalnej. Na podstawie uzyskanych wyników oraz zgodnie z danymi pochodzącymi z odpowiednich badań, zbudowano prototypowy model - wyniki obliczeń teoretycznych i doświadczeń praktycznych były ze sobą wielokrotnie porównywane.

 

- Lekka konstrukcja
Zespół projektowy poddał szczegółowemu badaniu całą strukturę pieca i to doprowadziło do pracowania bardzo lekkiej konstrukcji. Ogólnie rzecz biorąc, inżynierowie byli stanie zmiejszyć prawie o połowę ciężar pieca, bez wpływu na wydajność procesów hartowania. To zmniejszenie ciężaru jest korzystne dla montażu (lżejsze silniki, lżejsze oprzyrządowanie, łatwiejszy transport i manipulacja), a dodatkowo również dla klientów korzysne są niższe koszty transportu i generalnie niższe koszty produkcji.

 

Koszty serwisowania, konserwacji i bieżącego utrzymania pieca przez klienta są istotnymi czynnikami przy projektowaniu nowych konstrukcji. Więc teraz części zamienne i substancje konserwujące można łatwo i szybko wymienić lub zamontować, ze względu na odpowiednią wysokość roboczą (praca na parterze). Kolejnym plusem, jest optymalizacja czasu przezbrajania i konfiguracji pieca uzyskane dzięki uproszczeniu prac, co ma też swoje zalety podczas montażu.

 

Dziesięć lat doświadczeń firmy LISEC w produkcji i instalacji średnich i dużych pieców do hartowania, pozwoliło włączyć do produkcji nowy piec HAL 1700-313. "E" w LISEC jest ostatecznie dla Experience. Jest to szczególnie miłe, że juz pierwsze testy prototypowego modelu były bardzo udane i przeróbki wprowadzane przez inzynierów odpowiedzialnych za produkcję były tylko minimalnie. Manfred Spreitzer: "Pierwszy piec do hartowania HAL 1700-313 został właśnie pomyślnie zainstalowany w firmie INTERNORM i oddany do eksploatacji."

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik