heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1 

baner szklo budowlane

 

20190820-BANNIERE-HALIO-750x100-1D-PL

 

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

 

budma 2020 - 480x120

 

ALURON - lakierowanie na najwyższym poziomie
Data dodania: 22.04.16

Jakość, technologia, energooszczędność i ekologia to motto produkcyjne, którym kieruje się Zarząd zawierciańskiej Spółki ALURON, będącej producentem systemów aluminiowych do wszystkich segmentów stolarki: PVC-ALU, DREWNO-ALU, ALU oraz drewna.

 

20160422aluron qualicoat1

 

Na ponad 25 tys m2 zaplecza produkcyjnego, z rozbudowaną infrastrukturą oraz nowoczesnym parkiem maszynowym wytwarzane są kompletne systemy aluminiowe z najwyższej jakości materiałów oraz komponentów. Stosowanie wyspecjalizowanych, atestowanych narzędzi, maszyn przeznaczonych do poszczególnych etapów produkcji (cięcie, frezowanie, spawanie, zagniatanie, gięcie) gwarantuje wysoką jakość finalnego produktu i pełną powtarzalność przy zachowaniu najwyższej jakości procesu obróbki materiałów.

 

20160422aluron qualicoat2

 

Szczególnym miejscem w zakładzie produkcyjnym ALURON jest lakiernia proszkowa, która działa od kwietnia 2012 roku. W ciągu tych 4 lat zostały pomalowane miliony mkw aluminium, przy założeniu, że na jednej zmianie lakierowanych jest nawet ponad 1000 mkw. elementów w różnych kolorach, przy średnio 10 zmianach kolorów na zmianę, utrzymując przy tym najwyższy standard jakości lakierowania. Stałe polepszanie poszczególnych procesów lakierowania i dążenie do osiągnięcia jak najwyższego poziomu usług zostało wyróżnione nadaniem Spółce Certyfikatu QUALICOAT SEASIDE, co daje przewagę nad standardową licencją QUALICOAT. W przypadku bardziej wymagających projektów znajdujących się w miejscach o większej korozyjności SEASIDE daje pewność uzyskania ponad standardowej ochrony antykorozyjnej.

 

20160422aluron qualicoat2a

 

ALURON poprzez swoich Partnerów handlowych dostarcza systemy aluminiowe w różne miejsca na świecie, gdzie często panują warunki o zwiększonej korozyjności. Takie warunki występują nie tylko na północy czy południu Europy, ale również i nad morzem Bałtyckim, co wymaga dodatkowych zabezpieczeń antykorozyjnych.

 


Przyznany Certyfikat QUALICOAT SEASIDE oznacza, że lakiernia ALURON spełnia wymagania związane z dostarczaniem produktów do zastosowań architektonicznych w warunkach dużej wilgotności, mgły solnej i odporność na korozję nitkową powłok proszkowych.

 

20160422aluron qualicoat2b

 

Zgodnie z panującymi trendami ALURON oszczędza energię, doskonali materiały i poszukuje nowych technologii z myślą o środowisku naturalnym, które w dzisiejszych czasach jest najważniejszym podmiotem. Podobnie i architekci rozpoczynając projektowanie badają otoczenie inwestycji, aby zaproponować jak najlepsze rozwiązania architektoniczne, ale również materiałowe. Dlatego tak istotne w całym procesie budowlanym jest dostarczenie odpowiednio lakierowanych detali, które gwarantuje ALURON.

 


Lakiernia ALURON umożliwia uzyskanie wszystkich kolorów RAL, NCS, oraz autorskiej palety kolorów ALURON Color Collection. Ponadto malowanie według palet DB, malowanie dwupowłokowe typu SEASIDE, dekory drewnopodobne, anodowanie w standardzie Qualanod. Istnieje również możliwość wykończenia powierzchni i uzyskania efektu: satyny, matu, połysku, struktury oraz wielu innych.

 

20160422aluron qualicoat0

 

Aluron Color Collection (ACC) jest autorską paletą kolorów dostępnych tylko pod marką ALURON. Zawiera ponad 100 niestandardowych, nowoczesnych i ciekawych barw, które nadają oknom, budynkom indywidualny charakter. Standardowe palety barw ograniczają możliwości estetyczne oraz aranżacyjne.