Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 07 okladka

 

       7-8/2019

 

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

VITRUM Swiat Szkla Web

 

ift 480x105px RFT19 engl 

 

 GP19-480x105px

 

 GLASS 480X120

 

Salon bliżej natury: nowe drzwi narożne podnoszono-przesuwne od ALUPROF
Data dodania: 14.06.16

Biesiadowanie z bliskimi w salonie z panoramicznym widokiem na okolicę, to marzenie niejednego inwestora realizującego projekt własnego domu.

 

Narożnikowe drzwi podnoszono-przesuwne ALUPROF MB-77HS są świetną propozycją dla wszystkich, którzy szukają drzwi, które zacierają granicę między wnętrzem bryły, a tym, co ją otacza.

 

20160606ALUPROF scena01 NAROZNIK View02 P

 

Jedni odpoczywają w salonie, by zabarykadować się przed światem zewnętrznym. Inni marzą o tym, że chwila oddechu, który mogą tam złapać, ukoi ich zmęczenie. Jednak prawdziwa ucieczka przed hałasem codzienności jest możliwa tylko w harmonii z przyrodą.

 

Tymczasem przydomowy ogród i kontakt z pieczołowicie pielęgnowaną roślinnością jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na relaks i poprawę samopoczucia.

 

Otworzenie salonu na otoczenie zewnętrzne z dwóch stron staje się teraz możliwe dzięki narożnym drzwiom podnoszono-przesuwnym ALUPROF MB-77HS.

 

Rozwiązanie zapewnia zarówno nieskrępowany dostęp do widoków na zewnątrz, jak i możliwość aranżacji bryły budynku w oryginalny, nowoczesny sposób.

 

20160606ALUPROF scena01 NAROZNIK WEW P MB-77HS

 

Do ogrodu jeden krok

Drzwi narożnikowe, łączące salon z ogrodem mają wpływ nie tylko na estetykę wnętrza, lecz także na samą fasadę budynku. Co więcej, odgrywają kluczową rolę zabezpieczając go przed utartą ciepła czy włamaniem.

 

Od tego, jaki rodzaj drzwi wybierzemy, zależeć będzie również optymalne wykorzystanie przestrzeni w salonie i naświetlenie pomieszczeń.

 

Produkt, który oferuje lider systemów aluminiowych ALUPROF – drzwi narożne podnoszono-przesuwne MB-77HS – jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem, nieangażującym zbyt dużej przestrzeni.

 

– Jego użytkowanie jest łatwe nawet dla dzieci czy osób niepełnosprawnych. Mechanizm zastosowany w drzwiach tarasowych MB-77HS pozwala na swobodę w zamykaniu i otwieraniu ich skrzydeł. Pomaga również w ominięciu niektórych problemów związanych z aranżacją przestrzeni.

 

Ich układ umożliwia zaoszczędzenie miejsca, które musielibyśmy znaleźć dla klasycznych drzwi, a sama konstrukcja sprzyja usytuowaniu mebli tak, by nie kolidowały z nim podczas otwierania.

 

To bardzo użyteczne i wysoce estetyczne rozwiązanie. Właśnie dlatego systemy narożne cieszą się ostatnio coraz większa popularnością – tłumaczy Bożena Ryszka, Marketing Manager marki ALUPROF.

 

Dom otwarty na patio

Wykorzystanie dwóch – nie jednej – ściany w wypadku drzwi narożnikowych podnoszono-przesuwnych MB-77HS sprawia, że obszar przeszklenia budynku staje się bardzo duży. Dzięki temu wnętrze obiektu wypełnia się światłem słonecznym i wydaje się optycznie większe.Rozwiązanie zaprojektowane przez inżynierów ALUPROF pozwala na stworzenie skrzydeł o dużych gabarytach, co dla projektanta oznacza duże możliwości aranżacyjne.

 

Otwarte drzwi narożnikowe podnoszono-przesuwne, wychodząc bezpośrednio na ogród czy patio, potęgują wrażenie „otwartej przestrzeni” i pozwalają zachować wyróżniający się styl zarówno danego pomieszczenia, jak i budynku. Gdy drzwi są zamknięte stanowią przeszklone ściany budynku.

 

Drzwi do misji specjalnych

Drzwi tarasowe, aby były funkcjonalne i estetyczne wymagają wykonania z najlepszej jakości materiałów oraz spełnienia norm technicznych najwyższego pułapu.

 

Następstwem tego połączenia jest system MB-77HS. Oprócz funkcjonalności, wygody i estetyki, cechuje go także energooszczędność. Wypełnione szkłem jedno- lub dwukomorowym zapewniają wysoki stopień ochrony akustycznej i cieplnej.

 

Liczne przeszklenia, które można zastosować w tym rozwiązaniu nadają budynkowi lekkości i urozmaicają całościowy wygląd bryły.

 

Ponadto system daje możliwość wyposażenia konstrukcji w szyby antywłamaniowe, bez istotnych zmian w budowie drzwi, dzięki zamkniętym listwom do szklenia.

 

Dbanie o aspekt antywłamaniowy jest szczególnie ważne, gdyż większość włamań do domów jednorodzinnych odbywa się poprzez drzwi od ogrodu.

 

Innym walorem systemu jest wygoda w otwieraniu i zamykaniu, którą zapewnia napęd „HS-Master” sterowany za pomocą przycisku lub pilota. Warto wspomnieć także o szerokiej gamie kolorystycznej, jaką oferuje producent. Możliwość zakupu aluminium w dowolnym kolorze znaczenie poszerza warianty aranżacyjne całej przestrzeni.

 

Ze względu na swoją specyfikę system może być wykorzystywany nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, lecz także obiektach użyteczności publicznej – apartamentach bądź hotelach.

 

Doskonale wpisuje się w nurt nowoczesnej, transparentnej architektury. Kubistyczne bryły, nie tylko wzbogacają wygląd budynku, lecz także zapewniają panoramiczny widok z jego wnętrza i lepiej doświetlają pomieszczenie.

 

Drzwi narożne podnoszono-przesuwne MB-77HS są idealną propozycją jako zabudowa łącząca salon z zielenią ogrodu. Dzięki nim otworzymy nasz budynek na energooszczędną i bezpieczną przyszłość.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik