Aktualne wydanie

2019 10 oladka

       10/2019

 

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1 

baner konferencja  2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

 

 GP19-480x105px

 

 GLASS 480X120

 

Owady nie mają szans - moskitiery MS więcej niż OKNA
Data dodania: 11.07.16

Któż z nas nie lubi letnich wieczorów spędzanych w zaciszu własnego domu, kiedy po upalnym dniu, zza otwartego okna dolatują chłodniejsze podmuchy wiatru? Niestety, bardzo często wraz nimi do naszych wnętrz wdzierają się również nieproszeni goście - owady, które uparcie podążają w stronę światła. Najlepszą formą obrony przed nimi jest zastosowanie moskitier. Tylko jakie wybrać?

 

20160707 MS wiecej niz OKNA moskitiery 4

 


Zalet moskitier, czyli półtransparentnych siatek montowanych w oknach, nie sposób przecenić. Zwłaszcza w leniwe, letnie wieczory, kiedy skutecznie chronią wnętrza naszych domów przed niemiłymi „odwiedzinami" insektów. Rynkowa oferta moskitier jest dość zróżnicowana. Na jakie się zdecydować? Najtańsze czy skuteczne? Przyjrzyjmy się bliżej dostępnym rozwiązaniom.

 


Na klej
Najpopularniejszą i pozornie najtańszą metodą mocowania moskitier jest ich przyklejenie do ramy okna. Wiele osób decyduje się na taką opcję uważając, że to najekonomiczniejsze i najlepsze dla samej stolarki wyjście. Wszak wydaje się, że siatkę można w każdej chwili odkleić bez pozostawienia najmniejszego śladu na ramie. Jednakże w praktyce okazuje się, że tak wcale nie jest.

 

20160707 MS wiecej niz OKNA moskitiery 2

 


Siatka na ogół odkleja się już po kilku dniach i nie spełnia swojego zadania. Nieproszone owady chętnie wykorzystują wszystkie szczeliny i wlatują do domów lub mieszkań. Próbując ratować sytuację, użytkownicy próbują przytwierdzać siatkę stosując coraz mocniejsze kleje. Inwestują czas i kolejne sumy na zakup kleju, a niekiedy również nowych zestawów moskitier. Konsekwencją najczęściej jest frustracja, a do tego - niezwykle często - również trwale uszkodzenie powierzchni ramy, z której nie sposób zmyć kleju.


W ramce - ale jakiej?
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na moskitiery rozpostarte na ramkach dopasowanych do wielkości otworów okiennych. Tak jak w przypadku zestawów z klejem, oszczędzanie i zakup tańszych np. drewnianych lub wykonanych z tworzywa ramek nie jest jednak wskazane. Cienkie listewki pod wpływem wilgoci i wysokiej temperatury wichrują się i niszczą po zaledwie jedynym lub, co najwyżej, dwóch sezonach. O oszczędności możemy więc w dłuższej perspektywie zapomnieć.


W tej sytuacji zdecydowanie najkorzystniejszy jest zakup moskitier w lekkich ramkach aluminiowych. Właśnie takie oferuje firma MS więcej niż OKNA. Proponowane rozwiązanie umożliwia łatwy demontaż, więc bez trudu można taką moskitierę zdjąć, kiedy nie jest już potrzebna lub gdy chcemy ją wyczyścić. Ramka jest trwała i wytrzymała. Niestraszne jej warunki atmosferyczne. Zamocowanie jej w ramie jest zaś bardzo proste – wystarczy do tego zwykły śrubokręt krzyżakowy.

 

20160707 MS wiecej niz OKNA moskitiery 3

 

Moskitiery zakłada się od strony zewnętrznej na ramę okienną i przymocowuje uchwytami od wewnątrz pomieszczenia. Trzeba jednak pamiętać, aby uchwyty były dostosowane do systemu uszczelek. Zbyt „ciasny” uchwyt długotrwale wywierający nacisk na uszczelkę może prowadzić do jej deformacji i uszkodzenia, co boleśnie odczujemy w sezonie jesienno-zimowym, gdyż prawdopodobnie będą to miejsca przewiewów i nieszczelności. Dlatego MS więcej niż OKNA zawsze zachęca do systemowych rozwiązań firmy.

 

20160707 MS wiecej niz OKNA moskitiery 1

 


Zastosowana w moskitierach MS więcej niż OKNA siatka wykonana jest z półtransprentnego włókna szklanego. Doskonale przepuszcza światło, co eliminuje, częsty w przypadku np. czarnych siatek, problem niepożądanego zaciemnienia wnętrza. Utrzymanie jej w czystości jest dziecinnie proste. Raz na jakiś czas - w zależności od potrzeby lub na koniec sezonu, wystarczy ją umyć wodą z dodatkiem delikatnego detergentu i starannie wysuszyć.
www.ms.pl