Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 07 okladka

 

       7-8/2019

 

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

VITRUM Swiat Szkla Web

 

ift 480x105px RFT19 engl 

 

 GP19-480x105px

 

 GLASS 480X120

 

Niezwykły koncert AUKSO i Vołosi w Nocnej Strefie Grania XXVI Festiwalu Muzyka w Sandomierzu
Data dodania: 18.08.16

NSG Group zaprasza na wspólny koncert jednej z najwybitniejszych orkiestr kameralnych w Europie – AUKSO – oraz kwintetu smyczkowego Vołosi. Artyści wystąpią 21 sierpnia 2016 r., w ramach zainicjowanego i wspieranego przez firmę cyklu Nocna Strefa Grania.

 

W niedzielę, 21 sierpnia 2016 r., orkiestra AUKSO pod batutą Marka Mosia wraz z folkową grupą Vołosi zabiorą uczestników XXVI Festiwalu Muzyka w Sandomierzu w muzyczną podróż po Karpatach. Koncert odbędzie się o godzinie 20.00 na Dziedzińcu sandomierskiego Zamku Królewskiego w ramach cyklu Nocna Strefa Grania, prowadzonego z inicjatywy NSG Group - producenta szkła i produktów szklanych dla budownictwa i motoryzacji, właściciela spółek Pilkington Polska, Pilkington IGP i Pilkington Automotive Poland z siedzibą w Sandomierzu.


We wspólnym programie muzycy zaprezentują zaskakujące aranżacje znanych melodii łącząc klasyczny repertuar z brzmieniami etno. Zespół Vołosi tworzony przez górali z ludowej kapeli - Zbigniewa Michałka (skrzypce), Jana Kaczmarzyka (altówka i gajdy), Roberta Waszuta (kontrabas) – oraz muzyków z akademii, braci Krzysztofa i Stanisława Lasoniów (kolejno: skrzypce i wiolonczela), wpisuje się w nurt nowej muzyki etnicznej i muzyki świata.

 

 

20160808pilkington kultura

XXVI Festiwal Muzyka w Sandomierzu - plakat aut. Sandomierskie Centrum Kultury

 

Twórczość Vołosi została już niejednokrotnie doceniona m.in. na festiwalu Nowa Tradycja, czy w konkursie organizowanym przez Europejską Unię Nadawców EBU. Z kolei AUKSO - Orkiestra Kameralna Miasta Tychy to jedna z najbardziej cenionych orkiestr kameralnych w kraju, od 20 lat reprezentująca Polskę na europejskiej scenie. Grupa, założona przez absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach, wspólnie z dyrygentem Markiem Mosiem, jest wielokrotnym zdobywcą Fryderyków – nagród polskiego środowiska muzycznego – w kategorii Muzyka Symfoniczna i Koncertująca.

 

„Festiwal Muzyka w Sandomierzu to wyjątkowe dla całego regionu wydarzenie kulturalne, które z wielką przyjemnością od lat wspieramy” – mówi Monika Kuczyńska, dyrektor HR, NSG Group w Polsce. „Jesteśmy pod wrażeniem zainteresowania, jakim cieszy się zainicjowany przez nas cykl spotkań muzycznych i dumni z udziału w nim takiej klasy artystów jak zespół Vołosi oraz orkiestra AUKSO. Z radością zapraszamy mieszkańców, a także gości na tegoroczny koncert i mamy nadzieję, że kolejne lata utrwalą tradycję Nocnej Strefy Grania na Festiwalu”.


Nocna Strefa Grania i wspólny koncert AUKSO/Vołosi jest częścią XXVI edycji Festiwalu Muzyka w Sandomierzu, który rozpoczyna się 19 sierpnia 2016 roku. To największe w mieście wydarzenie muzyczne, organizowane nieprzerwanie od 26 lat, będące obecnie jednym z ważniejszych spotkań wybitnych osobowości świata muzyki z kraju i zagranicy. Tegoroczną edycję uświetnią znakomici artyści, tacy jak Roby Lakatos - jeden z najlepszych skrzypków świata, Maria Pomianowska, duet harfistki Florence Sitruk z flecistą Łukaszem Długoszem, krakowska grupa muzyczna MAX Klezmer Band, Męski Chór Katedry Patriarchalnej w Bukareszcie „TRONOS” oraz grający na scenie od 45 lat zespół Osjan. XXVI Festiwal Muzyka w Sandomierzu potrwa do 27 sierpnia 2016 r.

 

 

----------------------

Pilkington zajmuje się produkcją szkła od roku 1826. W roku 2006 firma Pilkington została przejęta przez japoński koncern NSG Group. Marka Pilkington została zachowana jako nazwa produktów Grupy przeznaczonych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego. NSG Group jest obecnie jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych, działającym w dwóch podstawowych sektorach: motoryzacyjnym (rynek części oryginalnych i zamiennych) oraz w obszarze szkła technicznego i architektonicznego, które obejmują szkło i produkty szklane do budynków nowych i poddawanych renowacji, szeroką gamę produktów o wartości dodanej, a także zaawansowane produkty dla technologii informatycznych i komunikacyjnych, zastosowań technicznych i energetyki słonecznej. Produkcja odbywa się w 28 krajach na czterech kontynentach. Produkty Grupy sprzedawane są w ok. 130 krajach. W roku podatkowym zakończonym 31 marca 2016 r. sprzedaż Grupy wyniosła ok. 4,8 miliarda euro. Z łącznej sprzedaży Grupy 36% zrealizowano w Europie, 32% w Azji, 32% w Ameryce Północnej i Południowej.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.pilkington.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik