Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 07 okladka

 

       7-8/2019

 

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

VITRUM Swiat Szkla Web

 

ift 480x105px RFT19 engl 

 

 GP19-480x105px

 

 GLASS 480X120

 

Forum Odpowiedzialnego Biznesu docenia projekty NSG Group
Data dodania: 10.04.17

Dwa projekty realizowane przez NSG Group w Polsce na rzecz lokalnej społeczności i pracowników firmy zostały wyróżnione w najnowszym raporcie FOB „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2016”. Po raz kolejny za wzorcowe przykłady działań społecznie odpowiedzialnych uznano cykl warsztatów dziennikarsko-filmowych dla dzieci i młodzieży pt. „Szklany ekran Pilkingtona” oraz edukacyjny projekt podwyższający poziom bezpieczeństwa pracowników.


30 marca 2017 r. Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) opublikowało piętnastą już, jubileuszową edycję raportu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki”, prezentującego najlepsze przykłady działań, podejmowanych przez przedsiębiorstwa w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (ang. CSR).
W tegorocznej publikacji wyróżniono dwa, cykliczne projekty prowadzone przez NSG Group w Polsce – producenta szkła oraz produktów szklanych marki Pilkington dla budownictwa i motoryzacji. Długofalowe programy „Szklany ekran Pilkingtona” i „Dzień Bezpieczeństwa NSG Group” zaprezentowano jako wzorcowe działania w obszarach praktyki z zakresu bezpieczeństwa pracy oraz zaangażowania społecznego i rozwoju społeczności lokalnej.

 


„Społeczna odpowiedzialność biznesu jest jednym z kluczowych elementów działalności NSG Group” – mówi Monika Kuczyńska, dyrektor HR w NSG Group w Polsce. „Nasze projekty dotyczące bezpieczeństwa pracy oraz edukacji filmowej najmłodszych znalazły się w gronie najlepszych praktyk już po raz szósty i bardzo cieszymy się, że nasza praca spotyka się z tak pozytywną oceną. Realizując takie działania staramy się nie tylko dbać o dobre relacje z otoczeniem, ale także konsekwentnie budować nasze aktywności w oparciu o zrównoważone podejście do pracowników i kontrahentów pod względem bezpieczeństwa, etyki i jakości”.

 


Rozwój najmłodszych
Raport „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2016” przedstawia projekty zrealizowane lub kontynuowane w minionym roku, pogrupowane zgodnie z obszarami normy ISO 26000.


W kategorii zaangażowanie i rozwój społeczności lokalnej już po raz trzeci wyróżniono cykliczne warsztaty filmowo-dziennikarskie dla dzieci i młodzieży „Szklany ekran Pilkingtona”, towarzyszące corocznie Festiwalowi Filmów-Spotkań NieZwykłych w Sandomierzu. Założeniem projektu jest angażowanie najmłodszych mieszkańców w kulturę poprzez budowanie wiedzy i doświadczeń w zakresie sztuki filmowej i dziennikarstwa. Dzięki udziałowi w warsztatach dzieci rozwijają swoją kreatywność, umiejętność pracy w grupie oraz zdolności poznawcze.


„Projekty edukacyjne skierowane do najmłodszych są dla nas niezwykle istotne, ponieważ wspierają rozwój, zachęcają do aktywności poznawczej oraz odkrywania talentów. W zainicjowanych w 2014 roku warsztatach, dzieci oraz młodzież zdobywają wiedzę pod okiem profesjonalistów ze świata filmu i dziennikarstwa. Warsztaty z udziałem znanych reżyserów, scenarzystów czy aktorów cieszą się dużym zainteresowaniem, a przekazywanie wiedzy w atrakcyjnej dla młodych uczestników formie, sprawia, że są oni bardzo zaangażowani w zajęcia” – mówi Monika Kuczyńska.

 

20170411Raport2016-okladka

 


Bezpieczeństwo pracy
FOB wyróżniło także długofalowy program „Dzień Bezpieczeństwa NSG Group”, obejmujący działania na rzecz podnoszenia świadomości pracowników w zakresie bezpieczeństwa i zapobiegania wypadkom przy pracy. Zainicjowany 6 lat temu projekt realizują pracownicy wszystkich oddziałów NSG Group w Polsce, mieszkańcy najbliższego otoczenia zakładów, współpracujące firmy, a także szkoły.


Program edukacyjny NSG Group już po raz szósty spotkał się z uznaniem FOB. Ogromną rolę w tym projekcie pełni zaangażowanie kadry i pracowników, którzy wspólnie rozwijają procedury oraz tworzą kulturę bezpieczeństwa pracy. Organizowane przez NSG Group działania obejmują szkolenia i prezentacje z zakresu bezpiecznych zachowań, a także symulacje wypadków podczas pracy.

 

Pracownicy poznają także zasady udzielania pierwszej pomocy oraz obsługi sprzętu ochronnego. Co więcej, mogą też wykonać badania profilaktyczne takie, jak pomiar ciśnienia, poziomu cukru czy pH skóry oraz zaszczepić się przeciwko grypie. Wypracowane w trakcie zajęć wzorce zachowań można stosować także poza miejscem pracy. Dzięki temu łatwiej jest unikać zagrożeń także na co dzień, chroniąc zdrowie i życie swoje oraz najbliższych.


W tegorocznym raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre praktyki 2016” zaprezentowano łącznie prawie 3000 praktyk z zakresu CSR. Oficjalna premiera publikacji miała miejsce 30 marca br. podczas konferencji w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik