Wyobraźmy sobie bardzo wymagające środowisko pracy – pustynny obszar przygraniczny, węzeł kolejowy działający zimą w temperaturach zbliżonych do arktycznych, częściowo zasnute mgłą lotnisko czy fabrykę spowitą dymem z kominów. Jeżeli w takich warunkach ma być zainstalowana kamera dozorowa, właściwym wyborem jest kamera sieciowa z serii MIC IP, która doskonale sprawdza się w warunków ekstremalnych.

 

20171010bosch ST12a-10.17

fot. Bosch



Silne wiatry, opady, mgła, wilgotność 100%, temperatury ujemne dochodzące do -40°C i dodatnie do +65°C, silne drgania, wysokie przeciążenia, a nawet korozja. Prawdziwy potencjał kamer sieciowych MIC IP kryje się w połączeniu ich wytrzymałej konstrukcji z najnowszym, wbudowanym systemem Intelligent Video Analytics, przewidzianym do najbardziej wymagających środowisk pracy. Rozszerzone funkcje, takie jak analiza wideo w ruchu i fuzja metadanych, znacząco poprawiają ogląd sytuacji w trudnych warunkach.


Zintegrowana funkcja analizy wideo w kamerach MIC IP starlight 7000i oraz MIC IP fusion 9000i umożliwia im odróżnienie fałszywych alarmów od rzeczywistych zagrożeń. Dla przykładu gałęzie drzewa poruszające się na wietrze nie są identyfikowane jako osoba usiłująca sforsować ogrodzenie. Kamery potrafią wyeliminować z obrazu śnieg, deszcz, grad i refleksy światła odbitego od wody. Kamery MIC są także ekstremalnie odporne na drgania spowodowane przez silny wiatr, ruch samochodowy czy rowery mocowane do masztu kamery.

 

20171010bosch ST12b-10.17

fot. Bosch


W związku z postępującym rozwojem Internetu rzeczy produkty są coraz lepiej skomunikowane i coraz bardziej inteligentne. Przykładem może być funkcja fuzji metadanych w kamerach MIC IP fusion 9000i. Łączy ona metadane soczewki optycznej i termicznej kamery, pomagając użytkownikom skupić się na "niewidocznych" rzeczach, które wymagają uwagi. Jeżeli na przykład soczewka optyczna jest przesłonięta dymem, soczewka termiczna zapewnia obraz termiczny monitorowanego obszaru i może automatycznie wzbudzić alarm. Dlatego kamera MIC IP fusion 9000i świetnie sprawdza się w sytuacjach wymagających stałego podglądu sytuacji i wczesnego identyfikowania obiektów stanowiących zagrożenie, takich jak ochrona zewnętrznych granic lotnisk, infrastruktura o znaczeniu krytycznym czy też monitoring mostów, tuneli i terenów przygranicznych.


Kolejną nową funkcją jest funkcja analizy wideo w ruchu, oferowana przez obydwa nowe modele kamer MIC IP. Operator jest powiadamiany bezzwłocznie, nawet jeśli znajduje się w innej lokalizacji, a funkcja Intelligent Tracking włącza się, gdy poruszający się obiekt lub osoba zostanie wykryty w czasie ruchu kamery (przesunięcia, przechylenia lub powiększenia). Po uruchomieniu funkcji Intelligent Tracking kamera automatycznie śledzi obiekt. Optymalne rejestrowanie poruszających się obiektów zapewnia funkcja dynamicznej adaptacji pola widzenia.


Zarówno kamera MIC IP starlight 7000i, jak i MIC IP fusion 9000i oferują w standardzie technologię Bosch Starlight w połączeniu z rozdzielczością 1080p oraz częstotliwością 60 klatek na sekundę, co umożliwia rejestrowanie szczegółowych, szybko poruszających się kolorowych scen w środowiskach o minimalnym poziomie światła (nawet do 0,0077 luksa). Doskonałą widoczność przy nierównomiernym oświetleniu sceny gwarantuje funkcja High Dynamic Range (120 dB). Inteligentna funkcja Defog poprawia wyrazistość obrazu przy zamgleniu lub w warunkach niskiego kontrastu. W środowiskach, gdzie poziom światła w otoczeniu spada do zera, kamerę MIC IP starlight 7000i można uzupełnić o opcjonalny promiennik podczerwieni, który pozwala rejestrować obraz w całkowitej ciemności, nawet w odległości do 450 m.


Obydwie kamery posiadają zintegrowaną elektryczną wycieraczkę silikonową, która zapewnia czystość szyby. Funkcja odmrażania szyby umożliwia kamerze MIC IP fusion 9000i rejestrowanie materiału wideo najwyższej jakości także w bardzo niskich temperaturach. Funkcje samooczyszczania w połączeniu z atestem NEMA-TS2 gwarantują, że kamery MIC IP to najlepszy wybór w przypadku monitorowania ruchu drogowego w tunelach lub na mostach.


Kamery sieciowe MIC IP starlight 7000i oraz MIC IP fusion 9000i oferują funkcję Intelligent Dynamic Noise Reduction oraz inteligentny streaming w połączeniu z kompresją danych H.265. W zależności od zawartości sceny można dzięki temu ograniczyć transfer nawet o 80%. Pomaga to łatwiej zarządzać danymi wideo, a przy tym znacząco redukuje obciążenie sieci, wymagania w zakresie przestrzeni dyskowej i koszty, bez ryzyka obniżenia jakości obrazu.


Dzięki funkcjom analizy wideo w ruchu, Intelligent Tracking, fuzji metadanych, ekstremalnej odporności i rozwiązaniom termicznym umożliwiającym szybkie wykrywanie obiektów, nowe inteligentne kamery sieciowe MIC IP stanowią doskonały przykład możliwości dalszej poprawy ochrony i bezpieczeństwa monitorowanych terenów.

  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.