Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 11 okladka

       11/2019

 

User Menu

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1 

baner szklo budowlane

 

20190820-BANNIERE-HALIO-750x100-1D-PL

 

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

 

 GP19-480x105px

 

 GLASS 480X120

  

budma 2020 - 480x120

 

Okna typu fix – stałe i szczelne rozwiązanie od Awilux
Data dodania: 22.02.18

Przyzwyczailiśmy się, że każde okno możemy otworzyć, przez każde możemy się wychylić i każde będzie wpuszczać do pomieszczenia świeże powietrze – nawet, jeśli tego nie potrzebujemy. Gdy jednak możliwość otwarcia skrzydła okazuje się zbędna - rozwiązaniem są okna nieotwierane, znane również jako okna typu fix. W ofercie Awilux możemy znaleźć stałe elementy stolarki otworowej, które zapewnią nam komfort i trwałość na lata.

 

20180202awilux okna typu fix

 Okna typu fix, fot: Awilux

 

Okna stałe, obok niższej ceny są doceniane ze względu na wysoką szczelność, bezpieczeństwo i możliwość uzyskania wielkogabarytowych przeszkleń. Są odporne na włamanie oraz nie zabierają przestrzeni koniecznej przy standardowych oknach do otwarcia skrzydła. Jest doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy duże wymiary przeszklenia wykluczają wykonanie okna otwieranego.

 

 

Niezawodna konstrukcja

Okna typu fix wyróżnia minimalistyczna budowa. Tego typu rozwiązania nie mają klamek oraz okuć, które odpowiadają za otwieranie, zamykanie i uchylanie skrzydeł. Wyróżnia je również mniejsza ilość profili. To sprawia, że okna typu fix z oferty Awilux świetnie sprawdzą się w konstrukcjach i wnętrzach, których właściciele cenią sobie najwyższą estetykę.

 

 

Odpowiednia szczelność

Przy wyborze odpowiednich okien dla naszego domu, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ich szczelność. Z uwagi na nieotwieralność, powinny być montowane w pomieszczeniach z prawidłową wentylacją i mogą występować praktycznie w każdym wnętrzu, w którym działa wentylacja mechaniczna. Jeśli jednak w domu występuje tylko wentylacja grawitacyjna, zgodnie z prawem okna stałe mogą stanowić jedynie połowę zastosowanych przeszkleń, których powierzchnia może być nie mniejsza niż 1/8 podłogi w pomieszczeniach mieszkalnych.

 

 

Bezpieczeństwo i nieograniczone możliwości aranżacyjne

Okna typu fix firmy Awilux – jako nieotwieralne - zwiększą naszą ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Brak klamek, zawiasów i innych okuć utrudnia podważenie oraz niepożądane otwarcie okna. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na zamontowanie bezpiecznych szyb klasy P4, zagwarantujemy sobie bardzo wysoką ochronę przed złodziejami. Dzięki temu będziemy mogli być spokojni o naszych najbliższych, zarówno w nocy, jak i naszej nieobecności w okolicy domu.

 

Często we wnętrzach położenie mebli i elementów dekoracyjnych, uzależniamy od przestrzeni potrzebnej dla stałych elementów, takich jak drzwi czy właśnie okna. Konieczność otwarcia skrzydeł często ogranicza możliwości aranżacyjne naszych pomieszczeń. Okna typu fix od Awilux, mają nie tylko większe przeszklenia od tradycyjnych rozwiązań, ale przede wszystkim nie zabierają dodatkowego miejsca.

 

Rozwiązanie dostosowane do potrzeb

Okna typu fix są wybierane głównie ze względu na niższą cenę. W miejscach, które nie wymagają otwieranych skrzydeł, możemy sobie pozwolić na przeszklenia bez konieczności wydawania fortuny. To także dobre rozwiązanie w przypadku chęci stworzenia łagodnego przejścia między tarasem, balkonem a wnętrzem. Dzięki możliwości połączenia okien typu fix ze standardowymi skrzydłami otwieralnymi, możemy uzyskać efekt okien przesuwnych przy niższych kosztach.

 

Kiedyś nieotwieralne, wielkogabarytowe okna kojarzone były z witrynami, dzisiaj - cieszą się popularnością szczególnie w nowoczesnych projektach architektonicznych – począwszy od domów pasywnych po jednorodzinne budynki mieszkalne. Dostępne w szerokiej ofercie Awilux okna typu fix, pomogą nam maksymalnie wykorzystać naturalne światło i ciepło. Takie rozwiązanie wpłynie nie tylko na komfort domowników i estetykę, ale przede wszystkim na niższe koszty ogrzewania.

 

Przykładowa wycena:

Okno typu fix LivIng: 1500 mm*2400 mm
Kolor: biały
Szyba: Ug=0,5, 4-18-4-18-4

Cena: 1362,84 netto (pln)

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik