Aluminiowe drzwi przesuwne: panoramiczne przeszklenia |
Data dodania: 04.03.18 |
Nowoczesny budynek ma być jasny i przestronny. Osoby budujące dom coraz chętnej otwierają salon lub jadalnię na ogród, wybierając wielkogabarytowe okna czy drzwi tarasowe. Nierzadko, zajmują one większość ściany elewacyjnej i zapewniają tym samym bardzo dobry dopływ światła dziennego do wnętrza. Pomimo dużej powierzchni przeszklenia, nowoczesna stolarka zapewnia wysoki komfort termiczny.
Prawdziwa ucieczka od codzienności jest możliwa tylko w harmonii z przyrodą. Otworzenie salonu na przydomowy ogród za pomocą panoramicznych przeszkleń zapewni nieskrepowany dostęp do widoków na zewnątrz, relaks i poprawę samopoczucia oraz rozświetli wnętrze i nada bryle nowoczesnego, oryginalnego charakteru.
Duże przeszklenia są ważnym elementem dekoracyjnym pomieszczenia. Tworzą atmosferę komfortu, ciepła i bezpieczeństwa. Zwłaszcza w przypadku domów ulokowanych pośród malowniczego, naturalnego otoczenia. Widok zadbanego ogrodu – ujęty w eleganckie ramy dużych okien – jest jak wielkoformatowy pejzaż, który wzbogaca kompozycję wnętrza, nadając mu nietuzinkowego i oryginalnego wyrazu. Niektórzy jednak obawiają się, że duże przeszklenia mogą znacząco wychłodzić budynek. Nic bardziej mylnego.
Najtrwalsze są profile aluminiowe. – Do produkcji okien i drzwi aluminiowych wykorzystuje się ciepłe profile, skonstruowane z dwóch kształtowników aluminiowych i wkładki termicznej. Dzięki innowacyjnym technologiom, konstrukcje aluminiowe umożliwiają wykonanie okien i drzwi o bardzo wysokiej izolacyjności termicznej – mówi Bożena Ryszka, Marketing Manager w ALUPROF S.A.
Przykładem takiego systemu z przegrodą termiczną jest MB-104 Passive odpowiadający wszelkim wymaganiom stawianym stolarce otworowej w budownictwie pasywnym. System posiada certyfikat domu pasywnego Passive House Institute Darmstadt i odznacza się ponadnormatywnymi parametrami szczelnościowymi i izolacyjnymi. Izolacyjność termiczna dla okna otwieranego wynosi bowiem Uw od 0,53 W/m2K oraz dla drzwi UD od 0,60 W/m2K.
Osoby stojące przed wyborem takich drzwi często zmagają się z przekonaniem, że duże przeszklenia mogą doprowadzić do nadmiernego wychładzania domu w sezonie jesienno-zimowym. Dzięki aktualnym rozwiązaniom technologicznym nie powinniśmy się już tego obawiać, choć izolacyjność termiczna jest kluczowym parametrem, o który należy zadbać przy wyborze konkretnego wyrobu.
– Stosowane w tym systemie przekładki termiczne oraz dodatkowe akcesoria i wkłady izolacyjne sprawiają, że system może pochwalić się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi. Specjalny kształt uszczelek przymykowych i przyszybowej oraz odpowiednie okucia zapewniają wysoką odporność na przenikanie przez drzwi wody i powietrza – dodaje Bożena Ryszka.
|