lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

Efektowne zdobienia drzwi
Data dodania: 03.06.18

Stylowe frezy, połyskujące intarsje czy chromowane aplikacje na drzwiach są subtelnym, ale zauważalnym akcentem, który doda aranżacji odrobinę wyrazu. Takie zdobienia efektownie urozmaicą wystrój pomieszczenia sprawiając, że wnętrze zachwyci wszystkich swoją unikalnością.

 

 20180522PORTA DRZWI Natura IMPRESS 7

 


Jednym z najbardziej klasycznych i najprostszych zdobień jest frezowanie, np. drzwi z kolekcji Porta VECTOR Premium. Odmieni ono wnętrze w zależności od wybranego wzoru, który można również stworzyć według indywidualnych upodobań. Oprócz standardowego frezowania skrzydła mogą być także urozmaicone połyskującymi, chromowanymi aplikacjami. Kolekcja Porta FORM sprawdzi się zatem w nowoczesnych pomieszczeniach, stanowiąc ich stylowe wykończenie.

 

20180522PORTA DRZWI Natura LINE E.2

 

 

Pięknym, a jednocześnie funkcjonalnym elementem drzwi jest przeszklenie. Może być ono przezroczyste lub matowe z różnymi motywami zdobienia, od klasycznych po nowoczesne wzory. Pełne przeszklenie efektownie prezentuje się np. na drzwiach Porta VERTE HOME. Delikatne, poprzeczne linie na szybie wprowadzą lekkość i swobodny klimat, a także będą wyznacznikiem modnego wnętrza.

 

20180522PORTA DRZWI Porta GRANDE B0B3

 

Niewątpliwym atutem przeszkleń jest ich aranżacyjna plastyczność - doskonale komponują się w jednym wnętrzu z pełnymi modelami z tej samej kolekcji, np. Porta GRANDE, które w miejscu szyb mają płyciny. Takie rozwiązanie nie tylko gustownie podkreśli wzór skrzydeł, ale także sprawi, że aranżacja będzie spójna.

 

 20180522PORTA DRZWI Porta VECTOR Premium E

 

Miłośników prostych, ale też przyciągających wzrok akcentów zachwycą zdobienia w postaci intarsji - podłużnych, srebrnych wstawek. Wkomponowane np. w fornirowane drzwi Natura LINE dodadzą całości odrobinę blasku i niewymuszonej zwiewności, nie ujmując wnętrzu elegancji.

 

20180522PORTA DRZWI  Porta VERTE HOME B.5

 


Oryginalnym elementem, który wzbogaci charakter aranżacji będzie ozdobny relief. Jest to powierzchnia o chropowatej strukturze, stanowiąca część skrzydeł Natura IMPRESS. Doskonale współgra z podłużnymi przeszkleniami, kontrastując jednocześnie z naturalną, drewnianą okleiną drzwi. Dzięki temu tak wyeksponowany rysunek drewna nabiera jeszcze więcej wyrazistości.

 

20180522PORTA DRZWI Porta FORM 2

 

 

Więcej informacji nt. drzwi dostępnych jest na stronie www.porta.com.pl.

 

 

 

01 chik
01 chik