Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 10 oladka

       10/2019

 

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 LiSEC SS Konfig 480x120

 

 GP19-480x105px

 

 GLASS 480X120

 

Wygodna, bezpieczna i nowoczesna – idealna łazienka dla starszych osób od SANPLAST
Data dodania: 10.07.18

Idealna łazienka? Powinna być nie tylko piękna i estetyczna, ale też funkcjonalna. Ta ostatnia cecha szczególnie zyskuje na wartości, gdy wraz z upływem lat zaczynamy doceniać wygodę lub gdy chcemy ułatwić korzystanie z łazienki domownikom w podeszłym wieku. 


Dzięki produktom SANPLAST SA, aranżacja łazienki, która będzie nie tylko nowoczesna i stylowa, ale także dostosowana do potrzeb osób starszych, jest prosta. Jeżeli mamy rodziców lub dziadków w podeszłym wieku, którym chcemy zapewnić komfortowe i samodzielne funkcjonowanie, warto przy okazji urządzania lub remontu łazienki postawić na rozwiązania, które posłużą im przez wiele lat.

 

20180633SANPLAST-senior

 


Swoboda manewru
Musimy pamiętać o tym, by do łazienki przystosowanej do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych można było łatwo wejść i bez trudu się poruszać. Z tego powodu, jeżeli planujemy kompleksowy remont tego pomieszczenia, powinniśmy zlikwidować w nim wszelkie progi lub stopnie.

 

Dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej maksymalne zachowanie samodzielności jest bardzo ważne, dlatego warto zadbać o to, by każdy z domowników miał taką możliwość. Na podłodze najlepiej zastosować antypoślizgowe materiały, takie jak gres lub drewno.

 

W zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa pomoże także zamontowanie uchwytów i poręczy, które sprawią, że korzystanie z toalety czy wchodzenie do wanny nie będzie wiązało się ze stresem spowodowanym możliwością utraty równowagi.

 

20180633SANPLAST lazienka z produktami Sanplast-dostosowanie dla na wozku

 


Bezproblemowy prysznic
Bardzo komfortowym rozwiązaniem jest zastosowanie ultrapłaskiego brodzika. Zapewnia on nie tylko wygodę, ale jest też nowoczesnym rozwiązaniem, dającym w łazience wrażenie lekkości i przestronności. Prysznic to także oszczędność miejsca w porównaniu do wanny.

 

Gdy jego konstrukcję tworzą same ściany, wtedy z łatwością zastosujemy drzwi prysznicowe, dzięki czemu pomieszczenie stanie się większe i bardziej ustawne. Ponadto, ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się także konstrukcje Walk-in.

 

Tego typu prysznic ze względu na otwarty charakter sprawia, że dostęp do niego jest łatwiejszy. Warto także ustawić specjalne krzesełko lub zamontować siedzisko, na które w łatwy sposób można przesiąść się z wózka i po złożeniu nie zabiera miejsca.

 

20180633SANPLAST lazienka z produktami Sanplast-dostosowanie dla osob starszych


„Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, stworzyliśmy np. serię kabin Free Zone. Dzięki temu, że usunęliśmy z niej profil dolny, uzyskaliśmy bezprogowe wejście. Pamiętajmy także o ultrapłaskich brodzikach, dzięki którym kąpiel będzie jeszcze bardziej bezpieczna i przyjemna.

 

Dodatkowo dzięki ich szerokiej gamie wymiarów, doskonale dopasujemy je do swoich potrzeb i wymiarów łazienki. Urządzenie tego pomieszczenia w maksymalnie prosty sposób sprawi, że nawet osoby o ograniczonej sprawności ruchowej będą mogły swobodnie z nich korzystać” – podkreśla Robert Rachowski Product Manager SANPLAST SA.

 

20180633SANPLAST-senior-top

 


Praktyczne rozwiązania
Coraz więcej osób wybiera także płaskie brodziki - takie rozwiązanie dobrze sprawdzi się w łazience osoby starszej, czy też posiadającej ograniczone sprawności ruchowe. Brodziki linii Space Mineral idealnie spełnią swoją rolę.

 

Dzięki swojemu nienarzucającemu designowi, właściwościom i wielu kombinacjom rozmiarowym (np. 70x150; 70x160; 75x160) możemy je wkomponować, praktycznie w wystrój każdej łazienki.

 

I tak np. dzięki różnorodnym wymiarom, bez problemu zamienimy wannę na wygodniejszy dla osób starszych – parawan z płaskim brodzikiem. Dodatkowo – dla większego bezpieczeństwa- możemy zastosować w brodziku Pro Safe System.

 

Jest to powłoka antypoślizgowa, trwale aplikowana punktowo na powierzchnię produktu, gwarantująca unikalną estetykę, bezpieczeństwo oraz niezawodność użytkowania. Jest to więc doskonały produkt do zadań specjalnych.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik