LiSEC SS Konfig 480x120

  

 ift 480x105px RFT19 engl 

 

 GP19-480x105px

 

 GLASS 480X120

 

Nice przejmuje kanadyjską firmę Micanan, oferującą automatykę do bram garażowych dla domu i przemysłu
Data dodania: 25.02.19

Nice kontynuuje międzynarodową ekspansję i konsolidację portfela klientów, umacniając pozycję światowego lidera w sektorach Home Automation, Home Security i Smart Home

 

Włoska firma Nice, lider rynku w sektorach Home Automation, Home Security i Smart Home, kontynuując ekspansję w Ameryce Północnej, przejmuje czołową kanadyjską firmę Micanan, która od 1999 r. oferuje automatykę do bram garażowych dla domu i przemysłu.Micanan, z siedzibą w Montrealu, działa aktywnie na rynku amerykańskim poprzez filie w Chicago (Illinois), Atlancie (Georgia) i Phoenix (Arizona). Firma projektuje i produkuje personalizowane rozwiązania automatyki drzwi garażowych o najwyższych standardach jakościowych i najwyższej niezawodności.

 

Produkty Micanan są stosowane m.in. w takich firmach, jak Apple, Tesla, SpaceX, Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych czy Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych. Zastosowane rozwiązania umożliwiają otwieranie i zamykanie bram w czasie dwukrotnie krótszym od standardów rynkowych.

 

Wizytówką Micanan są bezprzewodowe centralki sterownicze, które oferują prostą, wygodną i funkcjonalną instalację i użytkowanie, a także automatyczną regulację prędkości, która znacznie wydłuża okres eksploatacji urządzeń, ograniczając konieczność serwisowania.

 


Skonsolidowane przychody firmy Micanan za rok 2017 wyniosły 16,6 milionów dolarów kanadyjskich.

 

Z dumą rozpoczynamy nowy rok, ogłaszając przejęcie firmy Micanan, które umożliwi nam dalszy wzrost oraz powiększanie najszerszego na świecie wachlarza produktów z zakresu automatyki domowej, bezpieczeństwa domu i inteligentnego domu, na strategicznym dla Grupy rynku północnoamerykańskim.

 

Dzięki 6 lokalizacjom, do których należy dodać internetową platformę technologiczną i handlową niedawno przejętej spółki Abode, liczymy na szeroką, bezpośrednią obecność na rynku amerykańskim – mówi Lauro Buoro, założyciel i Prezes Nice

 

Mike Apergis, wiceprezes Micanan, potwierdza: Jesteśmy dumni z dołączenia do Grupy Nice, solidnego globalnego partnera, cieszącego się stałym wzrostem na rynkach międzynarodowych oraz ciągłym poszerzaniem oferty produktów i usług.

 

Umowa pozwoli nam osiągnąć korzyści ze współpracy technicznej i handlowej, przy jednoczesnym skupieniu się na potrzebach naszych klientów biznesowych, którym oferujemy rozwiązania zaprojektowane pod kątem ich indywidualnych wymagań.

 

Na mocy umowy Nice S.p.A. stała się właścicielem 100% udziałów spółki Micanan. Transakcja w wysokości 8 milionów dolarów kanadyjskich została sfinansowana ze środków własnych oraz linii kredytowej Nice, bez obciążania długiem firmy przejmowanej.

 

Grupa Nice ma zakłady produkcyjne, dystrybucyjne oraz centra badawczo-rozwojowe w ponad 20 krajach i zatrudnia ok. 2200 osób. W ten sposób umacnia świadomość włoskiej jakości („Made in Italy”) w ponad 100 krajach na całym świecie.

 

Przejęcie zostało uznane za „nieistotne” w świetle Artykułu 71 Rozporządzenia o Emitentach oraz kryteriów wymienionych w Załączniku 3B tego Rozporządzenia.