Aktualne wydanie

2019 09 okladka

 

       9/2019

 

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

 ift 480x105px RFT19 engl 

 

 GP19-480x105px

 

 GLASS 480X120

 

Przewaga 3-szybowych okien pasywnych nad zwykłymi
Data dodania: 27.03.19

Słyszymy „okna pasywne” – myślimy „ciepło i ekologia”. To najczęstsze skojarzenia na temat trzyszybowych okien pasywnych, jakie przychodzą nam na myśl. Okazuje się, że to nie tylko stereotypy. Okna pasywne cechują się bezkompromisowymi parametrami, takimi jak niski współczynnik przenikalności cieplnej Uw czy wysoka jakość materiałów. Przyjrzyjmy się najważniejszym powodom, dla których warto zainwestować w okna trzyszybowe pasywne Internorm .

 

 20190320INTERNORM

 

 

Na chłodniejsze dni

W lutym, kiedy różnica temperatur wewnątrz i na zewnątrz mieszkania sięga nawet 40 stopni, trzyszybowe okna pasywne są nam najbardziej potrzebne. Dzięki potrójnemu oszkleniu zachowują swoje właściwości izolacyjne nawet w tak wymagających warunkach. W komorach międzyszybowych znajduje się argon, który w znacznym stopniu niweluje przekazywanie temperatury między taflami szkła.

 

Ważną rolę pełni odpowiedni profil okienny. Najlepiej sprawdzają się okna drewniano-aluminiowe lub PCV-aluminiowe . Komory profili z PCV izoluje się pianką poliuretanową lub przy pomocy technologii I-tec Insulation . Na pasywność okien wpływa także liczba i jakość uszczelek przylgowych. Obecnie unika się montowania okien z dwoma uszczelkami – najlepsi producenci oferują wyłącznie modele z potrójnym uszczelnieniem.

 

O tym, jak dobrze okno radzi sobie z zatrzymywaniem ciepła w domu, świadczy niski współczynnik przenikalności cieplnej okna Uw, który w przypadku okien pasywnych nie może przekraczać 0,8 W/m2K.

 

20190320INTERNORM1

 

 

Koszty, które same się zwracają

Okazuje się, że mimo wyższej ceny okna pasywne są znacznie bardziej ekonomiczne od standardowych. Jak to możliwe? Jak już wspomnieliśmy, głównym wyznacznikiem pasywności okien jest ich bardzo niskie Uw. Trzyszybowe okna pasywne Internorm osiągają przenikalność cieplną na poziomie średnio 0,6 W/m2K. Dla porównania, okna montowane jeszcze pod koniec XX wieku osiągały wartości tego współczynnika nawet na poziomie 2,8 W/m2K. Prawie 5 razy niższa przenikalność cieplna przekłada się na znaczne oszczędności na kosztach ogrzewania. W praktyce po kilkunastu sezonach koszt okien pasywnych zwraca się i zaczynamy zarabiać, a dobrze wykonane okna wystarczają na kilkadziesiąt lat. Dlatego Internorm oferuje 10-letnią gwarancję i 30-letnią obsługę serwisową na wszystkie swoje okna pasywne.

 

Przyjazne dla środowiska

Coraz większe znaczenie ma ekologiczny aspekt trzyszybowych okien pasywnych. Są one jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska niż tradycyjne okna i pozwalają w znacznym stopniu obniżyć emisję dwutlenku węgla, który uwalniany jest przy ogrzewaniu domu. Im więcej osób zdecyduje się na takie okna, tym czystsze będzie nasze powietrze!

 

20190320INTERNORM2

 

Trzyszybowe okna pasywne Internorm izolowane są pianką poliuretanową wolną od freonów. W ich procesie produkcyjnym nie wykorzystuje się związków fluoru i chloru ani węglowodorów, które powodują tworzenie się dziury ozonowej. Ta kwestia jest szczególnie istotna w przypadku europejskiego lidera branży, który wyprodukował już łącznie ponad 25 mln jednostek okiennych w ciągu swojej 85-letniej historii. Ponadto okna drewniano-aluminiowe Internorm posiadają certyfikat PEFC , który gwarantuje, że surowiec jest pozyskiwany z lasów o zrównoważonej gospodarce przy poszanowaniu ludności rdzennej.