Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 12 okladka

       Świat Szkła 12/2019

 

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

20190820-BANNIERE-HALIO-750x100-1D-PL

 

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

 

budma 2020 - 480x120

 

eurasia glass 480x100

 

 konferencja ICG 1c

Działania Roto Okucia Budowlane wyróżnione w raporcie FOB
Data dodania: 29.04.19

Dwa projekty realizowane przez Roto Okucia Budowlane wyróżniono w najnowszym raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2018”. Kampania na rzecz bezpieczeństwa oraz działania wspierające rozwój zawodowy młodzieży zostały uznane za wzorcowe przykłady działań społecznie odpowiedzialnych.

 

20190447roto Pokaz i szkolenie bezpiecznych rozwiązań Roto TiltSafe

 

Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) opublikowało 17. edycję raportu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki” prezentującego działania firm na rzecz pracowników, lokalnej społeczności czy środowiska naturalnego, w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (ang. CSR). W publikacji wyróżniono dwa projekty realizowane przez Roto Okucia Budowlane w ubiegłym roku. Program edukacyjny „Bezpiecznie z Roto” i działania na rzecz szkół zawodowych „Dobry Start z Roto”, zostały wymienione jako wzorcowe przykłady działań społecznie odpowiedzialnych.

 


Z myślą o bezpieczeństwie
Raport „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2018” przedstawia projekty realizowane w minionym roku, pogrupowane zgodnie z obszarami normy ISO 26000: ład organizacyjny, prawa człowieka, środowisko naturalne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie i rozwój społeczności lokalnej oraz uczciwe praktyki operacyjne. W ostatniej z nich wyróżniony został projekt edukacyjny „Bezpiecznie z Roto”.

 

Celem programu jest podnoszenie świadomości na temat nowoczesnych rozwiązań przyczyniających się do poprawy bezpieczeństwa w domach i mieszkaniach. W  2018 roku firma Roto przeprowadziła ponad 40 szkoleń i liczne prezentacje rozwiązań podczas międzynarodowych konferencji i spotkań branżowych. – Program „Bezpiecznie z Roto” popularyzuje inteligentne rozwiązania i okucia wśród użytkowników okien – mówi Barbara Ahlers, prezes Roto Frank Okucia Budowlane. –

 

Zależy nam na zwiększaniu świadomości społeczeństwa na temat korzyści przebywania w budynkach bezpiecznych i funkcjonalnych. Rola okien jest w tym procesie kluczowa: otwarte zapewniają dobry klimat, a zamknięte zabezpieczają, uniemożliwiając sforsowanie przez złodzieja.

 

20190447roto RaportForumOdpowiedzialnegoBiznesu2018 okładka

 


Praktyczna wiedza dla młodzieży
W raporcie 2018 eksperci FOB wyróżnili również program „Dobry Start z Roto” realizowany w obszarze: zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Projekt obejmuje działania kierowane do uczniów szkół średnich i wyższych, łączące naukę z praktyką w zakresie zarządzania i rozwoju technologii branży budowlanej.

 

Program realizowany m.in. w ramach kampanii „Dobry Montaż” obejmował: tworzenie klas patronackich, współtworzenie podręcznika, wyposażenie szkół w materiały merytoryczne, narzędzia i elementy okuć do pracowni czy szkolenia. – Polska jest liderem w eksporcie stolarki, sektor produkcji okien i drzwi bardzo dynamicznie rozwija się w Polsce i Europie. Postęp technologiczny, nowe trendy wymagają nieustannego podnoszenia wiedzy, a przede wszystkim dostępu do praktycznych rozwiązań.

 

Dla młodych osób, planujących swoją ścieżkę kariery, wybór tej branży otwiera bardzo dobre perspektywy – dodaje Barbara Ahlers. – Program „Dobry start z Roto” odpowiada na potrzeby uczniów i studentów, a zarazem zwiększa szanse firm na pozyskanie wykwalifikowanej kadry w przyszłości.
Do tegorocznej edycji 17. edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” zgłoszono łącznie 1549 działań, z czego 826 stanowiły nowe projekty, a 723 kontynuowane praktyki wieloletnie. Autorzy raportu odnotowali wzrost firm z sektora małych i średnich. Oficjalna premiera publikacji miała miejsce 28 marca 2019 roku.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik