Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka 01-2018

20180123-BANNER-160X600-V1-PL-FENSTERBAUEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

   swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

  

ERD480x100-en 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Diamentowe szyby samochodowe NordGlass
Data dodania: 07.07.10

ImageSzyba – czyli to, czego kierowca nie powinien widzieć

Grupa NordGlass, do której należą fabryki w Koszalinie i Słupsku, oferuje szyby czołowe do ponad 850 najpopularniejszych modeli samochodów, a także szyby niestandardowe do modeli niszowych i prototypowych.

Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym, produkty NordGlass spełniają najsurowsze wymogi rynku części oryginalnych i są dostępne niemal od ręki.

Ich jakość zdobyła już uznanie nie tylko wśród polskich kierowców, ale także w innych krajach europejskich.

 

NordGlass – polska szyba na europejskich drogach
Uruchomiona w 1996 roku fabryka szyb NordGlass w Koszalinie, wyposażona w najnowocześniejszy
w Polsce piec do produkcji szyb hartowanych, stała się jednym z wiodących producentów szyb samochodowych nie tylko na rynku polskim, ale także europejskim.

 

Image

Ponad 50% ogólnej sprzedaży firmy stanowi eksport do większości krajów Unii Europejskiej. NordGlass w swojej bieżącej ofercie posiada szyby czołowe do ponad 850 modeli samochodów, a ponad to jest w stanie wyprodukować w krótkim czasie na zamówienie niemal każdy rodzaj szyby, począwszy od samochodów sportowych, poprzez repliki starych aut, po najbardziej wymyślne i nietypowo wyposażone szyby dla klientów indywidualnych.

Image 

Siedziba firmy oraz główne magazyny znajdują się w Koszalinie, natomiast filie AUTOGLASS JAAN, należące do grupy NordGlass i specjalizujące się w sprzedaży, naprawie i wymianie szyb samochodowych, także pełnią rolę magazynów hurtowych. Ich rozlokowanie na terenie całego kraju, a także stale rosnąca liczba, zapewniają łatwą i szybką dostępność szerokiego asortymentu, a także sprawną realizację zamówień hurtowych w optymalnym czasie.

W 2003 roku uruchomiono drugą fabrykę szyb samochodowych w Słupsku. Jest to zakład, wyposażony w kompletną linię do produkcji szyb wielkogabarytowych, tj. do autobusów i samochodów ciężarowych. Obok nich w ofercie firmy znajdują się również szyby do tramwajów i pojazdów kolejowych. Ponad to specjalnie opracowana przez inżynierów NordGlass technologia pozwoliła na rozpoczęcie produkcji szyb kuloodpornych i wzmocnionych na rynek pierwotny oraz wtórny.

Image 

Bezpieczeństwo i jakość
Bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem jest wartością nadrzędną dla zespołu najwyższej klasy inżynierów NordGlass, którzy nadzorują prawidłowy przebieg procesu produkcyjnego na wszystkich poziomach organizacji. W nowoczesnym laboratorium specjaliści przeprowadzają kontrolę produktów i sprawdzają ich zgodność ze standardami jakości poprzez badania właściwego kształtu szyby, jakości nadruku, optyki, jakości elementów montowanych dodatkowo, a także jakości opakowania.

Firma pracuje w Zintegrowanym Systemie Zarządzania Jakością i Środowiskiem  ISO 9001:2000 oraz ISO 14001:2004. Wszystkie wyroby zgodne są z normą europejską  E 43, UIC 651, posiadają europejską homologację, a także amerykańską homologację D.O.T. na wybrane grupy produktów. W procesie wycinania kształtu szyb używa się diamentowego ostrza, dzięki któremu krawędzie szyb pozostają idealnie gładkie, a przez to zabezpieczone przed potencjalnymi pęknięciami.

Image

Do szyb samochodowych ze szkła laminowanego, oferowane jest dodatkowe wyposażenie. Szyby mogą być ogrzewane zarówno na całej powierzchni, dzięki zastosowaniu siatki z ultra cienkiego drutu wolframowego, jak i punktowo w strefie spoczynkowej wycieraczek, na co pozwala specjalny nadruk srebrny.

Ponad to możliwe jest wyposażenie szyb w anteny w postaci drutu miedzianego, zalaminowanego pomiędzy warstwami szyby, jak i nadruku srebrnego. Możliwe jest kupno szyby z powłoką odbijającą promieniowanie słoneczne, z uchwytami i elementami optycznymi czujników deszczu, czy zmierzchu, a także z montowanymi fabrycznie obrzeżami i uszczelkami z tworzyw sztucznych.

Firma NordGlass, której wieloletnie doświadczenia, połączone z dążeniem do jak największej dostępności dla klienta, którą zapewnia ponad 30 punktów AUTOGLASS JAAN na terenie całego kraju, stała się największą siecią sprzedaży szyb dla motoryzacji w Polsce.

Image 

więcej informacji: www.nordglass.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik