Aktualne wydanie

2019 05 okladka

 5/2019

wydanie dwujezyczne (pol-ang)

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1

 

swiatszkla 750x240 1  

  

 LiSEC SS Konfig 480x120 

 

 gpd2019 480x100

 

 

Rekordowa frekwencja na Targach BAU 2011
Data dodania: 09.02.11

Prezentacja Reynaers Aluminium

Firma Reynaers Aluminium wzięła udział w najważniejszych dla branży europejskich targach budowlanych BAU, które odbyły się w styczniu w Monachium. Targi odwiedziło ponad 235 tysięcy osób z ponad 150 krajów świata.

W jednym zdaniu tegoroczne Targi BAU można opisać następująco: tłumy odwiedzających (wzrost o 10% w stosunku do lat ubiegłych), zachwycające wzornictwo stoisk, dziesiątki ciekawych spotkań z architektami, interesujące prelekcje i wykłady oraz – co nie mniej ważne – obsługa na najwyższym poziomie.

W trwających 6 dni (17-22 stycznia 2011 r.) Międzynarodowych Specjalistycznych Targach Architektury, Materiałów Budowlanych i Systemów Budowlanych (BAU) wzięło udział aż 2 058 wystawców z 46 państw.

Image 

Na wydarzeniu obecna była także firma Reynaers Aluminium. Polski oddział Reynaers reprezentował Janusz Sobek, Key Project Coordinator Reynaers Polska, który potwierdził renomowany charakter targów: „BAU to najważniejsze międzynarodowe miejsce spotkań architektów, projektantów i inżynierów budowlanych.

W tegorocznej edycji nasza firma główny nacisk położyła na energooszczędne rozwiązania przeznaczone do domów pasywnych, wyraźnie odróżniające się od konkurencji nie tylko pod względem świetnych parametrów termicznych ale i estetyki. Stoisko Reynaers Aluminium odwiedziło ponad 4 tysiące osób, a samych rozmów przeprowadzono niemal 2 tysiące”.

Otwarta i „przyjazna” forma stoiska Reynaers Aluminium zachęcała do spotkań z przedstawicielami firmy i przyjrzenia się z bliska prezentowanym systemom. Profesjonalna obsługa, składająca się z pracowników Reynaers pochodzących z różnych stron świata, pozwoliła odwiedzającym uzyskać wyczerpującą informację w ich ojczystym języku, co niewątpliwie przyczyniło się do przeprowadzenia dużej ilości rozmów handlowych. Kolorystyka stoiska odzwierciadlała natomiast politykę firmy pod hasłem

„Reynaers goes green”, koncentrującą się na zrównoważonym rozwoju i produkcji energooszczędnych systemów. „Zrównoważona działalność firmy i ciągłe inwestowanie w badania i rozwój pozwala Reynaers stale zmniejszać własne zużycie energii i emisję gazów cieplarnianych, a produkcja energooszczędnych systemów przyczynia się do ograniczenia zużycia energii w nowo powstających i już istniejących budynkach” – dodaje Janusz Sobek.

Nowości Reynaers

Większość prezentowanych na targach systemów Reynaers, takich jak nowy system okienno-drzwiowy CS 104 z rewelacyjnym współczynnikiem Uw 0,77 W/m2K) lub zmodyfikowany system drzwi podnoszono-przesuwnych CP 155 LS HI, posiada szwajcarski znak jakości Minergie, świadczący o najwyższych parametrach energetycznych wykonanych konstrukcji.

Certyfikat Minergie jest szeroko uznawanym standardem zrównoważonego rozwoju, koncentrującym się na zapewnianiu komfortu użytkowego, w którym jako głównego wyznacznika używa się poziomu zużycia energii. Kolejną nowością na stoisku Reynaers było nowe okno połaciowe, stosowane m.in. do przeszklonych świetlików wykonywanych w systemie CW 50 w wersji termoizolacyjnej HI czy też wentylacji ogrodów zimowych w systemie CR 120.

Image 

Na Targach można się było także dowiedzieć, że wspomniany system CS 104 został wykorzystany – koncepcyjnie – w projekcie E-Cube, realizowanym przez grupę studentów architektury Uniwersytetu w Gent (Belgia). Studenci mieli za zadanie wdrożenie projektu budynku wykorzystującego energię słoneczną, który byłby jednocześnie efektywny energetycznie, energooszczędny, komfortowy w użytkowaniu i atrakcyjny wizualnie.

Projekt E-Cube został zakwalifikowany do udziału w konkursie „The Solar Decathlon” organizowanym przez amerykański Departament ds. Energii w Waszyngtonie. Po raz pierwszy budynek E-Cube zostanie zaprezentowany na przełomie lutego i marca na targach budowlanych BatiBouw w Belgii, by następnie wziąć udział w waszyngtońskim konkursie.

Architektura zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju we współczesnym budownictwie oraz trwałe budowanie to tematy, które często podejmowali goście stoiska Reynaers, i które zdominowały dużą część spotkań tematycznych, konferencji i forów dyskusyjnych Targów BAU. Najwięcej słuchaczy przyciągnęły spotkania „Przyszłość budownictwa”, „Makroarchitektura” oraz „Inteligentne budowanie”. Sale, w których odbywały się wykłady z trudem pomieściły wszystkich chętnych.

Międzynarodowe Specjalistyczne Targi Architektury, Materiałów Budowlanych i Systemów Budowlanych cieszą się coraz większą popularnością. Tegoroczne Targi odwiedziło ponad 235 tysięcy osób (ok. 10% więcej niż poprzednie), z czego 56 tysięcy spoza Niemiec (wzrost o 24%).

Największą grupą odwiedzających stanowili fachowcy: projektanci, inwestorzy i wykonawcy pochodzący z ponad 150 krajów świata, m.in.: Austrii, Szwajcarii, Włoch, Słowenii, Czech, Rosji, Polski, Iranu, Francji, Turcji i in. Kolejne Targi odbędą się za dwa lata, w dniach 14-19 stycznia 2013 roku.

Image