Aktualne wydanie

2019 07 okladka

 

       7-8/2019

 

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

VITRUM Swiat Szkla Web

 

ift 480x105px RFT19 engl 

 

 GP19-480x105px

 

 GLASS 480X120

 

Świetlista kreacja budynku – Schüco LightSkin
Data dodania: 19.08.13

 

Efektowny, wydajny energetycznie i w pełni zintegrowany z fasadą i oknami budynku – system oświetlenia budynku Schüco LightSkin pod każdym względem odpowiada na wymagania współczesnej architektury. Przyszłościowe rozwiązanie bazujące na energooszczędnej technologii LED podkreśla unikatową formę budynku, nadając jej niezwykły wygląd.

 

20130814budynek schueco lightskin

System oświetlenia jednostek okiennych i fasadowych Schüco LightSkin w technologii LED; Fot. Schüco

 

Światło zajmuje we współczesnej architekturze wyjątkowe miejsce. Wydobywając kolory i kształty, „maluje przestrzeń” oraz pozwala na tworzenie ciekawych efektów wizualnych. Schüco we współpracy z czołowym dostawcą rozwiązań oświetleniowych, firmą Zumtobel, opracowało wysokoefektywny energetycznie i w pełni zrównoważony system iluminacji budynku Schüco LightSkin.

 

Rozwiązanie to pozwala subtelnie zaakcentować architekturę budynku za pomocą optymalnie ukierunkowanego światła LED o odpowiednio dobranej barwie i natężeniu. Iluminacja zintegrowana pod względem estetycznym i fotometrycznym z systemami profili okiennych i fasadowych Schüco podkreśla autentyczne piękno bryły budynku, nie wywołując efektu nadmiernego oświetlenia czy olśnienia.


Skoncentrowany na zrównoważonej architekturze
Nocny krajobraz współczesnych miast emanuje sztucznym światłem, nasycającym ulice barwami o różnej temperaturze i natężeniu. Tradycyjne systemy podświetlania fasad przyczyniają się do nadmiernego oświetlenia, które uniemożliwia obserwację wieczornego nieba i wpływa negatywnie na naturalne cykle flory i fauny, a nawet organizmu ludzkiego. Powszechnie stosowane energochłonne lampy i reflektory o dużej mocy rzucają rozproszone światło na elementy architektoniczne, powodując efekt zacieniania detali i optycznej deformacji powłoki budynku.

 

20130814podswietlenie dwupunktowe schueco lightskin

Przykład dwupunktowego podświetlenia modułu fasadowego w systemie Schüco LightSkin; Fot. Schüco

 

System Schüco LightSkin podsuwa projektantom niezwykle efektowne, a przy tym zrównoważone rozwiązanie iluminacji powłoki budynku. Specjalnie zaprojektowane źródła światła wysyłają odpowiednio uformowane wiązki, skoncentrowane na wybranym elemencie powłoki budynku. System jest montowany wewnątrz profilu okna lub fasady, po zewnętrznej lub wewnętrznej stronie budynku, dzięki czemu nie zakłóca jego estetyki także za dnia. Możliwa jest instalacja jednego lub dwóch punktów oświetleniowych w danym module fasadowym lub okiennym.

 

Niczym nieskrępowane możliwości realizacji indywidualnego projektu oświetlenia daje bogaty wybór barw, od ciepłej lub zimniej bieli po szeroką gamę kolorów RGB o różnej mocy. W ten sposób powstaje „świetlista kreacja”, skrojona na miarę indywidualnej architektury budynku. Rozwiązanie Schüco LightSkin wymaga przy tym niewielkiej ilości energii w porównaniu z tradycyjnymi, halogenowymi i żarowymi źródłami światła.

 

20130814montaz fasada schueco lightskin

Rozwiązanie iluminacji od  zewnątrz – okablowanie  prowadzone w listwie maskującej fasady Schüco; Fot. Schüco

 

System złożony z 50 diod wysokiej mocy podświetlających jednopunktowo poszczególne jednostki fasadowe pobiera jedynie 140 Watów. Przy użyciu diod niskiej mocy możliwe jest zmniejszenie zużycia poboru energii nawet do poziomu 60 Watów. System Schüco LightSkin stanowi doskonałą propozycję dla budownictwa energooszczędnego i zrównoważonego, umożliwiając iluminację nie tylko całej powłoki budynku, ale też jej fragmentów, np. tylko okien wystawowych lub elementów otwieranych. Niezawodna technologia LED i szczelność w klasie IP 65 sprawiają, że system Schüco LightSkin jest długowieczny oraz bezawaryjny.

 

20130814montaz okno schueco lightskin

Rozwiązanie iluminacji od wewnątrz – okablowanie  prowadzone w listwie przyszybowej okna; Fot. Schüco

 

20130814podswietlenie dwupunktowe schueco lightskinSystem oświetlenia fasad Schüco LightSkin
System oświetlenia fasad Schüco LightSkin pozwala subtelnie zaakcentować architekturę budynku za pomocą optymalnie ukierunkowanego światła LED o odpowiednio dobranej barwie i natężeniu. Iluminacja zintegrowana pod względem estetycznym i fotometrycznym z systemami profili okiennych i fasadowych Schüco podkreśla autentyczne piękno bryły budynku, nie powodując efektu nadmiernego oświetlenia i optycznej deformacji obiektu. Specjalnie zaprojektowane źródła światła wysyłają odpowiednio uformowane wiązki skoncentrowane na wybranym elemencie.

 

System może być montowany wewnątrz profilu okna lub fasady, po zewnętrznej lub wewnętrznej stronie budynku. Możliwa jest instalacja jednego lub dwóch punktów oświetleniowych w module fasadowym lub okiennym. Swobodę projektową daje bogaty wybór barw od ciepłej lub zimniej bieli po szeroką gamę kolorów RGB o różnej mocy.

 

Schüco LightSkin wymaga przy tym niewielkiej ilości energii w porównaniu z tradycyjnymi, halogenowymi i żarowymi źródłami światła. System złożony z 50 diod niskiej mocy wymaga jedynie 60 Watów, dlatego rozwiązanie to stanowi doskonałą propozycję w szczególności dla zrównoważonego budownictwa. Niezawodna technologia LED i szczelność w klasie IP 65 sprawiają, że system Schüco LightSkin jest długowieczny oraz bezawaryjny.

 

 

 

 

 

 

 

01 chik
01 chik