Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka SS-12-2017

20170725-edgetech-banner-160x600-polonaisEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

 budma750x200

  swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Nowoczesne wnętrza ze szkłem
Data dodania: 26.09.13

 

Podczas urządzania własnego M coraz częściej stawiamy na prostotę stylu i minimalizm. By jednak wnętrza nabrały odrobiny przytulności, zachowując przy tym odpowiednią dozę oryginalności, warto przyjrzeć się jednemu z ostatnich trendów. Użycie szkła w konstrukcjach i wykończeniach cieszy się coraz większą popularnością, a zakres jego zastosowania jest niezwykle urozmaicony.

 

20130923colour glass1

Powodzeniem cieszą się balustrady z laminowaną grafiką

 

W domu urządzonym w nowoczesnym stylu dominuje minimalizm. Nie znajdziemy tu zbędnych bibelotów, mamy za to przestronne pomieszczenia i elegancki design. Szklane elementy doskonale tu pasują. Dzięki profesjonalnemu montażowi tafli mamy całkowitą pewność, że to inwestycja na lata, gdyż szkło hartowane używane w tego typu konstrukcjach jest odporne na zużycie, ścieranie czy odbarwienia. W ostatnim czasie dużym powodzeniem cieszą się konstrukcje balustrad z wykorzystaniem tego tworzywa.

 

– Szkło jest coraz popularniejszym materiałem stosowanym w naszych domach. Coraz więcej osób decyduje się na szklane drzwi, obudowę szaf przesuwnych z interesującą grafiką czy właśnie balustrady – mówi Wiesław Śmigielski, właściciel firmy Colour Glass z Poznania, specjalizującej się w wyrobie paneli szklanych. Schody ozdobione w ten sposób wyglądają ponadczasowo, elegancko i oryginalnie. Oprócz szkła przezroczystego i barwionego, interesującą opcją jest szkło z laminowaną grafiką, która pasuje do wystroju wnętrza. Z czystym sumieniem możemy puścić tu wodze fantazji.

 

20130923colour glass2

 Szklane wykńczenia stają się coraz popularniejsze

 

Jak ożywić kuchnię
Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym spędzamy bardzo wiele czasu. Doskonałym pomysłem zarówno dla osób, które myślą tylko o odświeżeniu tego pomieszczenia, jak i dla tych, które planują generalne zmiany, jest zamontowanie szklanych paneli. Przylegają do ścian, tworząc równą gładką powierzchnię, a co najważniejsze - są odporne na wilgoć, tłuszcz, a także wysoką temperaturę. Łatwo też utrzymać je w czystości.

 

– Klienci mogą wybierać spośród szerokiego wachlarza grafik, jakimi dysponujemy lub przynieść swoje autorskie zdjęcie. Mamy także wzory tapetowe. Co ciekawe, szkło możemy połączyć też z różnymi materiałami, np. drewnem - zaznacza Wiesław Śmigielski z Colour Glass. Jeśli zależy nam na nieprzeciętnym designie i lubujemy się we wszelkich nowinkach technicznych, idealnym rozwiązaniem będzie zamontowanie do paneli podświetlenia. To nie tylko element nowoczesności, ale i przyciągająca wzrok nietuzinkowa ozdoba.

 

20130923colour glass3

 Panele są przygotowywane na specjalne zamowienia

 

Drzwi częścią aranżacji
Warto zastanowić się także nad zamontowaniem szklanych drzwi. Przenika przez nie światło, dodając pomieszczeniu uroku, a w słoneczny dzień szczególnie dają one piękną poświatę. Drzwi produkowane są na zamówienie, możemy zatem wybrać odpowiedni motyw pasujący do wystroju naszego M.

 

Jest to z pewnością oryginalne rozwiązanie, dzięki któremu tchniemy trochę nowoczesności w nasze wnętrza. Graficznie możemy sobie wymarzyć praktycznie wszystko. Pamiętajmy, że drzwi wewnętrzne są bardzo istotnym elementem wyposażenia domu, tak więc ich dobór powinien być dokładnie przemyślany i przeanalizowany.

 

20130923colour glass4

Na panelach szklanych można zastosować dowolny wzór

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik