Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 12 okladka

       Świat Szkła 12/2019

 

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

20190820-BANNIERE-HALIO-750x100-1D-PL

 

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

 

budma 2020 - 480x120

 

eurasia glass 480x100

 

 konferencja ICG 1c

10 lat fabryki VELUX w Namysłowie
Data dodania: 30.10.13

 

Fabryka okien VELUX w Namysłowie to dynamicznie rozwijający się zakład produkcyjny i jeden z największych pracodawców w woj. opolskim. Produkcja okien ruszyła tu 10 lat temu. W ubiegłym roku zakończyła się największa w historii fabryki inwestycja, dzięki której zmodernizowano zakład i uruchomiono produkcję nowej generacji okien VELUX. Wzrosło również zatrudnienie.

 

Na terenie fabryki znajduje się 9 hal produkcyjno-magazynowych, w których wytwarzane są okna drewniano-poliuretanowe oraz kołnierze aluminiowe. Mieści się tu również centrum dystrybucji okien VELUX na rynek polski i europejski. Łączna powierzchnia produkcyjno-magazynowa to 61 tys. m2. Obroty spółki produkcyjnej NB Polska Sp. z o. o., obejmującej fabryki w Namysłowie i Gnieźnie, wyniosły w 2012 roku 629 mln zł i był to wynik lepszy o 3,5 proc. w porównaniu do roku poprzedniego.

 

20131033fabryka VELUX Namyslow 2013

 

„Fabryka VELUX w Namysłowie to jedna z największych inwestycji w woj. opolskim. Z radością obserwuję jak od dziesięciu lat ten ważny pracodawca wpływa na rozwój Namysłowa i całego regionu. To przykład stabilnej firmy, troszczącej się o swoich pracowników oraz odpowiedzialnego partnera biznesowego” - powiedział Ryszard Wilczyński, wojewoda opolski.

 

W ubiegłym roku w Namysłowie ruszyła produkcja nowej generacji okien VELUX, co było związane z największą w historii firmy inwestycją w polskie fabryki. Jej wartość to 200 mln zł, z czego aż 60 proc. ulokowano w woj. opolskim. „Blisko 80 proc. maszyn zostało wymienionych lub zmodernizowanych, wybudowaliśmy również halę o powierzchni 6 tys. m2, gdzie znajdują się dwie nowe linie produkcyjne. Dzięki temu jesteśmy nowoczesnym i bardziej konkurencyjnym zakładem, wytwarzającym nowe okna, które lepiej doświetlają wnętrza i są bardziej energooszczędne.” – mówi Artur Wołoszyn, dyrektor fabryki w Namysłowie.

 

W związku z inwestycją zwiększono zatrudnienie o 100 osób, między innymi specjalistów i managerów do zarządzania produkcją. Obecnie w fabryce w Namysłowie pracuje 770 osób. VELUX jest znaczącym i cenionym pracodawcą w regionie. Każdy z pracowników zarówno biurowych, jak i produkcyjnych ma zapewniony bogaty pakiet socjalny, w tym: prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, bezpłatne zajęcia sportowe, jak również możliwość uczestnictwa w szkoleniach z zakresu doskonalenia umiejętności zawodowych czy kursach języka angielskiego.

 

Firma przywiązuje szczególną wagę do bezpieczeństwa pracy i od kilku lat prowadzi działania mające na celu ograniczenie wypadków przy pracy do zera. Dba również o jakość i innowacyjne rozwiązania zarówno w procesie produkcyjnym, jak i zarządzaniu. W październiku b.r., podczas Międzynarodowego Kongresu GEMBA KAIZEN, fabryka VELUX w Namysłowie otrzymała tytuł „wiodącego przedsiębiorstwa we wdrażaniu procesów ciągłego doskonalenia”. „Nagroda ta jest uhonorowaniem wysiłków, jakie codziennie wkładamy w doskonalenie procesów zarządzania w naszej firmie oraz wpisuje się bezpośrednio w wartości, którymi żyje VELUX” – powiedział dyrektor fabryki Artur Wołoszyn.

 

VELUX aktywnie uczestniczy w życiu regionu. Jest członkiem Klubu 150 – zrzeszającego najlepsze firmy na Opolszczyźnie. Inicjatywa ta ma na celu rozwój przedsiębiorstw i regionu. Szefowie opolskich firm dzielą się doświadczeniem, organizują też wykłady otwarte dla studentów. Od wielu lat, dzięki środkom z Fundacji Pracowniczej, VELUX wspiera również rozwój lokalnych instytucji, takich jak szkoły czy przedszkola.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik