Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 07 okladka

 

       7-8/2019

 

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

VITRUM Swiat Szkla Web

 

ift 480x105px RFT19 engl 

 

 GP19-480x105px

 

 GLASS 480X120

 

* Drzwi przesuwne narożne z ruchomym słupkiem
Data dodania: 09.11.12

34-fot1Drzwi przesuwne zamontowane na rogu budynku to nie tylko niebanalna ozdoba, ale również praktyczne rozwiązanie łączące taras, czy balkon z wnętrzem domu. Tym bardziej gdy przestrzeni otwartego na świat narożnika nie zakłóca nawet wąski słupek łączący oba skrzydła drzwiowe.

Drzwi przesuwne zamontowane na rogu budynku to nie tylko niebanalna ozdoba, ale również praktyczne rozwiązanie łączące taras, czy balkon z wnętrzem domu. Tym bardziej gdy przestrzeni otwartego na świat narożnika nie zakłóca nawet wąski słupek łączący oba skrzydła drzwiowe.

 

 34-fot1

 

 

Słupek, którego nie widać
Nowość w ofercie firmy OknoPlus – aluminiowe drzwi przesuwne narożne z ruchomym słupkiem – to innowacyjne połączenie wizualnej estetyki z praktycznym rozwiązaniem technicznym. Wyróżniają się one tym, iż jedno ze skrzydeł zablokowane jest dodatkowym okuciem, którego krawędź staje się punktem zaczepienia dla okuć drugiego skrzydła. Dzięki temu możemy „otworzyć” cały narożnik domu, co nie tylko wywiera ogromne wrażenie, ale i umożliwia intensywną cyrkulację powietrza.


Ponieważ światło otworu wyjściowego nie jest podzielone, możemy np. bez jakichkolwiek utrudnień wynieść duży stół lub meble ogrodowe na zewnątrz.
Dodatkowo, otwierając narożnik domu zyskujemy płynne połączenie domowego zacisza z przydomowym ogrodem bądź przestrzenią tarasową.

 

34-fot2


Pomocne okucie
Opisywane drzwi wyposażone są w okucie, które pozwala na przesunięcie skrzydła w jednej płaszczyźnie, bez potrzeby uprzedniego odstawienia go przed przesunięciem. Wygodnym rozwiązaniem jest także możliwość zrównania progu wewnętrznego z podłogą, dzięki czemu otrzymamy wygodne wyjście na taras. Od zewnątrz natomiast, ze względu na konieczność prawidłowego odwodnienia, wysokość progu wynosi 64 mm.


Duże przeszklenie robi wrażenie Niezaprzeczalną zaletą stolarki aluminiowej jest to, iż pozwala ona na wykonanie efektownych, przeszkleń. Ich gabaryty dopasowane są do indywidualnych potrzeb inwestorów. Ponadto okna aluminiowe są sztywniejsze i bardziej odporne na czynniki atmosferyczne.


Niektórzy producenci stolarki otworowej, jak np. OknoPlus starają się ujednolicić wygląd na stolarki aluminiowej i PVC. Okna i dzrwi z tych dwóch rodzajów profili mają nie tylko podobną kolorystykę, ale także można je np. wyposażyć w jednakowe klamki. Taki mariaż sprawia, że całość stolarki wygląda jednorodnie i gustownie.

 

 

Przykładowe wyceny:
- Gabaryt konstrukcji: 8 m x 2,3 m
- Podział na cztery kwatery, dwie w narożach są przesuwne
- Kolor niestandardowy – Antracyt
- Szklenie – termoizolacyjny pakiet trzyszybowy
- Klamki obustronne w kolorze antracyt
- Koszt 20 000 zł netto

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

więcej informacj: Świat Szkła 9/2012

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik