Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 12 okladka

       Świat Szkła 12/2019

 

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

20190820-BANNIERE-HALIO-750x100-1D-PL

 

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

 

budma 2020 - 480x120

 

eurasia glass 480x100

 

 konferencja ICG 1c

I Konwent dla Montażystów, Dilerów, Dystrybutorów i Producentów Stolarki
Data dodania: 29.09.13

2013-09-07-1W ostatnich dniach sierpnia 2013 roku, w Hotelu 500 nad Zalewem Zegrzyńskim, zorganizowano I Konwent dla Montażystów, Dilerów, Dystrybutorów i Producentów Stolarki okiennej i drzwiowej, łączący teoretyczną prezentację zagadnień z praktycznymi warsztatami.

W spotkaniu wzięło udział blisko 120 uczestników, wśród których znaleźli się przedstawiciele branży oraz instytutów ITB, LTB, media i niezależni eksperci. Patronem Generalnym Konwentu była firma AIB, pozostałymi patronami były firmy: FAKRO, ROTO-FRANK Okucia Budowlane, EXTE, EFFECTOR i SELENA.

 

Założeniem organizacyjnym tego szczególnego wydarzenia była promocja innowacyjnego, ciepłego montażu okien, drzwi i rolet dla nowoczesnego budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Celem spotkania była również promocja nowych technik i technologii montażu w już istniejących budynkach, a więc uwzględniających renowacje i remonty obiektów. Zaprezentowano liczne referaty podejmujące temat właściwego wykonawstwa i kosztorysowania w zakresie montażu, których praktycznym odzwierciedleniem były pokazy montażu i funkcjonowania nowoczesnych technologii okien, drzwi i rolet.

Prawidłowy, profesjonalny i ciepły montaż stolarki to nie fanaberia inwestora, ale konieczność i obowiązek wynikający z oczekiwań rynku oraz rosnącej świadomości w sektorze budownictwa, których realizacja leży zarówno po stronie producenta, salonu sprzedaży stolarki, jak również samego montażysty.

W Polsce najbardziej powszechny jest montaż okien, który opiera się na stosowaniu pianki. Metoda ta często wiąże się z powstaniem tzw. mostków termicznych. Ich konsekwencją są zwiększone wydatki na energię, a także zawilgocenie izolacji termicznej oraz pojawienie się szkodliwego dla zdrowia zagrzybienia. Znakomitą i dotychczas jedyną alternatywą tej tradycyjnej techniki instalacji okien jest profesjonalny i ciepły montaż stolarki.

Ciepły montaż eliminuje powstawanie mostków termicznych, zabezpiecza i izoluje ściany przed działaniem czynników zewnętrznych i wilgocią, a także zapewnia stałą wentylację. Jest zalecany w szczególności przy montażu stolarki energooszczędnej.

Polski sektor stolarki otworowej jest silny i opiera się na innowacyjnych i energooszczędnych technologiach, ale by stać się w pełni efektywnym brakuje mu jeszcze ogniwa, jakim jest systemowy, profesjonalny i certyfikowany montaż stolarki.

Praktyczne szkolenia i porady ekspertów, które miały miejsce podczas I Konwentu dla Montażystów, Dilerów, Dystrybutorów i Producentów Stolarki okiennej i drzwiowej z pewnością zaowocują profesjonalizacją branży. Tym samym upowszechnią wśród dostawców i wykonawców stolarki jeszcze lepszą obsługę klienta i realizację jego oczekiwań w oparciu o wysokiej jakości standardy. W szczególności doprowadzą do podniesienia jakości montażu okien, drzwi, rolet i upowszechnienia technologii ciepłego montażu w murze i poza jego licem.

Konwent, który odbył się w Zegrzu wskazał wielką potrzebę edukacji w zakresie teorii i praktyki oraz wymiany doświadczeń w branży stolarki otworowej. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom kolejne szkolenia przewidziane są na listopad 2013 roku, a w dalszej kolejności także na styczeń i grudzień 2014 roku.

 

www.infookno-biznes.pl

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

Więcej informacj: Świat Szkła 09/2013

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik