Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 12 okladka

       Świat Szkła 12/2019

 

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

20190820-BANNIERE-HALIO-750x100-1D-PL

 

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

 

budma 2020 - 480x120

 

eurasia glass 480x100

 

 konferencja ICG 1c

VIII Kongres Stolarki Polskiej: o energooszczędności, marketingu i sukcesji w firmach rodzinnych
Data dodania: 27.04.17

Kongres Stolarki Polskiej co roku łączy polską branżę stolarki budowlanej i umożliwia dyskusję o jej dalszym rozwoju. Tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się w dniach 25- 26 maja w Hotelu Copernicus w Toruniu. Program merytoryczny Kongresu obfituje w najważniejsze zagadnienia związane z funkcjonowaniem sektora i działających w nich firm.

 

 

2017 04 08 01

 

 

Tym, co przyciąga uczestników kolejnych edycji Kongresu Stolarki Polskiej jest możliwość wymiany wzajemnych doświadczeń, nawiązania ciekawych kontaktów biznesowych i rozmów o tym, w jakim kierunku rozwijać się będzie rodzima branża stolarki budowlanej w najbliższym czasie. Wiodącymi tematami dyskusji podczas VIII Kongresu Stolarki Polskiej, ujętymi w formie trzech bloków tematycznych, są: zmiany w zakresie współczynnika przenikalności cieplnej, sukcesja w firmach rodzinnych i wykorzystanie nowoczesnych narzędzi marketingowych.

 

Celem dyskusji prowadzonej w ramach pierwszego z bloków, poświęconego zmianom w zakresie współczynnika przenikalności cieplnej stolarki otworowej (perspektywa 2021) jest wypracowanie wspólnego stanowiska oraz podjęcie ważnej, wiążącej decyzji stanowiącej głos całej branży odnośnie tej kwestii. Rozmowy prowadzone w dwóch kolejnych blokach tematycznych Kongresu dotyczyć będą innych, również ważnych dla funkcjonowania reprezentowanej przez POiD gałęzi gospodarki zagadnień.

Jedno z nich to sukcesja w firmach rodzinnych. Podczas panelu poświęconemu temu tematowi wystąpią przedstawiciele przedsiębiorstw z branży stolarki budowlanej, które przeszły proces sukcesji. Zaprezentowane zostaną też case studies udanych, jak i nieudanych sukcesji przeprowadzonych w innych sektorach.

 

Trzeci blok tematyczny VIII Kongresu Stolarki Polskiej, wzbogacony o treści multimedialne, dostarczy uczestnikom praktycznej wiedzy na temat tego, jak efektywnie wykorzystać dostępne narzędzia marketingowe i dzięki nim opracować lepszy produkt, bez konieczności wprowadzania zmian technologicznych. Zwieńczenie pierwszego dnia wydarzenia to wieczorna Gala, podczas której tradycyjnie już wręczone zostaną wyróżnienia branżowe: Orły Polskiej Stolarki, Certyfikaty Związku POiD, nagrody dla uczestników ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „DOBRY MONTAŻ”.

 

Gospodarzem VIII Kongresu Stolarki Polskiej będzie Marek Zając – znany dziennikarz telewizyjny i publicysta. Bogaty program merytoryczny wydarzenia sprawia, że zapowiada się ono niezwykle interesująco.

 

Partnerem Strategicznym VIII Kongresu Stolarki Polskiej jest firma PORTA KMI POLAND. Partnerzy Główni to: AERECO, AIB, FAKRO, Klimas Wkręt-met, Międzynarodowe Targi Poznańskiego i PONZIO, zaś Partnerzy Wspierający: ELUMATEC i SOUDAL.

Patronat Merytoryczny nad wydarzeniem sprawują: ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku, Dolnośląska Agencja Energii i Środowiska, Fundacja Firmy Rodzinne, Grant Thornton oraz Instytut Techniki Budowlanej. Kongres wspiera również liczne grono Patronów Medialnych, wśród których jest „Świat Szkła”.

 

Zapraszamy do udziału w VIII Kongresie Stolarki Polskiej i odwiedzenia strony: kongres.poid.eu

 

 

Szczegółowy program VIII Kongresu Stolarki Polskiej

Hotel Copernicus**** w Toruniu

 

25 maja 2017 roku:

godz. 11.00 - 11.30  Uroczyste rozpoczęcie VIII Kongresu Stolarki Polskiej

Powitanie zebranych gości przez Prezesa Zarządu Związku POiD

 

godz. 11.30 - 14.00 I blok tematyczny Kongresu: „Perspektywa 2021: Zmiany w zakresie współczynnika przenikalności cieplnej stolarki otworowej

 

Polska branża stolarki budowlanej stoi przed poważnymi wyzwaniami związanymi z dalszymi zmianami w zakresie obniżenia współczynnika przenikalności cieplnej (tzw. perspektywa 2021). Obniżenie współczynnika w zakładanej formie będzie znacząco oddziaływać na funkcjonowanie wszystkich działających w tym sektorze przedsiębiorstw.

 

Jak zaostrzenie parametrów przełoży się na zwiększenie kosztów produkcji stolarki, a w efekcie wzrost jej cen? W jaki sposób wpłynie to na popyt na rynku krajowym, jak i na działalność eksportową firm? Czy na zakładane zmiany gotowi są konsumenci? To tylko niektóre zagadnienia, które omówione zostaną w ramach panelu dyskusyjnego I bloku tematycznego Kongresu. Rozmowy umożliwią podjęcie ważnej, wiążącej decyzji stanowiącej głos całego środowiska odnośnie dalszego obniżenia współczynnika przenikalności cieplnej. Do końca czerwca 2017 roku decyzja ta zostanie przekazana do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.Aby jak najlepiej poznać opinię branży, ASM Centrum Badań i Analiz Rynku – partner merytoryczny VIII Kongresu Stolarki Polskiej – realizuje ankietę wśród 300 producentów stolarki budowlanej działających w Polsce. Wnioski z niej płynące zostaną zaprezentowane podczas dyskusji i zostaną wzięte pod uwagę przy formułowaniu treści wspólnej opinii całego środowiska. Decydujący głos w tej sprawie będą mieli jednak uczestnicy Kongresu.Warto wziąć udział w I bloku tematycznym Kongresu, aby mieć bezpośredni wpływ na przyszłość rodzimej branży stolarki budowlanej.

 

Moderatorem panelu będzie Marek Wielgo, Redaktor Naczelny portalu Muratorplus.pl.

W roli panelistów wystąpią m.in.: 

Sławomir Kwiatkowski, ekspert budownictwa pasywnego, Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej, 

Günter Schlagowski, Prezes i twórca Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej, 

Marcin Szewczuk reprezentujący firmę Aluplast, 

dr hab. inż. Robert Wójcik, prof. UWM, kierownik Katedry Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie i 

Jerzy Żurawski z Dolnośląskiej Agencji Energii  i Środowiska.

 

godz. 14.00 - 15.00 Lunch

godz. 15.00 - 17.00 II blok tematyczny Kongresu: „Sukcesja – jak zapewnić trwałość firmy na pokolenia?”

godz. 17.00 - 20.00 Przerwa

godz. 20.00 - Gala Kongresu

Wręczenie Orłów Polskiej Stolarki

Wręczenie Certyfikatów Związku POiD

Wręczenie nagród dla uczestników ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „DOBRY MONTAŻ”

 

26 maja 2017 roku:

godz. 8.00 - 10.00 Śniadanie

godz. 11.00 - 13.00 III blok tematyczny Kongresu: „Nowoczesne narzędzia marketingowe – jak zbudować przewagę konkurencyjną firmy?”

godz. 13.00 - 13.15 Przerwa kawowa

godz. 13.15 - 13.30 Podsumowanie Kongresu

godz. 13.30 - Lunch

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 04/2017

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik