lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

Szklany grzejnik – funkcjonalne i nowoczesne rozwiązanie we wnętrzu
Data dodania: 07.12.17

Urządzając swoje mieszkanie lub dom coraz częściej decydujemy się na wprowadzenie szklanych elementów do naszego otoczenia. Czemu? Nie od dzisiaj wiadomo, że szkło w aranżacji wnętrz stanowi symbol elegancji i nowoczesności.

 

Temu trendowi sprzyja dodatkowo rosnąca popularność materiałów o wysokim poziomie wykonania i funkcjonalności użytkowania. Już nie tylko producenci mebli doceniają ten materiał. Luxrad, lider w produkcji grzejników dekoracyjnych i pokojowych, pokazuje nam jak można wykorzystać szkło w projektach grzejników. 

 

 

 2017 11 29 1

 

 

Jeden grzejnik, a tyle zalet!

 

Szkło we wnętrzu - dla jednych chłodny element, który nadaje się tylko do przestrzeni użyteczności publicznej, dla drugich nowoczesne dopełnienie każdego pomieszczenia. Gdzie możemy wykorzystać ten materiał? Nie tylko drzwi, kabiny prysznicowe czy lustra, ale również meble, podłogi, czy obrazy dekoracyjne mogą być zrobione ze szkła i będą spełniały swoją funkcję. Podobnie jest z grzejnikami.

 

Szklany grzejnik ma wiele zalet. Po pierwsze: energooszczędność. Zapewnia szybki wzrost temperatury w pomieszczeniu – zjawisko naturalnej konwekcji pozwala na utrzymanie takiej samej temperatury na powierzchni całego grzejnika. Szkło jest materiałem mającym duże zdolności do akumulacji i oddawania ciepła. Po drugie: bezpieczeństwo.

 

Za sprawą hartowania bardzo wyraźnie zwiększa się odporność szkła na uderzenia i wahania temperatur. Warto również zaznaczyć, że szkło hartowane nie rozbija się na ostre kawałki które mogą zranić, lecz na drobne części nie powodujące zagrożenia. Po trzecie: antystatyczne. To może być dobra wiadomość dla alergików, szklane panele mają właściwości antystatyczne, co oznacza, że nie przyciągają kurzu. A na koniec: wzornictwo.

 

 

2017 11 29 2

 

2017 11 29 3

 

 

Nowoczesne wzornictwo

 

Marka Luxrad wprowadziła do swojej oferty dwa grzejniki z wykorzystaniem szklanej osłony. Pierwszy z nich – Pollux – to grzejnik łazienkowy, którego unikalny wzór oparty jest na szklanej obudowie i zaokrągleniach. Jest to idealne rozwiązanie do nowoczesnych łazienek. Użycie szkła hartowanego daje nam pewność, że produkt jest wytrzymały.

 

Grzejnik wyróżnia się nie tylko dzięki szklanej osłonie – zaokrąglone krawędzie otworów to rzadko spotykany wzór, jaki możemy zobaczyć na grzejnikach. Natomiast drugi model to Vitro – grzejnik uniwersalny, który powstał z myślą o miejscach, gdzie liczy się nowatorstwo rozwiązań i niebanalne wzornictwo. Jego kluczową cechą jest gładka i łatwa w utrzymaniu powierzchnia. Grzejnik Vitro może dodatkowo występować w wersji z lustrem, co dodatkowo optycznie powiększy nasze pomieszczenie.

 

Wykorzystanie szkła we wnętrzu jest jednym z trendów aranżacyjnych. Obok drewna to drugi materiał, który chętnie widzimy w naszym wnętrzu. Szklane kompozycje dodadzą lekkości wnętrzu i sprawią, że wyda się większe. W szkle drzemie ogromny potencjał estetyczny. Ze względu na swój subtelny charakter doskonale prezentuje się też w bardziej nowoczesnej, minimalistycznej aranżacji.

 

 

 www.luxrad.com

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 11/2017