Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 12 okladka

       Świat Szkła 12/2019

 

User Menu

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1 

baner szklo budowlane

 

20190820-BANNIERE-HALIO-750x100-1D-PL

 

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

 

budma 2020 - 480x120

 

Tarcze firmy DiaPol, ostatnia nowość w dziedzinie narzędzi do obróbki szkła
Data dodania: 20.09.07

Tarcze firmy DiaPol, ostatnia nowość w dziedzinie narzędzi do obróbki szkła

Szeroka gama wydajnych, precyzyjnych, niezawodnych tarcz diamentowych i polerujących spełniających wymagania znakomitej większości procesów obróbczych.

      DiaPol urodził się w ubiegłym roku, jako firma wyodrębniona z zakładów Bavelloni. Aktualnie zakład jest całkowicie autonomicznym podmiotem działającym na rynku narzędzi do obróbki szkła. Najsilniejszą stroną firmy jest niewątpliwie szeroka gama narzędzi podzielonych na makro grupy.

W ten sposób DiaPol może działać jako indywidualny partner dla firm poszukujących tarcz diamentowych i polerujących, wierteł, frezów itp., upraszczając znacznie proces składania zamówień. Ta cecha daje firmie DiaPol istotną przewagę nad konkurentami, którzy zwykle specjalizują się w jednej grupie produktów.

Bardzo dobry stosunek jakości do ceny oraz szybki serwis, zapewniony przez zbiór 32 000 narzędzi gotowych do wysyłki, to kolejne zalety bardzo cenione przez klientów.

Tarcze do małych promieni wykonywanych przez maszyny CNC to kolejna ważna nowość
     DiaPol, firma legitymująca się certyfikatem ISO 9001:2000, dostarcza swoje produkty za pośrednictwem sieci dystrybucji na międzynarodowym poziomie. Sieć sprzedaży składa się z agentów i dystrybutorów zaopatrujących bezpośrednio średnie i duże zakłady przetwarzające szkło. W przyszłości sieć sprzedaży zostanie uzupełniona o agentów i dystrybutorów producentów różnych obrabiarek do szkła.

     Nasze podstawowe kanały sprzedaży składają się z dystrybutorów, ale nasi klienci to również niewielka liczba ogromnych zakładów obrabiających szkło płaskie, z którymi mamy znaczące obroty. Możemy spełnić również specjalne wymagania naszych klientów bazując na zasadzie wzajemnych ekonomicznych korzyści, wyjaśnia Cosimo Gabriele, Dyrektor Generalny firmy DiaPol.
Nasza produkcja obejmuje prawie wszystkie narzędzia potrzebne do obróbki krawędzi szkła przy pomocy maszyn dostępnych na rynku. Jednocześnie nasz dział badawczo-rozwojowy ciągle pracuje nad rozszerzeniem gamy produktów. Owocem tych prac są ostatnio wprowadzone na rynek specjalne tarcze do maszyn CNC, umożliwiające obróbkę otworów o bardzo małych średnicach.

Jest to wyjątkowy produkt firmy Dia-Pol, przeznaczony dla sektora meblowego, a w szczególności bardzo pomocny przy wytwarzaniu elementów wykończenie łazienek, gdzie bardzo ważne są otwory i nacięcia pod wieszaki i zawiasy o bardzo małych średnicach rzędu 7,5-30 mm.

Nowa linia narzędzi ArchiWheels
     Również, kontynuuje Gabriele, wprowadziliśmy na rynek nowe narzędzia Archi-Wheels. Ta linia obejmuje tarcze diamentowe i polerujące do szlifierek dwukrawędziowych pracujących na tarczach garnkowych.

     Tarcze linii ArchiWheels zaprojektowano do użycia w sektorze architektonicznym. Bardzo dobrze spisują się przy obróbce zgrubnej i polerowaniu szkła o grubości od 6 do 12 mm.

Mogą być również użyte do obróbki szkła o każdej grubości, odznaczając się następującymi zaletami:
● wysoka wydajność zbiórki przez tarcze diamentowe nawet w przypadku dużego nadmiaru,
● bardzo dobra jakość wykończenia tam, gdzie polerowanie nie jest wymagane,
● podniesiona wydajność przy zmianie grubości tafli, co umożliwia uniknięcia specyficznej metody „prób i błędów” przy zmianie grubości,
● wysoka jakość obróbki pozwalająca na uniknięcie pęknięć podczas hartowania i gięcia,
● nowe tarcze typu Flexi umożliwiają najwyższą jakość polerowania,
● podwyższona trwałość tarcz pozwala na oszczędność czasu związanego z ich wymianą.

     Wreszcie, proponujemy również inne tarcze polerujące na osnowie gumowej ze specjalnym sztywnym krążkiem umożliwiającym montaż bezpośrednio na wrzecionie bez konieczności klejenia.W ten sposób oszczędzamy czas poświęcany na wymianę tarcz. W najbliższej przyszłości będziemy mogli zaproponować naszym klientom kolejne nowości umożliwiające podniesienie efektywności pracy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

więcej informacji: Świat Szkła 9/2007

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik