Czytaj także -

Aktualne wydanie

SS-10-2018 okladka

20180813-BANNER-160X600-V1-PL-GLASSTECEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 2018 banner

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

 

konferencja 2018 banner

  

glass2018 480x120  

 lisec SS FastLAne

 

20180817doe12 baner-480-100

 

 

 

Optymalne rozwiązanie dla ochrony przeciwpożarowej i antypanicznej
Data dodania: 08.02.08

Optymalne rozwiązanie dla ochrony przeciwpożarowej i antypanicznej

Prawidłowe zaplanowanie i wykonanie zamknięć i okuć dla wyjść awaryjnych (wg normy EN 179) i drzwi antypanicznych (wg normy EN 1125) wymagają fachowej wiedzy.

Zamki dla ryglowania nieruchomego skrzydła drzwi, okucia i ich mocowanie, trzpienie, pochwyty dla połączenia różnorodnych elementów obsługi, samozamykacze drzwiowe i elektroniczne systemy kontroli muszą być fachowo zestawione.

Normy i atesty mają taką samą wagę, jak dokumentacja nadzoru budowlanego.

    Grupa przedsiębiorstw Gretsch-Unitas przedstawia swoje systemowe rozwiązania nie tylko w przejrzystych katalogach, ale również oferuje dla tej grupy produktów po raz pierwszy „managera okuć“ do instalacji na komputerach PC oraz laptopach.

    Wymagania dla każdorazowo zaplanowanego systemu ewakuacyjnego są rozpatrywane przez program chronologicznie, proponując dopasowane rozwiązania i warianty. Taki sposób wyboru produktu pozwala na osiągnięcie systemowych rezultatów, ukierunkowanych na odpowiedni rynek.

Jednocześnie znalezione rozwiązania bedą harmonizować z wymaganiami norm EN 179 i EN 1125, a także dokumentacją nadzoru budowlanego. Dogodne ulgi dla codziennych zakupów sprawiają, że praca idzie szybko i sprawnie. To pewność planowania i eliminacja błędów dostaw.

    Pierwszy raz nowego „managera okuć“ grupa przedsiębiorstw Gretsch-Unitas przedstawiła podczas targów „BAU 2007“ w Monachium. Od marca 2007 firmy partnerskie mogą korzystać z tego rozległego wydajnego serwisu.


    W kontekście ochrony przeciwpożarowej i antypanicznej dużych obiektów często pojawia się pytanie: jak jest możliwe równoległe spełnienie wszystkich poniższych wymagań:
● kontroli dostępu,
● techniki drzwi ewakuacyjnych i awaryjnych,
● budowania bez barier,
● automatycznego sterowania drzwiami,
● ochrony antywłamaniowej,
● powiązania z ideą RWA,
● oddzielnej instalacji,
    stawianych nowoczesnym drzwiom obiektowym?

    Oferujemy optymalne rozwiązanie integrujące wymienione powyżej komponenty. Perfekcyjnie zgrany, modułowy program produkcyjny obejmuje między innymi wkładki elektroniczne, mechaniczne systemy zamknięć, czytnik zbliżeniowy, elektroniczne sterowanie drzwiami ewakuacyjnymi, antypaniczne drążki naciskowe, zamki automatyczne z wielopunktowym ryglowaniem, okucia do wyjść awaryjnych, napędy drzwi obrotowych, a także niskie progi drzwiowe, w powiązaniu z maksymalną funkcjonalnością, bezpieczeństwem i komfortem. Możliwe są kombinacje zgodne z indywidualnymi potrzebami.

    W tym kontekście wyrażenie „drzwi multifunkcjonalne“ zyskuje coraz więcej na znaczeniu. Zgodnie z trendem: w obiektach coraz mniej drzwi z coraz większą funkcjonalnością i spełniających wszystkie wymagania. 
 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik