Aktualne wydanie

2019 12 okladka

       Świat Szkła 12/2019

 

User Menu

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1 

baner szklo budowlane

 

20190820-BANNIERE-HALIO-750x100-1D-PL

 

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

 

budma 2020 - 480x120

 

Świeże powietrze przez cały rok
Data dodania: 12.12.08
ImageCzy wiesz, że w ciągu 15 lat swojego życia tracisz ponad 50 godzin na otwieranie, zamykanie lub uchylanie okien gdy czujesz, że potrzebujesz świeżego powietrza? Posiadając okna wyposażone w nawiewniki, możesz zaoszczędzony czas przeznaczyć m.in. na naukę języka obcego czy inne ciekawe zajęcia.

Każdego dnia gotując, piorąc, biorąc kąpiel czy po prostu oddychając zużywamy powietrze znajdujące się w naszych domach. W celu przewietrzenia mieszkania najprostszym i najbardziej znanym sposobem jest otwieranie okien. Czynność owa ma swoje plusy i minusy.

Uchyl okno, a ...
…jesienią i zimą, znacznie podwyższysz wysokość opłat za energię. Wiosną i latem, narazisz dom oraz domowników na przeciągi – które mogą skończyć się chorobą w środku lata lub trzaskającymi drzwiami i drzwiczkami. Oczywiście nie oznacza to, że nie powinniśmy w ogóle otwierać okien – nie! Jednak zadbanie o właściwe ich wyposażenie, przyczyni się do uzyskania naturalnej i zdrowej wentylacji oraz zapewni wysoką energooszczędność.

ImageInteligentny system
Producenci okien stale urozmaicają ofertę produktową i tak np. firma OKNOPLAST-Kraków posiada w swoim asortymencie okna wyposażone w nawiewniki, które do prawidłowego działania nie wymagają żadnej ingerencji. Nawiewnik posiada inteligentny czujnik, który steruje przepływem powietrza, dostosowując ilość wpuszczanego świeżego powietrza do wilgotności panującej w pomieszczeniu. Dzięki temu w domu utrzymywana jest odpowiednia wilgotność powietrza, która korzystanie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników. Zbyt suche powietrze niekorzystnie wpływa na drogi oddechowe, śluzówkę oczu i rozstraja układ nerwowy, oraz powoduje alergie. Warto więc zadbać o odpowiednie „nawilżenie” domu.

Wilgotność w procentach
Nawiewniki pracują w zakresie od 30 do 70% wilgotności względnej (czyli stosunku powietrza suchego do powietrza całkowicie nasyconego parą wodną). Jeżeli wilgotność w pomieszczeniu jest mniejsza lub równa 30% - nawiewnik jest przymknięty i minimalny strumień powietrza doprowadzany jest do pomieszczenia. Wraz ze wzrostem wilgotności nawiewnik otwiera się
i przy wartości 70% lub więcej uzyskuje wydajność maksymalną. Optymalny stopień wilgotności  powietrza w naszych domach powinien wahać się między 40% - 60%.

Sposób konserwacji
Do czyszczenia nawiewnika należy używać suchej szmatki. Nie wolno stosować proszków lub płynów do czyszczenia oraz innych środków żrących. Nie należy dopuścić do zamoczenia nawiewnika - w szczególności taśmy znajdującej się wewnątrz urządzenia - która może stracić swoje właściwości. Nie należy ograniczać przepływu powietrza przez zaklejanie lub zapychanie otworu, powoduje to nieprawidłowe działanie nawiewnika.

W ofercie firmy OKNOPLAST-Kraków dostępne są okna z nawiewnikami m.in. typu Aereco, Ventair. Koszt okna podwyższony jest o wartość nawiewnika od 45 zł do 550 zł., w zależności od modelu.

więcej informacji www.oknoplast.com.pl

 

 

 

01 chik
01 chik