GEZE Aerolan

Podkładka między zaciskiem i szkłem zapewnia korzystny rozkład obciążenia powierzchni i chroni przed uszkodzeniem. Do zamykania drzwi konstruktorzy proponują zazwyczaj samozamykacze podłogowe, które jednocześnie stanowią dolną podporę skrzydła. Na osi samozamykacza jest osadzony dolny zacisk do szkła. Zacisk umieszczony na górze skrzydła łączy się z górną osią obrotu przytwierdzoną albo do nadproża albo do naświetla. Poza elementami mocującymi skrzydło istnieje szeroka gama okuć różnicująca charakter użytkowy drzwi, takich jak pochwyty, zamki z klamką, zamki ryglujące do podłogi i inne.

GEZE SGG okucia punktowe

Okucia do szkła w większości przypadków wymagają wykonania otworów i są dodatkowo stabilizowane przez siłę tarcia między podkładką zacisku i powierzchnią gładkiego szkła. Wyjątkiem są listwy zaciskowe, w których szkło mocowane jest wyłącznie poprzez zaciśnięcie i nie wymaga dzięki temu obróbki. Okucia GEZE SGG zostały stworzone jako system modułowy. Zaprojektowano je tak, żeby uzupełniały się wzajemnie i umożliwiały różnorodną zabudowę. Prosty design pozwala na uniwersalne zastosowanie w inwestycjach o zróżnicowanym charakterze. Wysoka jakość technologiczna procesów produkcyjnych zapewnia wysoką żywotność systemu.

GEZE Studio

Innym rozwiązaniem dostępnym na rynku do drzwi całoszklanych są okucia do drzwi wewnętrznych GEZE Studio / Atelier F/R. To system okuć przeznaczony do drzwi całoszklanych mocowanych w ościeżnicach drewnianych i metalowych.

Różnorodność okuć pozwala na stosowanie ich w drzwiach o zróżnicowanym charakterze, zachowując funkcjonalność oraz estetykę. Innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz wysoka jakość wykonania zapewnia wysoką trwałość i niezawodność przez długi okres użytkowania.

GEZE SGG listwa zaciskowa

Szklane drzwi przesuwne
W przypadku drzwi przesuwnych można stosować ramki, punktowe zaciski (GEZE Perlan) albo okucia wymagające otworowania, jak GEZE Aerolan z górną szyną jezdną albo GEZE Geolan z szyną jezdną umocowaną do podłogi.

GEZE Perlan

GEZE Aerolan adresowany jest do wymagających klientów, ceniących sobie elegancję i styl. Łączy technikę i funkcjonalność z filigranowym wyglądem. Wysokowytrzymały materiał bieżni i bieżnie rolek, wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, pozwalają na ciche, łatwe i niezawodne otwieranie i zamykanie drzwi.

GEZE Levolan

Również do całoszklanych drzwi przesuwnych przeznaczony jest system GEZE Levolan, który dzięki kompaktowej konstrukcji i niewielkim wymiarom, prawie niewidocznym, cichobieżnym wózkom spełnia oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

GEZE MSW

Szklana tafla jest prowadzona bezpośrednio w okuciu – elementy zawieszenia są dzięki temu niewidoczne, nie jest więc konieczne stosowanie dodatkowych osłon. Dyskretne wzornictwo tego okucia pasuje właściwie do każdego otoczenia.

GEZE MSW

Ścianki przesuwne ręcznie
Przy nowoczesnym kształtowaniu przestrzeni niezwykle ważna jest swoboda projektowania. Taką swobodę zapewniają ścianki przesuwne ręcznie, które otwierają, dzielą i rozdzielają pomieszczenia oraz dopasowują się elastycznie do konkretnego pomieszczenia, jak np. systemy ścianek MSW firmy GEZE. Doskonale sprawdzają się w centrach handlowych, hotelach, gastronomii, w różnego rodzaju poczekalniach, jak i w prywatnych mieszkaniach dla wymagających klientów.

Ich elementy nieprzesuwne mogą być używane jako drzwi wahadłowe z samozamykaczem podłogowym GEZE TS 550 NV lub łożyskiem obrotowym, drzwi przymykowe z zewnętrznym łożyskiem obrotowym lub jako elementy stałe; natomiast elementy składane, poruszające się po szynie jezdnej, mogą pełnić funkcję przesuwnych drzwi funkcyjnych. Łatwa w obsłudze blokada mechaniczna pozwala zmienić w mgnieniu oka zablokowane drzwi przesuwne we w pełni funkcjonalne drzwi rozwierne. Blokada ta jest doskonałym rozwiązaniem w przypadkach, kiedy szklana fasada MSW nie powinna być do końca otwarta, na przykład w sklepach czy kawiarniach podczas sezonu zimowego.



GEZE oferuje także dodatkowe możliwości związane z designem – osłony maskujące mogą mieć kształt prostokątny lub zakrzywiony, a także różnorodną strukturę powierzchni i kolorystykę, również dostosowaną do indywidualnych życzeń. Zastosowanie szkła VSG wykonanego ze szkła termicznie wzmocnionego półhartowanego (TVG) lub hartowanego (ESG) zwiększa ochronę przed włamaniem i minimalizuje ryzyko obrażeń.

Szkło termicznie wzmocnione półhartowane (TVG) umożliwia – dzięki wzajemnie usztywniającym się fragmentom – czasowe dalsze funkcjonowanie drzwi nawet przy uszkodzonych szybach. Wysokiej jakości łożyska kulkowe, umieszczone w wózkach jezdnych, zapewniają znakomite właściwości jezdne również w przypadku dużych skrzydeł. Gwarantują cichą pracę i zmniejszają siłę niezbędną do przesuwania elementów szklanych.

GEZE Polska Sp. z o.o.
więcej informacji: www.geze.pl

patrz też:

Elementy nośne w konstrukcjach szklanych, Robert Sienkiewicz, Świat Szkła 10/2010

- Okucia do drzwi rozwieranych przeszklonych i całoszklanych. Część 1. Zamykacze , Robert Sienkiewicz, Świat Szkła 2/2010

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

więcej informacj: Świat Szkła 10/2010

  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.