Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 01 ss okladka

20181120-V3B-BANNER-160x600-PL-BUDMAEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 2018 banner

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

  

 lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

 

baner euroasia pancere550x120

 

 

Najnowsze napędy firmy TORMAX do drzwi automatycznych
Data dodania: 06.03.09

TORMAX to niezależna i aktywna na całym świecie firma rodzinna z ponad 50-letnim doświadczeniem w zakresie automatyki drzwiowej. Jest kojarzona z bezpieczeństwem i niezawodnością. W 1951 roku TORMAX zamontował w miejscowości Davos pierwszy elektrohydrauliczny napęd w Europie, co było fundamentem dalszego rozwoju firmy.

 


44-fot1 

 

W ostatnim okresie firma wzbogaciła swoją ofertę o nowe napędy:

- Do drzwi przesuwnych - SLIDEDOOR Win Drive 2201.

- Do drzwi rozwieranych - SWINGDOOR Smart Drive 1101

 

 

44-fot2

 

 

Napęd SLIDEDOOR Win Drive 2201 może być stosowany tak do drzwi wewnętrznych jak zewnętrznych. Nowy produkt powstał z połączenia doświadczenia firmy TORMAX i przekazywanych uwag przez klientów. Istotnym celem nowego projektu było znaczne skrócenie czasu montażu i uruchomienia. Motto "jeden napęd, jeden pracownik, jeden dzień", które przyświecało pracom projektowym, znalazło odzwierciedlenie w rozwiązaniach zastosowanych w nowym napędzie. Nowatorski system montażowy, jak również uniwersalne komponenty powodują skrócenie do minimum czasu potrzebnego do zamontowania i uruchomienia napędu.

Część rozwiązań zastosowanych w nowym napędzie zostało opatentowanych. Kształt, wzornictwo i funkcjonalność tworzą uzupełniającą się całość. Kompaktowa budowa (tylko 100 mm wysokości), możliwość stosowania skrzydeł wykonanych w różnych systemach aluminiowych i dynamiczna praca (160 cm/s) przekonują najbardziej wymagających. Oczywiście wszystko wykonane według szwajcarskiego standardu jakości firmy TORMAX. Wymienna szyna jezdna, możliwość ustawienia indywidualnych parametrów oraz niskie koszty serwisu to standard.

 

44-fot3Napęd SWINGDOOR Smart Drive 1101 pozwala zautomatyzować nie tylko nowe, ale również istniejące już w obiekcie drzwi rozwierane. Wyjątkowo cichy napęd elektryczny powoduje, że cykl otwarcia i zamknięcia drzwi jest prawie niesłyszalny. Wbudowany program uczący pozwala w prosty sposób ustawić parametry pracy drzwi.

Życzenia użytkowników mogą być zrealizowane za pomocą odpowiedniej konfiguracji napędu, np. funkcja „Push-and-Go", przy której lekkie pchnięcie drzwi wystarcza, aby zapoczątkować automatyczne otwarcie. Inna możliwość to regulacja wielkości siły, mająca na względzie bezpieczeństwo dzieci lub osób starszych, korzystających z przejścia. Ważną zaletą jest możliwość ustawienia dwóch konfiguracji pracy napędu.


Jest to szczególnie ważne w miejscach, w których drzwi są używane przez różne grupy osób. Gdzie jedna grupa użytkowników chciałaby aby drzwi otwierały się szybko i dynamicznie, natomiast druga preferuje raczej ruch wolny (np. w szpitalach, domach opieki społecznej lub obiektach, z których korzystają niepełnosprawni). Samoczynny proces re- wersowania drzwi w przypadku napotkania przeszkody, gwarantuje niezbędne bezpieczeństwo. Napęd może być zamontowany do drzwi wykonanych z drewna, szkła, aluminium czy PCV.

 

Jak zawsze produkty firmy TORMAX wybiorą klienci, którzy chcieliby tylko jednego: drzwi, z którymi nie ma żadnych problemów.

 

TORMAX Polska   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. www.tormax.pl

 

więcej informacji: Świat Szkla 4/2005

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik