Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka SS-12-2017

20170725-edgetech-banner-160x600-polonaisEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

 budma750x200

  swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Najnowsze napędy firmy TORMAX do drzwi automatycznych
Data dodania: 06.03.09

TORMAX to niezależna i aktywna na całym świecie firma rodzinna z ponad 50-letnim doświadczeniem w zakresie automatyki drzwiowej. Jest kojarzona z bezpieczeństwem i niezawodnością. W 1951 roku TORMAX zamontował w miejscowości Davos pierwszy elektrohydrauliczny napęd w Europie, co było fundamentem dalszego rozwoju firmy.

 


44-fot1 

 

W ostatnim okresie firma wzbogaciła swoją ofertę o nowe napędy:

- Do drzwi przesuwnych - SLIDEDOOR Win Drive 2201.

- Do drzwi rozwieranych - SWINGDOOR Smart Drive 1101

 

 

44-fot2

 

 

Napęd SLIDEDOOR Win Drive 2201 może być stosowany tak do drzwi wewnętrznych jak zewnętrznych. Nowy produkt powstał z połączenia doświadczenia firmy TORMAX i przekazywanych uwag przez klientów. Istotnym celem nowego projektu było znaczne skrócenie czasu montażu i uruchomienia. Motto "jeden napęd, jeden pracownik, jeden dzień", które przyświecało pracom projektowym, znalazło odzwierciedlenie w rozwiązaniach zastosowanych w nowym napędzie. Nowatorski system montażowy, jak również uniwersalne komponenty powodują skrócenie do minimum czasu potrzebnego do zamontowania i uruchomienia napędu.

Część rozwiązań zastosowanych w nowym napędzie zostało opatentowanych. Kształt, wzornictwo i funkcjonalność tworzą uzupełniającą się całość. Kompaktowa budowa (tylko 100 mm wysokości), możliwość stosowania skrzydeł wykonanych w różnych systemach aluminiowych i dynamiczna praca (160 cm/s) przekonują najbardziej wymagających. Oczywiście wszystko wykonane według szwajcarskiego standardu jakości firmy TORMAX. Wymienna szyna jezdna, możliwość ustawienia indywidualnych parametrów oraz niskie koszty serwisu to standard.

 

44-fot3Napęd SWINGDOOR Smart Drive 1101 pozwala zautomatyzować nie tylko nowe, ale również istniejące już w obiekcie drzwi rozwierane. Wyjątkowo cichy napęd elektryczny powoduje, że cykl otwarcia i zamknięcia drzwi jest prawie niesłyszalny. Wbudowany program uczący pozwala w prosty sposób ustawić parametry pracy drzwi.

Życzenia użytkowników mogą być zrealizowane za pomocą odpowiedniej konfiguracji napędu, np. funkcja „Push-and-Go", przy której lekkie pchnięcie drzwi wystarcza, aby zapoczątkować automatyczne otwarcie. Inna możliwość to regulacja wielkości siły, mająca na względzie bezpieczeństwo dzieci lub osób starszych, korzystających z przejścia. Ważną zaletą jest możliwość ustawienia dwóch konfiguracji pracy napędu.


Jest to szczególnie ważne w miejscach, w których drzwi są używane przez różne grupy osób. Gdzie jedna grupa użytkowników chciałaby aby drzwi otwierały się szybko i dynamicznie, natomiast druga preferuje raczej ruch wolny (np. w szpitalach, domach opieki społecznej lub obiektach, z których korzystają niepełnosprawni). Samoczynny proces re- wersowania drzwi w przypadku napotkania przeszkody, gwarantuje niezbędne bezpieczeństwo. Napęd może być zamontowany do drzwi wykonanych z drewna, szkła, aluminium czy PCV.

 

Jak zawsze produkty firmy TORMAX wybiorą klienci, którzy chcieliby tylko jednego: drzwi, z którymi nie ma żadnych problemów.

 

TORMAX Polska   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. www.tormax.pl

 

więcej informacji: Świat Szkla 4/2005

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik