Więcej statyki szkła!

 

Wybór tematów na Konferencje „okołoszklane” (jak ja to nazywam), które organizuje „Świat Szkła” daje uczestnikom ogromne możliwości pozyskania lub poszerzenia wiedzy – często praktycznej – w szeroko pojętej branży.

Wg mojej opinii z wystąpień podczas ostatniej konferencji poświęconej nowym rozwiązaniom w konstrukcjach przeszklonych, na szczególne uznanie zasługuje wykład p. Artura Piekarczuka, który na przykładach wyjaśnił złożoność zagadnienia statyki szkła.

Niestety, tego samego akcentu brakowało mi w wykładzie: „Szkło w konstrukcjach mostowych”. Spodziewałem się przy tej okazji omówienia trudnej „roli” szkła w tych konstrukcjach, analizy problemów oraz dobrych rad teoretyczno- praktycznych pozwalających na propagowanie tego rodzaju rozwiązań u projektantów/inwestorów. To jest oczywiście moja subiektywna opinia, ale teoretyczno-praktyczna strona statyki szkła znajduje się w obszarze moich zainteresowań.

Szczególnie ważnym dla mnie punktem ostatniej konferencji była spontaniczna, ożywiona, kuluarowa dyskusja z prelegentami i współuczestnikami konferencji. Wymiana doświadczeń pozwoliła mi na utwierdzeniu się w pewnych kwestiach oraz zbudowanie stanowiska w sprawach, które do tamtej pory budziły moje spore wątpliwości.

Liczę iż kolejne konferencje będą równie udane a dobór tematów pozwoli na opuszczenie gmachu z głową pełną przykładów i pomysłów do dalszego działania w branży szkła budowlanego.

Grzegorz Feliks
AGC Flat Glass Polska Sp. z o.o.

 

 

SS-2013-05-08-1

 

 

Profesjonalne przedsięwzięcie 

 

Producent koagulantów glinowych P.U.T. DEMPOL-ECO prezentowała swoją ofertę na konferencji Nowe rozwiązania w konstrukcjach przeszklonych – projektowanie i wykonanie, organizowanej przez „Świat Szkła” w Warszawie w dnie 11 kwietnia 2013 roku. Mieliśmy okazję uczestniczyć w dobrze przemyślanym, profesjonalnym przedsięwzięciu i z pewnością będziemy uczestnikami kolejnych konferencji.

Monika Kuźma
DEMPOL-ECO

 

 

Debiut

 

Udział w konferencji „Świata Szkła” był naszym debiutem w tym cyklu spotkań. Ponieważ uczestnikami konferencji byli pracownicy firm zajmujących się realizacjami konstrukcji przeszklonych, chcieliśmy skorzystać z okazji i zaprezentować im okucia do zabudowy całoszklanej. Mieliśmy również możliwość przysłuchiwania się wystąpieniom prelegentów. Najbardziej zainteresował nas wykład Beaty Stankiewicz z Politechniki Opolskiej, która w bardzo ciekawy sposób przekazała informacje na temat szkła w konstrukcjach mostowych.

W trakcie konferencji mogliśmy omówić z zainteresowanymi szczegóły techniczne naszych produktów. Mogliśmy również porozmawiać na temat sytuacji rynkowej w branży szkła.

Ilona Jarzyńska
NORGPOL

 

 

SS-2013-05-08-2

 

 

Profesjonalne forum

 

Jako czytelnik miesięcznika „Świat Szkła” oraz uczestnik prawie wszystkich konferencji przezeń organizowanych, dotyczących szkła, produkcji technologii itp., pragnę wyrazić swoje uznanie dla Organizatorów za profesjonalizm merytoryczny i organizacyjny. Dobór tematów, prelegentów i wystawców zapewnia dostęp do wiedzy o najnowszych materiałach tendencjach rozwoju i badaniach oraz uregulowaniach prawnych. Wg mojej wiedzy jest to jedyne w Polsce profesjonalne forum pozyskania wiedzy i wymiany poglądów dla uczestników rozwijającego się, szeroko rozumianego rynku branży „szklanej” (...)

Lech Zioberski
Firma Zioberski, Biuro Inżynierskie

 

  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.