Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka SS-12-2017

20170725-edgetech-banner-160x600-polonaisEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

 budma750x200

  swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

  

ERD480x100-en 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Konferencja MONITORING RYNKU BUDOWLANEGO
Data dodania: 26.09.17

IDEA I HISTORIA KONFERENCJI

 

Konferencja Monitoring Rynku Budowlanego jest organizowana przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku od 2003 roku, przez pierwsze dwa lata odbywała się 4 razy do roku, od 2005 roku raz w roku. Instytut badawczy ASM jako organizator stworzył to wydarzenie jako element działań mających na celu wspieranie sektora budownictwa w Polsce.

 

Od początku powstania firmy w 1996 roku Instytut badawczy ASM jest liderem badań wykonywanych dla branży budowlanej w Polsce.

 

Od początku wydarzenie miało zasięg ogólnopolski, od 2016 roku ma zasięg międzynarodowy. Ze względu na merytoryczny i analityczny charakter jest jednym z najważniejszych i największych eventów sektora budowlanego w Polsce. Wydarzenie odbywa się w 2017 roku już po raz 20. 

 

 

ZAKRES KONFERENCJI

 

Zakres analityczny i prognostyczny Międzynarodowej Konferencji Monitoring Rynku Budowlanego pozwala jej odbiorcom na zapoznanie się ze złożonymi czynnikami i miernikami mającymi wpływ na branżę budowlaną oraz ich przyszłą projekcję, co jest niezbędnym narzędziem do budowania strategii firmy.

 

 

2017 9 8 1

 

 

Celem konferencji jest prezentacja i dyskusja nad aspektami bieżącej kondycji kluczowej gałęzi gospodarki, jaką jest budownictwo na tle makroekonomii, oraz wskazanie przedsiębiorcom i organizacjom branżowym trendów i kierunków zmian technologicznych, ekologicznych, marketingowych i legislacyjnych dotyczących sektora budownictwa w Polsce i w Europie.

 

 

UCZESTNICY KONFERENCJI

 

Konferencja stanowi również możliwość nawiązania i kontynuacji kontaktów biznesowych oraz integracji środowiska. Wśród 100 uczestników konferencji Monitoring Rynku Budowlanego są:

 

 • producenci materiałów budowlanych i chemii budowlanej, wyposażenia wnętrz, bram, garaży, farb, lakierów, drzwi, okien, artykułów wykończeniowych, 
 • przedsiębiorcy z branży drogowej, sanitarnej, grzewczej, energetycznej, drzewnej, narzędziowej, wodnokanalizacyjnej, ochrony środowiska, 
 • deweloperzy, firmy budowlane, biura nieruchomości i architektoniczne, agencje ubezpieczeniowe, firmy instalacyjne, 
 • dystrybutorzy i reprezentanci firm usługowych i handlowych – składów budowlanych, marketów DIY, 
 • przedstawiciele władz, mediów, wydawnictw, ambasad, instytucji naukowych, edukacyjnych i konsultingowych, instytucji otoczenia biznesu.

 

 

EKSPERCI KONFERENCJI

 

Organizatorzy Konferencji Monitoring Rynku Budowlanego corocznie ubiegają się o patronat honorowy odnośnych władz nad wydarzeniem. W ciągu 20 edycji Konferencja była objęta patronatem przez:

 

 

 2017 9 8 2

2017 9 8 3

 

 

Konferencja Monitoring Rynku Budowlanego odbija się szerokim echem w środowisku budowlanym, stąd niejednokrotnie odbywała się przy wsparciu Partnerów branżowych, takich, jak: 

 

 • Krajowa Izba Gospodarcza, 
 • Polski Kongres Drogowy,
 • Kongres Budownictwa, 
 • Związek Polskie Okna i Drzwi, 
 • Polski Związek Pracodawców Budownictwa, 
 • Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń, 
 • Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa, 
 • Belgian Business Chamber.

 

 

KONFERENCJA MRB 2017

 

Zakres analityczny i prognostyczny Międzynarodowej Konferencji Monitoring Rynku Budowlanego pozwala jej odbiorcom na zapoznanie się ze złożonymi czynnikami i miernikami mającymi wpływ na branżę budowlaną oraz ich przyszłą projekcję, co jest niezbędnym narzędziem do budowania strategii firmy. W ten sposób uczestnicy spotkania wyposażeni w rzetelną wiedzę mogą kreować zakres działań swoich przedsiębiorstw oraz tym samym wpływać na rozwój przyszłość branży budowlanej. Kolejne edycje MRB są również doskonałą okazją do nawiązywania kontaktów branżowych.

 

W programie Międzynarodowej Konferencji Monitoring Rynku Budowlanego 2017 znajdują się dwa główne bloki.

 

1. SESJA I – Analityczno-prognostyczna CO PRZYNIESIE ROK 2018? OCENA SKALI WPŁYWU POSZCZEGÓLNYCH CZYNNIKÓWNA SEKTOR BUDOWLANY

 

W Sesji zostaną przedstawione między innymi analiza stanu budownictwa na tle sytuacji makroekonomicznej kraju, koniunktura sektora oraz wyniki poszczególnych typów budownictwa – mieszkaniowego, niemieszkalnego i infrastrukturalnego. Zaprezentowane będą również wypowiedzi kluczowych dla polskiego budownictwa osób a główny analityk rynku ASM opatrzy każdy punkt programu szczegółowym komentarzem oraz przedstawi prognozy na 2018 rok.

 

2. SESJA II - Marketingowa INTERNET=KOMUNIKACJA Z KLIENTAMI

 

W bloku podjęte zostaną kwestie aktywności fachowców w Internecie określone na podstawie badania zrealizowanego przez ASM w drugim kwartale 2017 roku. Ponadto eksperci omówią sposoby badania skuteczności komunikatów marketingowych w sieci, narzędzia internetowe oraz trendy zakupowe w placówkach sieciowych. Jako nowość zostaną omówione techniki neuromarketingu niezbędne do wykorzystania w nowoczesnym przedsiębiorstwie działającym w branży budowlanej.

 

Instytut ASM stale monitoruje rynek budowlany, zarówno pozyskując i analizując dane statystyczne, jak i podejmując liczne inicjatywy dla branż budowlanych. Oprócz badaczy i analityków ASM tradycyjnie podczas konferencji wystąpią eksperci zewnętrzni.

 

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowy program konferencji znajdują się na platformie http://konferencjamrb2017.syskonf.pl/ 

 

 

 2017 9 8 4

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 09/2017 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik