Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka 01-2018

20180123-BANNER-160X600-V1-PL-FENSTERBAUEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

   swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

  

ERD480x100-en 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
HSA Lachowicz Krzysztof hartuje szkło po raz pierwszy – i uważa, że jest to łatwe z piecem Glaston FC500
Data dodania: 27.09.17

Potrzebna jest odwaga, szybka penetracja rynku i wiele wysiłku, aby firma mogła rosnąć i się rozwijać. Dla polskiej firmy rodzinnej HSA Lachowicz Krzysztof, to był odważny ruch by przenieść się do nowego rodzaju działalności i poszerzać swoją ofertę o hartowane szkło. Ale gdy jest wiarygodny dostawca wyposażenia, który zapewnia wsparcie techniczne, taki odważny ruch kończy się sukcesem. 

 

Firma HSA powstała w 1999 r. jako firma handlowa w Katowicach. Teraz, prawie 20 lat później, ta firma należąca nadal do rodziny jest jedną z najbardziej poważanych firm zajmujących się profesjonalnie obróbką szkła, obsługującą dużych klientów i mającą wielkie plany na przyszłość.

 

Misja HSA w czasie jej tworzenia była prosta: dostarczanie wyrobów szklanych dla odbiorców z szybko rozwijającego się regionu śląskiego, dawnej stolicy polskiego przemysłu ciężkiego. Do 2008 r. się stale region zmieniał, a rosnące potrzeby klientów wymagały od firmy przekształcenia się i rozbudowy.

 

HSA skoncentrowała swoją uwagę na produkcji wyrobów ze szkła, aby zaspokoić potrzeby rosnącej liczby firm budowlanych, a także producentów mebli, okien i drzwi.

 

Dziś firma oferuje szeroką gamę wyrobów ze szkła, począwszy od szkła hartowanego, szkła kolorowego, luster i innych.

 

 

2017 9 40 1

 

 

Hartowane szkło po raz pierwszy

 

W połowie 2016 r. usługi hartowania szkła zostały po raz pierwszy dodane do oferty HSA, gdy firma kupiła swój pierwszy piec do hartowania szkła płaskiego – GLASTON FC500.

 

 

2017 9 40 2

„Doceniamy fakt, że otrzymaliśmy obecnie najnowsze technologie, które spełniają światowe standardy”

 

 

 

Dla Krzysztofa Lachowicza, właściciela firmy, ta inwestycja w nowe maszyny była strategicznym krokiem zmierzającym do dalszego rozwoju jego działalności. Uzyskanie pieca GLASTON FC500 umożliwia jego firmie rozszerzenie oferty o nowe produkty, na które obecnie jest tak duże zapotrzebowanie. – GLASTON jest najbardziej profesjonalną firmą produkującą piece do hartowania szkła na świecie.

 

 

2017 9 40 3

„Nasz piec do hartowania szkła pozwala na obróbki wysokiej jakości szkła Low-E, co jest obecnie jednym z najważniejszych atutów”

 

 

Wiedząc o tym dokonaliśmy naturalnego wyboru tej firmy jako dostawcy pieca dla nas – przyznaje Krzysztof. – Oferta zaproponowana przez przedstawicieli GLASTONu przekonała mnie. To było profesjonalna, jasna i naprawdę konkurencyjna oferta. Cieszę się, że pracujemy z nimi.

 

 

(...)

Krzysztof jest bardzo dumny z tego ważnego nabytku do jego nowoczesnych maszyn:

 

– Nasz własny piec do hartowania szkła, pozwalający na obróbkę wysokiej jakości szkła typu Low-E jest obecnie jednym z najważniejszych atutów wobec konkurencji – mówi. – Doceniamy fakt, że otrzymaliśmy obecnie najnowsze technologie, które spełniają światowe standardy.

 

 

Większa efektywność każdego dnia

 

Według Krzysztofa współpraca z GLASTONem była szybka i łatwa. Wszystko od dostaw, instalacji i szkolenia w obsłudze maszyn odbywało się zgodnie z harmonogramem. – Wcześniej nie hartowaliśmy szkła, więc wszystko było dla nas czymś nowym i wiele się uczymy – mówi Krzysztof. – Jednak nasi ludzie nie mają problemów z obsługą maszyny. Minął prawie rok i piec działał płynnie przez cały czas. Rzeczywiście stosując dobry piec było łatwo hartować szkło.

 

– Ponadto, z każdym dniem, uczymy się jak obsługiwać piec lepiej i efektywniej. Najbardziej cenię sobie jego wydajność i efektywność energetyczną – dodaje. – Na szczególną pochwałę zasługuje także firma MC Diam, polski przedstawiciel firmy GLASTON. Od początku naszych negocjacji aż do chwili podpisania protokołu odbiorczego firma była bardzo pomocna i dostępna.

 

 

Szybsze transformacje w przyszłości

 

Ponieważ ciągle podnosi się ogólne tempo biznesu, Krzysztof uważa, że nie upłynie nawet dekada, aby nadeszły następne wielkie zmiany w jego firmie. – Już w ciągu najbliższych trzech lat planujemy znowu znaczny wzrost i dalsze poszerzanie naszej oferty. Transformacja wynika z ciągle zmieniających się potrzeb naszych klientów i jest to nieuniknione – śmiało stwierdza Krzysztof.

 

 

 Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 09/2017 

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik