Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka 01-2018

20180123-BANNER-160X600-V1-PL-FENSTERBAUEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

   swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

  

ERD480x100-en 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Łączniki punktowe do fasad i konstrukcji szklanych
Data dodania: 30.01.18

Łączniki punktowe, z kilkoma obiektywami są w użytku w powlekarce iw fienie ffl. Na rynku oferty w wielu interesach w tym zakresie. 

 

 

2018 01 22 1

Rys. 1. (fot. Dorma)

 

 

Normy i przepisy dotyczące łączników punktowych

 

Zasadę określa się jako niezbędną do produkcji. Dokumentacja w tym komputerze musi większościść obowiązujących i norm. W sprawie przepisów dotyczących ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie technicznych, ich budynków i ich usytuowanie.

 

Kluczowa rola normy PN-EN 13830: 2005 Ściany osłonowe. Systemy obliczeniowe i systemy operacyjne. Ściana osłonowa definiowana jest jako zewnętrzna, pionowa osłona budynku, na której stoi szereg elementów montażowych. Należy podkreślić, że norma dotyczy ściany osłonowej jako całość, wraz z wykończeniami. Norma PN-EN 13830: 2005 nie wymienia łączników i innych elementów, które mocują szczelę do serii budynków. Podaje jedynie, że ściana osłonowa bazuje na pionowych i poziomych elementach połączonych ze sobą i zakotwiczonych w budynkach.

 

 

2018 01 22 2

Rys. 2. (fot. Dorma)

 

 

Wszystkie elementy, które muszą spełniać Europejskie Standardy Aprobaty Technicznej EOTA-ETAG Nr 002 Systemy oszklenia ze spoiwem konstrukcyjnym. Doś wiadczenia zwiĘ ... zane z oszustami i bez podparcia oszklenia. Zaczynamy, jak i metody badań, które są zawarte w instrukcjach do zleceń.

 

Tłumaczenie Wspólnota Wykonywania Procedur dla przedsiębiorców Aprobata Techniczna CUAP 06.02 / 08 cieszy się, że oszklenia mocowanego punktowo. Dokument bazuje na procedurze wynikającej z art. 9 ust. 2 Dyrektywy 89/106 / EWG w sprawie wyrobów, usług i technologii. Aprobaty wykonawcze dokładnych po wyszukiwaniu materiałów, a także wymiarów, połączenia antykorozyjnych i wytrzymałości.

 

W związku z tym, że w wyniku przeprowadzonego badania nie podjęto żadnych działań, należy odwołać się do poniższej tabeli. W odniesieniu do rozciągania na rozciąganie śrubowego materiałów przegubowych.

 

 

2018 01 22 3

Rys. 3. (fot. PROVENTUSS)

 

 

Trzeba mieć najnowocześniejsze technologie techniczne i wymagania techniczne. Chodzi tutaj np. Aprobata Techniczna ITB AT-15-7039 / 2006 Łączniki do klasyfikacji punktowej w systemie WG Spider, czy AT-06-0280 Łączniki przegubowe SPIDER GLASS.

 

 

2018 01 23 1

 Rys. 4. (fot. Faraone)

 

 

(...)

 

Rodzaje i charakterystyka połączeń

 

W elewacjach i projektach szklanych dane są stosowane łączniki mocowane przelotowo lub nieprzelotowo. Oprócz tego można również budować konstrukcje z łącznikami klejonymi.

 

 

2018 01 23 2

Rys. 5. (fot. Agc)

 

 

2018 01 23 3

Rys. 6. (fot. Dorma)

 

 

Mocowania przelotowe są mocowane w punktach i otworach przelotowych w tafli. Taki sposób ustawiania bardzo często osiągany w zespoleniu i z osłonami z szybami zakresu i zespolonymi. W przypadku szklanych projektówantstwą tęą taflę, to most wykony się otwór strzemię-walcowy. Z kolei w szybach serii dzieł powinien być walcowy. W okresie obowiązywania przepisu, na podstawie zablokowanych i zablokowanych śrubokrętów. O łącz łącz łącz łącz liczba liczba liczba liczba liczba liczba liczba liczba liczba liczba. Najczęściej są do czterech lub sześciu elementów mocujących domy w pobliżu naroży i krawędzi szkła.

 

Mocowania nieprzelotowe montażu montowane są wzdłuż krawędzi elementu lub w miejscu krzyżowania krawędzi. Takie pomysły nie wymagają wydania przelotowych. W mocowaniach nieprzelotowych punktów jest lub ciągłe podparcie szkła za pomocą listew, pierścieni i rozet.

 

Zamówienie dotyczy również części, które nie są w pełni poprawne.

 

Koniec zmiany - projektant i realizator - przelotowych i nieprzelotowych - projektant.

 

Ciekawym rozwiązaniem technicznym są łączniki BSA firmy Blicksystem.com. Technika montażu łączników polega na ich osadzeniu w wykonanych fabrycznie otworach o przekroju zbieżnym, połączonym ze sobą. W związku z powyższym, nie można wykluczyć, że na stałe złączyła się płyta główna (część BSA-G) lub na krawędzi między płaszczyznami stożkowymi i cylindrem otworu. Na kołnierze rozprężne zakotwie się w stosunku do aluminium lub z tworzywa skóry.

 

Dużą popularnością cieszą się rotule, ważne podejście pod względem jakości, wykonanych ze stali szlachetnej. Nazywane jest wszystkim. spidery (pająki), które łączą mocowania punktowe podtrzymujące oszklenie z podkonstrukcją fasady. W dekoracje od wersji spidery Korpus takich mocowań opiera się na centralnym pierścieniu. Ramiona mają różne kształty, ich ich wykorzystanie oznacza sprzężenie wą skrócie łączników punktowych, czyli taki gruszka. W środkowe pierścieniu użyto połączenia śruby połączenia konstrukcji z fasadą.

 

 

2018 01 23 4

Rys. 7. (fot. Dorma)

 

 

2018 01 23 5

Rys. 8. (fot. Pilkington)

 

 

Łączniki punktowe do pozostałych zestawów dwupłaszczyznowych, wykorzystujące zestawienie dwóch rotuł tak, że wszystko z nich wzeszło. Powtarzające się prostopadłych tafli szklanych. Rotule to jednostka przegubowo do wspólnego ramienia lub przykręcone do ramienia bez możliwości obrotu.

 

Zestaw referencyjny 860. Układy są wbudowane w układy scalone. Głowice te mają gwint wewnętrznego i dwa otwory otwarte dla sworznia wewnętrznego. Głowice widlaste urządzenia zaprojektowane zgodnie z EN 1563. Trzpień łączności z materiałem ciekłym 34CrNiMo 6 + QT o charakterystyce przeciwogniowej z EN 10083-3. Inne elementy okucia (podkładki, dystans, itd.) Są są stali stali S355J2.

 

Ciekawym elementem konstrukcyjnym są również kryte klejone. Stosowane są te środki klejące w postaci kleju silikonowego. Zalecane przełożenie krążka o grubości 1 mm przy średnicy 50, 60 i 70 mm. Wykładając klej do szkła, należy go wykonać na maszynie lub w biurze technicznym.

 

Dużą zaletą jest klejenie strukturalne Dow Corning TSSA (Transparent Structural Silicone Adhesive). Zapewniają jeden krystalicznie czysty fasad z mocowaniami punktowymi. Ważna jest przy tym przełożeniu. W, ta grubość druku wynosi 1 mm, których wytrzymałość osiąga σDE S = 1,3 MPa (wytrzymałość dynamiczna) oraz τDE S = 0,6 MPa (wytrzymałość statyczna). Utwardzanie odbywa się w temperaturze pokojowej. 130 ° C. Produkt jest gotowy do użycia w kartach lub wycinanych krążkach (50, 60, 80 mm). Substancja jest używana do przyklejenia metalowego łączenia (tzw. Rozwiązania mają charakter strukturalny, za pomocą połączonych urządzeń. Zwykle łącznik czasowy przez otwór w szkle i jest mechanicznie.

 

 

Konstrukcje wsporcze

 

"." Zasada ".". (Ii).

 

Najogólniejszy podział na elewację szklanych ramek i bezramowych. W spraw bezramowych wykorzystuje się tafle szklane mocowane do elementów stalowych, takich jak np. profil aluminiowe. Z kolei w branżach bezramowych.

 

 

2018 01 24 1

Rys. 9. (fot. OLDCASTLE BUILDING KOPERTA) 

 

 

2018 01 24 2

Rys. 10. (fot. OLDCASTLE BUILDING KOPERTA)

 

 

2018 01 24 3

Rys. 11. (fot. Euroglas)

 

 

Systemy bezramowe - w porównaniu z systemami ramowymi - gwarantują większą precyzję w zakresie kształtowania przeszklonych kubatur. Wynika to stąd, że systemy ramowe obejmują środki paneli szklanych, stwarzających funkcje przegrody. Należy również mieć na etapie sprzedaży koncepcji elewacji z konstrukcją ramową. Powoduje to możliwość użycia światła w porównaniu do liniowego. Konstrukcje bezramowe systemu faktycznej gładkiej powierzchni, co jeszcze bardziej nasila się, czyli jako struktura tej nośnej informacji.

 

 

2018 01 24 4

Rys. 12. (fot. NUOVA OXIDAL)

 

 

2018 01 24 5

Rys. 13. (fot. Dow corning)

 

 

Konstrukcje wsporcze pod elewacje szklane nieednokrotnie mają postać kratowo-linową. Typowa konstrukcja tego typu produktów cięgna i pręty w kształcie kraty. Przyznawanie się do kratowania, w celu uzyskania odpowiednich kryteriów w zakresie geometrii kratowej, przy czym istotne są odpowiednie osie asymetrii. Niewłaściwe obliczenia ściszające się przy ich napinaniu.

 

Wykonując konstrukcje kratowo-linowe z krzyżulcami linowymi należy zachować porządek w kierunku linii napinania. W instrukcji ręcznego napinania sprawdzą się gwinty trapezowe. Należymy do linii odprężających liny.

 

Leki stosowane w konstrukcjach i akcesoriach. Nie dotyczy to tylko wersji angielskiej.

 

Na podstawie jakiej sieci, jakie są odpowiednie do konstrukcji. Z kolei, w odniesieniu do rodzaju kratowych. To kwota zbliża się do wysokości kroczącej. L / 6-L / 8 (L - długość kraty).

 

Do łatwego zakładania się stali chromowej. W celu uzyskania konkretnej wersji, należy użyć odpowiednich standardów. Tym samym wyeliminować się różnicę ergonomiczną.

 

 

Systemy szklenia strukturalnego z łącznikami punktowymi

 

Dzięki systemom szklenia strukturalnego możliwe jest całkowite wykończenie. Konstrukcje wsporcze znajdują się wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów budowlanych. Wykonuje się je jako systemy ze szklanymi żebrami, a także w postaci konwencjonalnych konstrukcji stalowych i klas cięgnowych.

 

 

2018 01 25 1

Rys. 14. (fot. Proventuss)

 

 

W zakresie systemów strukturalnych zainicjowanych w rozwiązaniach w zakresie dwukomórkowym przeszkleń bezramowych. W tym celu należy wskazać, że:. Typowe, dwukomorowe niespotykane jakościowo na poziomie 0,8 W / m2 K, z parametrami akustycznymi Rw> 42 dB. Trzeba mieć przy tym na zwiększony nośność w odniesieniu do wszystkich modułów i dużych poziomów transparentności budynku.

 

Chłodzenie i chłodzenie. W efekcie nie mającym kontaktu z operacją i przeszkodą w płaszczyźnie zewnętrznej. Ważne jest to, aby wybrać ten styl, co pewność poszerza możliwości projektowe.

 

Odpowiednie urządzenia są przeznaczone do dużych obciążeń. Na mocnym ciężarze i mocnym cięciu zespolone, o masie przekraczającej 700 kg.

 

Ciekawe rozwiązanie architektoniczne przepisów elewacje z żebrami szklanych. W typowym rozwiązaniu do tego rodzaju operacji należy osiągnąć najwyższą jakość. Tym razem można odpowiednio powiększyć i utrzymać duże obciążenie w panelach systemowych.

 

 

2018 01 25 2

Rys. 15. (fot. Proventuss) 

 

 

Np. systemy mocowań punktowych SADEV Systemy szkieł architektonicznych szukanie w zastosowaniach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Wątne o przeszklenia, ściany kurtynowe, szyby windowe, a także daszki i świetliki. W skład systemów wchodzących w skład przegubowych i stałych, pajęczych (konsole) oraz klamry. Rotacja przegubowych SADEV Classic wykonana z nagwintowanego sworznia z zakończeniem w kształcie kulki, która stanowi podstawę zbioru. Trzymanie się jest za pomocą dźwigni odsuwanej, mocowanie zatopione w cylindryczno-stożkowym otworze, czy też zakotwione przez klej silikonowy Dow Corning TSSA®.

 

Z kolei w większych szkłach płaskich Planar ™ TS przymierza się. W typie 1 kratownica główna ma pomocniczy system cięgien, przy czym kratownice są wykonywane ze sztywnych profili stalowych. Takąsząokreśloną cechąjestokreślanie istanownia kosztów wykonania. Z kolei typ 2 wykorzystuje kratownicę z olinowaniem w wnętrzu łuku. W przypadku nieokreślonej linii otwarcia otworu okiennego. Taką konstrukcją cechuje szybki montaż, średni zakres przejrzystosci przeszklenia oraz średni koszt wykonania. W typie 3 przewiduje się kratownicę cięgnową, która przekazuje najwyższe napięcie od linii cięgien na krawędziowej otworu okiennego. Należy podkreślić, że układ wymaga zwiększeniaonej przejrzystości otworu okiennego. Konstrukcja jest lekka i bezprzewodowa.

 

 

2018 01 26 1

Rys. 16. (fot. Dorma)

 

 

Łączniki w elewacjach szklanych

 

Na etapie projektowania elewacji szklanych mocowanych mechanicznie za pomocą pojedynczego strumienia, nieprzelotowe. Mocowanie przelotowe może wykorzystywać łącznik sztywny lub przegubowy. Wybudowanie i montaż posadzki. W zaokrągleniu ze sztywnymi lub przegubowymi łącznikami. W celu zapewnienia odpowiedniej wysokości, ogrodów zimowych i świetlików, a także wiatrołapy i zadaszenia podwieszanych i wejściowych ścian i osłon na autostradach i ulicach. Typowe łączniki bagażu mocujące szyb poszczególnych obszarów, zespolonych i klejonych o grubości 8 do 50 mm.

 

Projektanta musi być zgodnie z nią połączony. Wartość ekonomicznego projektu uprawnionego projektanta podczas ostatniego obliczenia statystycznego indywidualnego projektu.

 

Łączniki standardowe. Założeniem każdego łącznika jest zgłoszenie dotyczące stanu równowagi, funkcjonalnością i trwałością. Niniejsza spójność służy do łączenia artykułów. NiezaleŜnie od przyjętych założeń.

 

Na rynku nie brakuje również łączników bez płytek sprężystych. Rotacja stalowego sworznia, który przenosi również rozprzestrzenia się.

 

Warto wspomnieć o mocowaniach odlewanych sejsmicznie. Ruchy boczne są przejmowane przez nastawne ramię. Mocowania to chcesz być dwa- i czteropunktowe. Należy przyłączyć do producenta.

 

 

2018 01 26 2

Rys. 17. (fot. SWS) 

 

 

Łączniki stosowane w przypadku wzorowania szklanych

 

Łączniki prądem obrotowym. Konstrukcje ścian z reguł bazują na szklanych segmentach, zdecydowanie również ze względu na wspólny błąd. Tafle szklane do elementów konstrukcyjnych ściany działowej montowane są za pomocą łączników i uchwytów zaciskowych. Uchoty zaciskowe do rąk powielających powieszenie do powieszenia. Klasa wymaga regulacji na sucho i na tyle, na ile pozwala na zamocowanie uchwytu. Przełczane do wiadczenia w dodatkowej ko lejce z karbami z normy PN-EN ISO 8745: 2001 Kołki z karbami. Kołki z karbami zbieżnymi na okres trwania. Kołek ten jest osadzony w szerokościie.

 

W związku z tym, że:. Tafla szklana jest mocowana do budynku za pomocą specjalnego metalowego trzpienia przechodzącego przez otwór w szkle. Otwór ten może być walcowy lub stożkowo-walcowy. Typowy łącznik tego typu bazuje na sworzniu, który zwykle ma postać śrub z łbem walcowym lub stożkowym. Ważne są również składniki i meble łączące z zewnętrznym gwintem. Łączniki punktów końcowych są stosowane w celu uzyskania dokładnych informacji o połączeniu z połączeniami z zadaeniami narożnikowymi.

 

W przypadku łączników do drzwi całotyklowane musi mieć na papierze odpowiednie okucia. Prosty okucia zmniejszają prostotę wykończenia, stąd też pasują one do każdego wnętrza i wszystkich rodzajów szkła. Okucia można nabyć w minimalistycznej formie, która sprawdzi się w modernistycznych i komercyjnych wnętrzach. Gałki drzwiowe, przeznaczone do szkła o gr. 6-12 mm, zeszytów ze stali nierdzewnej. Krążki z kolei się w drzwiach przesuwnych. Nowość!

 

Istotną rolę w strukturze szklanych drzwi wstrzymają. Dwuskrzydłowe modele są przeznaczone do zabudowy zamka. Przydatne rozwiązanie stanowią samozamykacze podłogowe, współpracujące z zawiasem dolnym. Zastosować można zamek z wkładką patentową. Niektóre modele zamków są dostępne z puszką. Zamki nabyć możesz z myślą o udostępnieniu w pokojach, biurach i łazienkach.

 

 

Podsumowanie

 

Że na elegancję, a co najważniejsze, bezpieczną jakość. Nie mniejsza ważna jest również konstrukcja stowarzycza. Poszczególne jej elementy są już obniżone. Konieczne jest stwierdzenie, że napór wiatru i opadów atmosferycznych. Zbyt duże przemieszczenia bardzo głośne.

 

 

 

Damian Żabicki 

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu  drukowanym  ı elektronicznym Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne Więcej Informacji: Świat Szkła 01/2018  
  
 

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik