Aktualne wydanie

2019 02 ss okladka

edgetech 20190225-V1B-BANNER-160x600-PL-Mir-SteklaEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1

 

banner konferencja 04 2019  

  

 lisec SS FastLAne

 

 Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

 

 

 

Ta najlepsza strona Międzynarodowych Targów R+T
Data dodania: 14.03.18

Targi R+T 2018 Stuttgart – Międzynarodowe Targi Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych – odbywające się w dniach od 27 lutego do 3 marca 2018 pokazały się z najlepszej strony. 1027 wystawców (2015: 888) z 41 krajów zajęło w całości 10 hal targowych w Sztutgarcie, o łącznej powierzchni 120 000 m² brutto. Ponad 65 500 odwiedzających przyjechało z kraju i zagranicy, aby zapoznać się z innowacyjnymi produktami i usługami. Do kolejnego sukcesu targów R+T 2018 przyczynił się również bogaty program ramowy. Impreza odbywa się co 3 lata. 

 

 

2018 03 2 1

 

 

Inauguracją Targów było wręczenie renomowanej Nagrody za Innowacyjność (R+T Innovationspreis). Zgodnie z tradycją, odbyły się również pokazy specjalne Młodych Talentów (SonderschauJungeTalente), R+S-Update, Forum Bram i Drzwi (Torforum), pokaz specjalny Instytutu Techniki Okiennej z Rosenheim (ift-Sonderschau) oraz warsztaty ES-SO (European Solar ShadingOrganisation), zorganizowane dzięki wsparciu organizacji partnerskich. Oferta programu ramowego została ponadto wzbogacona o nowe imprezy, adresowane do konkretnych grup docelowych, jak np. pokaz specjalny OutdoorAmbienteLiving, forum R+T Smart Home czy II Międzynarodowy Kongres „Automatic Doors”.

 

 

Pozytywny oddźwięk

 

Cały przebieg imprezy dowodzi, że Targi R+T 2018 to wydarzenie sukcesu.

 

– W trakcie wszystkich dni targowych widzieliśmy zadowolenie malujące się na twarzach – podsumował z zadowoleniem Sebastian Schmid, komisarz targów R+T. – Dotyczy to zarówno wystawców, jak i gości targowych.

 

Na stoiskach wystawców panował stały ruch i to we wszystkich halach. Ponad 65 500 odwiedzających targi R+T 2018 to wynik jeszcze lepszy niż w roku 2015 (59 057). Goście targowi przyjechali do Stuttgartu z ponad 140 krajów: 97% spośród nich podkreślało znaczenie targów R+T dla branży, wskazując również na potrzebę nawiązania bezpośrednich kontaktów pomiędzy odwiedzającymi targi i wystawcami. 60% spośród wystawców przybyło z zagranicy, co dowodzi dobitnie międzynarodowego charakteru tych wiodących na świecie targów. Kompetencje decyzyjne gości targowych były również w roku 2018 na niezmiennie wysokim poziomie. Dziewięć z dziesięciu osób odwiedzających targi uczestniczy w procesie decyzyjnym w kwestiach zakupów i zaopatrzenia. Wzrosło również zainteresowanie inwestycjami i zakupami: ponad 80% osób decyzyjnych chce inwestować.

 

 

2018 03 2 2

 

 

2018 03 2 3

 

 

Trendy w centrum zainteresowania

 

Na targach R+T 2018 ponownie ustalano międzynarodowe standardy… w wielu tematach będących obecnie w centrum zainteresowania branży, takich jak automatyka obiektowa, efektywność energetyczna, bezpieczeństwo i komfort – stwierdził Sebastian Schmid. Na przykład wystawiane na targach rolety stają się coraz bardziej dynamiczne, inteligentne i zautomatyzowane – i coraz szybsze w działaniu.

 

Dalej Sebastian Schmid mówił: – Czołowi wystawcy z całego świata prezentowali swoje nowe rozwiązania z zakresu napędów i sterowników na przyszłe lata.

 

Ponadto prezentowano również rolety, które w połączeniu z inteligentnymi napędami skutecznie zabezpieczają obiekty przed intruzami, poprawiają również efektywność energetyczną domów i budynków, zapewniając tym samym większy komfort.

 

– Również bramy i drzwi są wyraźnie bardziej efektywne pod względem energetycznym, bardziej bezpieczne i komfortowe niż kiedykolwiek dzięki zastosowania zaawansowanych pod względem technicznym napędom i sterowaniu radiowemu – ocenia Sebastian Schmid.

 

 

(...)

Nowym trendem są indywidualne, wysokojakościowe, rozwiązania, dające gwarancję bezpieczeństwa. Na targach R+T 2018 w dziale drzwi i bram zaprezentowano również wiele produktów i rozwiązań, które uwzględniają istotne aspekty ochrony przeciwpożarowej, zabezpieczenia przed zadymieniem, bezpieczeństwa, efektywności energetycznej i zasady zrównoważonego rozwoju.

 

 

2018 03 3 1

 

 

2018 03 3 2

 

 

W dziale osłon przeciwsłonecznych uwagę przykuwało połączenie eleganckiego wzornictwa z zaawansowaną techniką. W centrum zainteresowania znalazł się temat oszczędzania energii. Zarówno w wypadku wewnętrznych, jak i zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych czołowi producenci poświęcają coraz więcej uwagi powiązaniu pomiędzy komfortem termicznym a efektywnością energetyczną. Uzupełnieniem oferty były rozwiązania dotyczące nadzwyczaj aktualnych tematów, takich jak automatyzacja, integracja z elewacją i systemy działające w sieci. Różnorodność wzornictwa i rozwiązań konstrukcyjnych otwiera zupełnie nowe możliwości przed projektantami i firmami wykonawczymi.

 

 

2018 03 3 3

 

 

Nowa koncepcja spotkała się z dobrym przyjęciem

 

Dzięki zbudowaniu nowej hali Paula Horna (hala 10) i poszerzeniu wejścia zachodniego (Eingang West) możliwa była optymalizacja koncepcji hal wystawienniczych.

 

– Dzięki temu mogliśmy jeszcze lepiej rozplanować targi R+T i odpowiedzieć na zapotrzebowanie naszych wystawców i gości targowych. Wprowadzone zmiany spotkały się z ogólną aprobatą – stwierdził Ulrich Kromer von Baerle.

 

Branża bram w hali Alfreda Kärchera (hala 8) i w hali Paula Horna (hala 10) miała swoją własną, bardziej zwartą niż dotychczas, ekspozycję. Dział osłon przeciwsłonecznych będzie prezentowany teraz w hali 4 i hali Oskara Lappa (hala 6).

 

 

Obecność Polski

 

Tegoroczną edycję targów R+T odwiedziła również duża grupa gości z Polski i dziennikarzy z polskiej prasy branżowej. Swoją ofertę nowych produktów i usług zaprezentowało 39 wystawców z naszego kraju: Selt, Anwis, Krispol, Akant, Droma, Bamar-Pol, Besta, Franc Gardiner, Mobilus Motor, Fakro, Draco, BeClever, Dragon, Tarasola, Sierant, Albedum, Jackmeister, Bracia Bertrand, Miranda, Litex Promo, Wiejak, Alcomex, Deco-Sun, Rexel, Kolorama, Mol, Pasedo, Pacord, Kama, Magnum-Metal, P.I.E. Inel, Postal, DTM System, Zemat Technology, Roletix Piechowscy, Silor, Firma Zegar, ZPU Wodnik i Marcin Dekor.

 

Więcej informacji na temat targów uzyskają Państwo w Przedstawicielstwie Targów Stuttgarckich w Polsce

 

– tel.: 22 620-72-98, E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

 

 

Przedstawicielstwo Targów Stuttgarckich w Polsce

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 03/2018

 

 

 

 

01 chik
01 chik