Newsletter

Login FormAktualne wydanie

Okladka SS-12-2017

20170725-edgetech-banner-160x600-polonaisEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

 budma750x200

  swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Zastosowanie folii okiennych w budynkach biurowych
Data dodania: 26.08.11

Zastosowanie folii okiennych w budynkach biurowych


 

W 2005 roku budownictwo zaczęło odrabiać zaległości, które powstały w trakcie kryzysu trwającego w całej branży w latach 2000-2003. W 2006 roku produkcja budowlano-montażowa realizowana w kraju przez przedsiębiorstwa budowlane wciąż rosła.

 

 

Nastąpił wyraźny boom inwestycyjny w sektorze nowoczesnych powierzchni biurowych oraz w branży deweloperskiej. Dobra koniunktura w budownictwie utrzyma się także w tym roku. Jednakże warto podkreślić, że ze wzrostem koniunktury na rynku budowlanym także wymagania inwestorów rosną.

 

 

Ważne są nowe trendy we wzornictwie i rozwiązania techniczne – wartości estetyczne i intelektualne projektu mają zasadnicze znaczenie.   Ściany elewacyjne budynku należą do grupy elementów, które wpływają na jego zewnętrzny wygląd i wyraz. Elewacje przeszklone inspirują projektantów, architektów i producentów do coraz nowszych, bardziej efektownych i doskonalszych rozwiązań. Szkło jako materiał budowlany jest symbolem nowoczesności, stąd całkowicie oszklone budynki nie należą teraz do rzadkości. Jednocześnie w budynkach takich pojawiają się problemy natury użytkowej, związane z nadmiernym nasłonecznieniem, obniżeniem współczynnika przenikania ciepła, czy słabą izolacją akustyczną.

 


   Jednym z działań mających na celu usunięcie tych problemów jest zastosowanie folii okiennych, zapobiegających nadmiernemu nagrzewaniu się i naświetlaniu pomieszczeń, poprzez tłumienie promieniowania słonecznego. Montowane mogą być wszędzie tam, gdzie należy unikać nasłonecznienia: w biurach, budynkach mieszkalnych, urzędach, pomieszczeniach ze szklanymi dachami, letnich ogrodach, budynkach zabytkowych, muzeach i wystawach sklepowych.

 

W lecie odbijają słoneczne promieniowanie cieplne na zewnątrz (redukcja ciepła słonecznego do 80%), zaś w zimie nie pozwalają uciec promieniowaniu cieplnemu z pomieszczenia (redukcja utraty ciepła do 30%). Zastosowanie folii pozwala przez to obniżyć koszty eksploatacji urządzeń klimatyzacyjnych w lecie i koszty ogrzewania w zimie.

  


   Specjalne odmiany folii chronią ponadto przed włamaniami, wandalizmem oraz siłami natury. Dzięki naniesionemu na powierzchnię wzorowi dają znakomity efekt dekoracyjny, a również pozwalają widzieć nie będąc widzianym.Korzystna koniunktura budowlana to także wzrost oczekiwań inwestorów. Tak jest również w sektorze folii okiennych. Firmy z tego sektora, jak np. WARSFOLL pracują nad innowacjami i wysoką jakością materiałów, gdyż oczekiwania klientów stale rosną M.in. firma zdecydowała się na wprowadzenie nowego systemu antywłamaniowego No-Bar, zabezpieczającego powierzchnie szklane przed rozbiciem oraz wyważeniem, wepchnięciem do środka - czego nie gwarantują szyby antywłamaniowe montowane w standardowych systemach ramowych.

 

Dodatkowo system chroni przed skutkami eksplozji ładunków wybuchowych, co jest bardzo istotne w zabezpieczeniu takich budynków, w których siedziby mają ambasady, instytucje rządowe, ministerstwa, lotniska, stacje metra, porty morskie. Aktualnie przeprowadzane są badania systemu na klasę wytrzymałości P3 w ITB.WARSFOLL

 

patrz też:

Szyby antywłamaniowe – czy istnieją? , Świat Szkła - portal 

 

 

 

01 chik
01 chik