Aktualne wydanie

2019 10 oladka

       10/2019

 

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1 

baner konferencja  2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

 

 GP19-480x105px

 

 GLASS 480X120

 

"Landrynki" - miniaturowe dzieła sztuki
Data dodania: 29.08.11
„Landrynki” – miniaturowe dzieła sztuki

Szkło jest materiałem znanym ludziom od tysięcy lat. Do pewnego czasu można było myśleć, że nie da się zaskoczyć klienta czymś nowatorskim w tej dziedzinie.

Zapotrzebowanie rynku oraz wymogi stawiane przez nowoczesną architekturę i wzornictwo sprawiły jednak, że rozpoczęto poszukiwania nowych środków „szklanego”, artystycznego wyrazu.


 Fusing jest taką technologią, która pozwoliła puścić wodze fantazji designerom i nadała szkłu niespotykane dotąd formy. Polega na łączeniu różnych gatunków i rodzajów szkła na gorąco, przy użyciu specjalnego pieca. W efekcie można uzyskać taflę stopionych razem kawałków szkieł, składających się na motyw plastyczny lub ozdobne, efektowne detale.

Technologia fusingu pozwala otrzymać niebagatelne i niepowtarzalne wzornictwo – zarówno pod względem formy jak i kolorystyki.

Elementy fusingowe można stosować jako jeden z wielu elementów witraży, jako ozdobę ścianek działowych, parawanów, drzwi szklanych, luster.

Zaletą „szklanych landrynek”, jest łatwość z jaką za ich pomocą można urozmaicić nasze otoczenie. Poprzez użycie fusingowych elementów szklanych, można dostosować wiele przedmiotów, kompozycji, szyb drzwiowych, czy szklanych frontów meblowych do bardzo indywidualnych, wyszukanych potrzeb różnych klientów.

Można tworzyć kompozycje oszczędne w strukturze oraz kolorystyce, które przypadną do gustu klientowi lubiącemu nowoczesne, minimalistyczne trendy, lub też wielobarwne i bogate wzory, które z pewnością zostaną docenione przez miłośnika np. stylu barokowego.

Ponieważ elementy fusingowe są estetycznie wykończone, nie ma potrzeby stosowania do nich taśmy ołowianej – tak jak w przypadku beweli – co pozwala znacznie zaoszczędzić czas w procesie umieszczania elementów dekoracyjnych na szkle. Kształtki fusingowe mogą być stosowane zarówno na powierzchniach szklanych znajdujących się wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz, ponieważ są odporne na działanie czynników atmosferycznych.
Etapy umieszczania kształtek na szklanej powierzchni:Odtłuszczenie szklanej powierzchniOdtłuszczenie powierzchni spodniej kształtki fusingowejNałożenie kleju UV na powierzchnię szklanąPrzyłożenie kształtki do powierzchniNaświetlenie ozdoby promieniami UV


Gotowa kompozycja


 Technika umocowywania kształtek fusingowych na szklanej powierzchni jest prosta i nie wymaga nadzwyczajnych umiejętności czy urządzeń. Powierzchnia spodnia kształtek jest gładka, specjalnie przygotowywana, szlifowana i polerowana, co daje gwarancję ich idealnego przylegania do szyby. Aby więc trwale przytwierdzić element do powierzchni szklanej oraz uzyskać idealną przyczepność, wystarczy zastosować niewielką ilość kleju utwardzanego promieniami UV oraz użyć lampy UV.

Firma PUJAN dla dodatkowej ochrony pakuje osobno każdy element ozdobny. Gwarantuje to zabezpieczenie przed uszkodzeniem w transporcie, ale ma również zasadnicze znaczenie logistyczne, kiedy klient jest zainteresowany kupnem różnej ilości sztuk fusingowych ozdobników. Nie ma wtedy problemów związanych ze zbiorczymi opakowaniami i mozolnym przepakowywaniem niezbędnej ilości ozdób.

Fusingowe dekory są połączeniem funkcjonalności z estetyką. Piękne, różnobarwne, w rozmaitych i ciekawych kształtach, umieszczone na szklanej powierzchni - potrafią nadać jej wyjątkowy, oryginalny a jednocześnie subtelny wygląd. Można rozkochać się w ich kształtach i kolorach a przede wszystkim w możliwościach jakie ze sobą niosą.

Anna Badecka
PUJAN


 

 

 

01 chik
01 chik