FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

 budma750x200

  swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Międzynarodowe Targi Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych R+T 2018
Data dodania: 05.12.17

170626 RT-Ban swiat szkla 550x150 pl ani

 

Targi R+T 2018: program ramowy

 

Na targach R+T w 2018, w dziesięciu nowoczesnych halach targowych, na specjalistów z branży oczekują różnorodne prezentacje. Bogaty program ramowy targów R+T w Stuttgarcie jest okazją do pogłębienia własnej wiedzy i zapewnia również możliwość bezpośredniej wymiany doświadczeń z ekspertami z branży. Koncepcja targów jest bezpośrednio zorientowana na potrzeby rynku. Specjaliści odwiedzający targi będą mogli na żywo zapoznać się z ofertą ponad 900 wystawców z 41 krajów i zobaczyć wiele innowacji z zakresu automatyzacji obiektowej, efektywności energetycznej, bezpieczeństwa i komfortu.

 

– Te trendy tematyczne znajdą swoje odzwierciedlenie również w przygotowywanym programie ramowym – podkreślił Sebastian Schmid, dyrektor działu targów technologicznych.

 

Program towarzyszący targom R+T w dniach 27.02- -3.03.2018 będzie obejmował nie tylko znane już pokazy specjalne i fora dyskusyjne, ale zostanie uzupełniony także o nowe elementy. – W ten sposób, we współpracy z naszymi partnerami, tworzymy nowe platformy, na których odwiedzający będą mogli uzyskiwać informacje zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami – powiedział Sebastian Schmid. 

 

 

Premiery

 

Na zbliżającą się kolejną edycję targów R+T zoptymalizowano koncepcję hal, dzięki której zapewniono działowi „Outdoor. Ambiente. Living.“ w hali Oskara Lappa (hala 6) odpowiednio dużą powierzchnię wystawienniczą. Od roku 2018 właśnie tutaj będzie organizowana tzw.„Mekka“ dla hotelarstwa i gastronomii, która zostanie uzupełniona w Rothauspark o ekspozycje specjalne poświęcone temu tematowi. Odwiedzający będą mogli poznać produkty i ich zastosowanie od ich najlepszej strony. Opcjonalny osprzęt, taki jak oświetlenie, promienniki ciepła, routery WLAN oraz wiele innych zapewniają najwyższy komfort użytkowania. Ważną zaletą nowych systemów jest nie tylko ich wzornictwo oraz rozwiązania techniczne, ale przede wszystkim ich elastyczność, która umożliwia ich zastosowanie we wszelkich warunkach architektonicznych.

 

Na uwagę specjalistów z branży odwiedzających targi zasługuje również dział „Smart Home“ (inteligentny dom). W ramach R+T Smart Home Forum, organizowanym na stoisku Federalnego Zrzeszenia Producentów Rolet i Osłon Przeciwsłonecznych (Bundesverband Rollladen und Sonnenschutz e. V.), odbędzie się wiele wykładów i dyskusji panelowych, w trakcie których swoimi doświadczeniami podzielą się architekci, eksperci od zabezpieczeń przeciwwłamaniowych, nabywcy i specjaliści z branży. Każdy dzień targów to inny temat główny. Dzięki temu zagadnienia efektywności energetycznej, komfortu, zabezpieczeń przeciwwłamaniowych i standardów interfejsów pomiędzy poszczególnymi urządzeniami będą mogły być omówione szczegółowo, podobnie jak kwestie sprzedaży i montażu nowych rozwiązań.

 

Po raz pierwszy odbędzie się międzynarodowy kongres Automatic Doors, organizowany przez krajowe i międzynarodowe zrzeszenia producentów bram. Ten format zdobył już renomę na innych targach specjalistycznych na całym świecie.

 

 

Wiedza specjalistyczna

 

Pośród od dawna sprawdzonych punktów programu ramowego targów znajdzie się Forum Bram (Torforum), w ramach którego wiele zrzeszeń branżowych oraz instytucji, takich jak na przykład Zrzeszenie Branżowe Producentów Bram (BVT – Verband Tore), ift Rosenheim i po raz pierwszy FTA e. V.. Zrzeszenie Branżowe Automatyki Drzwiowej (Fachverband Türautomation), będą prezentowały przez cztery dni najnowsze trendy i rozwiązania z dziedziny drzwi i bram. Wśród omawianych tematów znają się m.in. zmiany norm, oznaczenia CE dla bram i drzwi i wpływ rewolucji przemysłowej 4.0 na branżę produkcji drzwi i bram.

 

Tematem ekspozycji specjalnej ift Rosenheim na targach R+T 2018 w Stuttgarcie będzie komfort i bezpieczeństwo, a w szczególności automatyka do drzwi i bram. Dzięki prezentowanym podczas forum produktom i prezentacjom będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób cechy konstrukcje wpływają na jakość i bezpieczeństwo drzwi oraz bram i jak są one uzależnione ich przeznaczenia. Warsztaty ES-SO – European Solar Shading Organisation będą poświęcone tematowi „Inteligentnych osłon przeciwsłonecznych, jako innowacyjnej koncepcji efektywności energetycznej i komfortu mieszkaniowego w budynkach“.

 

W roku 2018 wiedza fachowa zostanie poddana próbie w praktyce: – Podczas konkursu Handwerkerbattle zostaną wyłonieni rekordziści w montażu markiz, rolet i innych elementów – informuje Sebastian Schmid.

 

Pokaz specjalny młodych talentów „Junge Talente 2018“ przedstawi gościom targowym R+T wybrane prace przyszłych rzemieślników.

 

 

Nagroda Innowacyjności targów R+T

 

Stałym punktem programu ramowego wiodących Międzynarodowych Targów Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych R+T jest Nagroda Innowacyjności, przyznawana w dziewięciu kategoriach: rolety, markizy, żaluzje fasadowe, wewnętrzne osłony przeciwsłoneczne, tekstylia techniczne, drzwi oraz rozwiązania specjalne, aż po napędy.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 11/2017 
 

 

 

 

 

01 chik
01 chik