konferencja 2018 banner

 

 lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

 

Aktywna edukacja przez sztukę
Data dodania: 16.10.18

Każdy z nas pamięta te nudne zdania z książek, nic nie znaczące terminy, których wymagał nauczyciel. A później, podczas studiów, wszystko to okazywało się przydatne, jasne i potrzebne. Dlaczego? Bo było powiązane z PRAKTYKĄ! 

 

Dlatego w działalności pracowni artystycznej edukacja, także tych najmłodszych, jest bardzo ważna. Również podczas pracy-zabawy ze szkłem. W czasie takich zajęć możemy pokazać różne właściwości materiałów, opisać zaobserwowane zjawiska. Zapewne dzięki temu dzieciaki będą z większą ciekawością rozglądać się po świecie i zauważą, że w prawdziwym życiu przydaje się to, co usłyszą na lekcjach. Podobne zajęcia z dorosłymi, którzy chcą poznać techniki witrażu i fusingu, to także przede wszystkim praktyka, praktyka i praktyka raz jeszcze. Zasadą jest wprowadzanie tylko niezbędnej dawki teorii, a skupienie się na umiejętnościach koniecznych do dalszego samodzielnego rozwoju, identyfikowaniu i poprawianiu pojawiających się błędów.

 

 

2018 10 8 1

 

 

 2018 10 8 2

Lustra w oprawie fusingowej wykonanane przez Molokai Glass (fot. Przemysław Grochowski)

 

 

2018 10 8 3

Lampa witrażowa „Ważki”, zaprojektowana przez kursantkę – w trakcie prac

 

 

2018 10 8 4

Konstrukcja przestrzenna zbudowana witrażową metodą Tiffany`ego (fot. Michał Mędrzak)

 

 

2018 10 8 5

Witraż w technice tradycyjnej, z transpozycją malarstwa Shiele na szkło (wym. 76x51 cm)

 

 

Szklana Pracownia została założona przez Lidię Kostrzyńską w 2012 r. Tworzy ze szkła witraże oraz unikatowe obiekty, łącząc różne techniki, takie jak: fusing, wytapianie, odlewanie, szkło kształtowane na palniku, grawerka, mozaika szklana oraz techniki witrażowe (Tiffany`ego i klasyczna- ołowiana). Od wielu lat prowadzi również działalność edukacyjną i wspiera początkujących twórców.

 

Swoje pierwsze kroki pod patronatem Szklanej Pracowni stawia Molokai Glass, która specjalizuje się w tworzeniu fusingowych ram do luster i obrazów.

 

 

 

www.szklanapracownia.pl

 

 

 

Szklana Pracownia i Molokai Glass zaprezentują tworzenie konstrukcji przestrzennych witrażową metodą Tiffany- `ego i powstawanie ram do luster i obrazów techniką glass fusing oraz połączenie tych dwóch technik w specjalnej strefie pokazowej targów GLASS 2018 w Poznaniu (14-17.11.2018 r.), których współorganizatorem jest „Świat Szkła”.

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2018
 

 

 

 

 

01 chik
01 chik