Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Rozwiązanie portfenetru w oknach SCHÜCO Alu Inside
Data dodania: 17.06.15

Firma SCHÜCO wprowadziła opatentowane dyble adhezyjne ze stali nierdzewnej, które umożliwiają mocowanie balustrady  bezpośrednio do ram energooszczędnych i pasywnych okien oraz drzwi balkonowych.

Innowacyjny system montażowy zapewnia maksymalne bezpieczeństwo, a przy tym pozwala zachować termoizolacyjność i nowoczesny wygląd stolarki.

 

Wywodzące się jeszcze z XVII w. portfenetry przeżywają obecnie swój wielki renesans. Są coraz częściej stosowane w prestiżowych budynkach o nowoczesnej architekturze, gdzie pełnią zarówno funkcje estetyczne, jak i praktyczne. Bardzo wysokie okna i drzwi balkonowe pozwalają na doświetlenie wnętrz dużą dawką światła dziennego, a szklane balustrady nadają elewacji lekkości i elegancji.

 

Z myślą o tego typu zastosowaniach firma SCHÜCO wprowadziła opatentowane dyble adhezyjne do montażu balustrad dla energooszczędnych i pasywnych okien z serii SCHÜCO Alu Inside z płaskimi, aluminiowymi wzmocnieniami. Wyjątkowość rozwiązania wynika zarówno z jego walorów estetycznych, jak i praktycznych. Dzięki przemyślanej technologii mocowania balustrady do ramy okiennej można uzyskać harmonijną, minimalistyczną estetykę elewacji przy zachowaniu walorów termoizolacyjnych stolarki i pełnego bezpieczeństwa użytkowania.

 

 

2015 06 18 1

Nowe dyble adhezyjne pozwalają na estetyczny montaż balustrady do ram okien energooszczędnych (fot. Klaus Peter, Abel Metallwaren e.K.)

 

 

2015 06 18 2

Nowe dyble adhezyjne do montażu balustrad w oknach z serii Schüco Alu Inside (fot. Klaus Peter, Abel Metallwaren e.K.)

 

 

Elegancja i energooszczędność

 

 

Współczesna architektura dąży do ograniczenia wszelkich niepotrzebnych elementów dekoracyjnych na rzecz idealnie płaskich elewacji o harmonijnym designie. Do tej pory mocowanie balustrady do ościeżnic okien pasywnych i energooszczędnych było kłopotliwe.

 

Aby uniknąć ryzyka obniżenia izolacyjności cieplnej okna stosuje się często alternatywne rozwiązania, jak na przykład montaż balustrady do muru. Opatentowane dyble adhezyjne dla systemu okiennego SCHÜCO Alu Inside pozwalają na mocowanie balustrad nawet do stolarki pasywnej.

 

Innowacyjna konstrukcja dybla sprawia, że nawiercanie dodatkowych otworów w strefie przylgowej i z tyłu zewnętrznej ramy nie jest konieczne. Dzięki temu spada ryzyko ewentualnej kondensacji pary wodnej. Połączenie wykazuje przy tym dużą stabilność i trwałość – nowa technologia spełnia wymagania zawarte w rygorystycznych niemieckich wytycznych ETB (ujednolicone wytyczne techniczne dotyczące bezpieczeństwa w budynkach).

 

Nowe rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę. Pozwala skrócić i uprościć montaż portfenetru, gdyż okno może być zmontowane z balustradą jeszcze w fabryce i przewiezione na plac budowy już w kompletnej formie. To dużo tańsza i znacznie praktyczniejsza metoda realizacji portfenetrów. 

 

Oprócz opatentowanych dybli adhezyjnych dla okien Alu Inside firma SCHÜCO posiada w swojej ofercie również mocowania przeznaczone do energooszczędnych okien ze wzmocnieniami stalowymi z serii SCHÜCO Corona SI 82 i SCHÜCO Corona CT 70.

 

 

www.schueco.pl

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 6/2015

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik