Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 09 okladka1

Świat Szkła 09/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 9 grunia 2021

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Elastyczność daje nowe możliwości firmie RCN
Data dodania: 08.11.17

R.C.N. SOLUTIONS SRL jest włoskim producentem maszyn do laminowania szkła, bez stosowania autoklawu. Elastyczność jej konstrukcji jest jednym z mocnych punktów firmy, która przedstawiła swoje nowe możliwości na VITRUM 2017. 

 

 

2017 10 4 1

 

 

Targi te okazały się sukcesem firmy. Jej propozycje spotkały pozytywnie opinie ze strony zarówno jej obecnych, jak i potencjalnych klientów. Takie opinie sygnalizowali również przedstawiciele firmy z całego świata.

 

Połączenie technologii chemicznego hartowania i laminowania firma RCN planowała już od 2014 r., a urzeczywistniła to zamierzenie targach VITRUM 2017, gdzie oficjalnie wprowadziła na rynek duet takich maszyn. Ostatnie europejskie przepisy dotyczące szkła bezpiecznego wymagają, aby w niektórych zastosowaniach szkło takie było zarówno hartowane, jak i laminowane.

 

Ponieważ termiczne hartowanie powoduje powstawanie nierównej powierzchni szkła i zniekształcenia wizualne, co często utrudnia późniejsze laminowanie szkła i pogarsza wyniki tego procesu, RCN zdecydowała się na zaakcentowanie hartowania chemicznego i przedstawienie korzyści z wykorzystania takiego szkła w procesie laminacji.

 

Oferta jest uzupełniana przez folię do laminowania REVA BF (marka RCN), która została certyfikowana zgodnie z normami europejskimi i amerykańskimi. Oznacza to, że RCN jest w stanie dostarczać rozwiązania do hartowania i laminowania typu „pod klucz”, zapewniając producentom szkła rozpoczęcie produkcji bez strat czasu i energii.

 

 

Roberta Cometti
R.C.N. SOLUTIONS SRL

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2017 
 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik