Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 09 okladka1

Świat Szkła 09/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 9 grunia 2021

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

MasterTrack FT: nowe zaawansowane technologicznie rozwiązanie kompletne dla drzwi przesuwnych
Data dodania: 19.10.18

Właściwie klasyczne drzwi przesuwne musiałyby uzyskać nową nazwę: drzwi unoszące się. Przesuwanie wymaga wysiłku, aby je otworzyć i zamknąć. Ale nie w przypadku MasterTrack FT. Nowy system drzwi przesuwnych firmy Bohle imponuje wyczuwalną płynnością ruchu i zupełnie nowatorskim rodzajem cichej pracy. Cecha szczególna: całkowity montaż wymaga wykonania tylko kilku ruchów. Jest szybki, intuicyjny, a tym samym oszczędny. 

 

 

2018 10 46 1

 

 

Jest to możliwe dzięki przemyślanemu systemowi modularnemu, doskonale dostosowanemu do indywidualnych sytuacji montażowych i różnych klas wagowych od 60 do 80 i od 120 do 150 kg. Każdy system jest zbudowany w ten sam sposób i imponuje wyjątkowo łatwą obsługą. Szynę jezdną można bezpiecznie przymocować do ściany lub sufitu, wykonując kilka prostych czynności. Następnie wszystkie dalsze ustawienia w celu wyregulowania drzwi można łatwo uzyskać od przodu. Nawet pomiar mający na celu pozycjonowanie zespołu tłumiącego nie jest konieczny. Tafla szkła jest po prostu zamontowana jednopłaszczyznowo w mechanizmie zaciskowym wózka jezdnego.

 

 

Zaawansowana technologia zapewnia wyjątkowo płynną pracę

 

Centralnym punktem MasterTrack FT są zaawansowane technicznie wózki jezdne i opatentowane amortyzatory (całkowicie metalowe), tworzące jedną całość. Wózki poruszają się bardzo cicho i sprawiają wrażenie, jakby szklane drzwi unosiły się podczas ich otwierania i zamykania. Wyhamowywanie drzwi przesuwnych odbywa się, dzięki nowatorskiemu tłumikowi, łagodnie i płynnie w jednym ruchu. W takim przypadku mechanizm zamykający jest tak pewny, że nawet przy mocniejszym pędzie zapewniona jest niezawodna ochrona przed wyważeniem lub twardym końcowym wychyleniem drzwi.

 

Amortyzatory są wyposażone w układ hydrauliczny o wysokiej jakości i dwustronną prowadnicę sprężynową. Ich wzajemne oddziaływanie jest zawsze optymalnie dostosowane do odpowiedniej klasy wagowej. Zarówno wyjątkowo szerokie, jak też wyjątkowo wąskie drzwi przesuwne, począwszy od 600 mm, są hamowane łagodnie i niezależnie od prędkości zamykania. Konstrukcja amortyzatorów jest zawsze identyczna, w klasie wagowej od lekkiej do ciężkiej. Jedyna różnica: zmieniają się na długości, aby za każdym razem optymalnie amortyzować i wciągać różne klasy wagowe.

 

 

Pomiary są niepotrzebne bo specjalny mechanizm zaciskania zapewnia zatrzymanie

 

Aby zamontować szybę w mechanizmie zaciskowym, pomiar nie jest konieczny. Zacisk jest po prostu umieszczany w płaszczyźnie równo z krawędzią szyby. W samym wózku jezdnym specjalne wkładki zaciskowe zapewniają bezpieczne i pewne trzymanie szyby. Tak pewnie i mocno, że trzymanie jest zapewnione (nawet w przypadku VSG) bez konieczności wiercenia w szklanej szybie – aż do ciężaru drzwi wynoszącego 150 kg. Tu ponownie pojawia się zaleta modułowego zastosowania systemu MasterTrack FT: wkładki zaciskowe o różnej wytrzymałości nie są konieczne.

 

 

(...)

 

2018 10 47 1

 

 

Łatwy montaż od strony przedniej

 

Montaż MasterTrack FT jest bardzo prosty: odbywa się bardzo wygodnie od frontu, a wszystkie opcje ustawień, takie jak ustawienie wysokości i zabezpieczenie przed wyważeniem, można łatwo osiągnąć z przodu. Również blenda mocowana jest za pomocą ukrytego mechanizmu zatrzaskowego. W tym przypadku nie jest wymagane żadne połączenie śrubowe.

 

 

Wysoka jakość projektu aż do najmniejszego szczegółu

 

MasterTrack FT działa w każdej kategorii wagowej o tym samym profilu. Dzięki temu nawet przy wysokich klasach wagowych do 150 kg możliwy jest wąski i elegancki wygląd profilu szyny jezdnej. Oprócz klasycznych wzorów w kolorach aluminium i stali nierdzewnej, dostępny jest również w modnych barwach czarnych i antracytowych, jak również we wszystkich kolorach z palety RAL. Kołpaki krańcowe profilu są wykonane z tego samego materiału, co profil szyny jezdnej. Firma BOHLE oferuje specjalne rozwiązania na życzenie. Dzięki temu system idealnie dopasowuje się do różnorodnych stylów zamieszkiwania i wzornictwa.

 

 

 

Melanie Eggerstedt
BOHLE AG

 

 

2018 10 47 2

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2018

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik