Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 09 okladka1

Świat Szkła 09/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 9 grunia 2021

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Z ziemi włoskiej do Polski czyli GIMAV na WinDoor-tech
Data dodania: 09.02.19

Po raz pierwszy w historii WinDoor-tech, targi te odwiedzi delegacja członków GIMAV. To kluczowe stowarzyszenie skupiające włoskich producentów i dostawców maszyn, akcesoriów, sprzętu i komponentów do obróbki szkła. Polska jest dla nich bardzo ważnym rynkiem.

 

WinDoor-Tech to pierwsze międzynarodowe wydarzenie w 2019 roku, w którym wezmą udział członkowie GIMAV.

 

Przedsięwzięcie zostało wsparte przez ITA (Włoską Agencję Handlu) i Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego. Celem jest promocja produktów do przetwarzania szkła „Made in Italy” w Polsce.

 

2019 02 05 1

 

Polska to dla Włoch jeden z kluczowych kierunków ekspansji w tym sektorze. Delegacja włoska zdaje sobie sprawę ze znaczenia jej obecności na stale rozwijającym się rynku, jakim jest rynek polskiej stolarki.

 

Wyniki ostatniego raportu branżowego GIMAV potwierdzają, że pod względem eksportu szkła płaskiego Polska zajmuje 7 pozycję jako rynek docelowy dla produkcji włoskiej, co daje 2,73% udziału w rynku.

 

Oprócz obecności instytucjonalnej w Punto Italia, 5 firm członkowskich zaprezentuje swoje produkty: Bottero Spa, Forel Spa, Helios Quartz Srl, TK Srl i Triulzi Cesare Special Equipment Srl.

 

Kluczowe innowacje wskażą także targi VITRUM. Stowarzyszenie GIMAV zostało założone w 1980 roku i dziś jest ważnym punktem odniesienia dla całego sektora we Włoszech i za granicą.

 

Obrót firm związanych z GIMAV stanowi w rzeczywistości około 80% całkowitego obrotu sektora i 77% całkowitego eksportu włoskich producentów tej branży.

 

Targi WinDoor-tech odzwierciedlają dobrą koniunkturę w branży, goszcząc rekordową liczbę wystawców z całego świata. Impreza odbywająca się w cyklu dwuletnim zajmie aż 3 targowe pawilony.

 

Tragi rozpoczną się 12 lutego 2019 r. i potrwają do 15 lutego tradycyjnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wydarzenie odbywa się w trakcie największych targów branży budowlanej Budma.

 

Stowarzyszenie GIMAV będzie obecne w pawilonie 8 na stoisku 39.

 

Informacja na: www.windoortech.pl, www.gimav.it/en 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 2/2019

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik