Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 09 okladka1

Świat Szkła 09/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 9 grunia 2021

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Efekt synergii na budzącym zainteresowanie stoisku
Data dodania: 08.11.19

Firmy Cooltemper Ltd. i Haselsteiner GmbH były bardzo zadowolone ze swego udziału w targach VITRUM 2019 w Mediolanie. Bardzo satysfakcjonujące były poziom zainteresowania odwiedzających gości z zagranicy i ilość zainteresowanych osób odwiedzajacych stoisko tych firm. Szczególnym zaskoczeniem było profesjonalne zainteresowanie parametrami wystawionego pieca i wysokiej jakości dyskusja.

2019 11 07 1

 


Firma Cooltemper Ltd., oferującą wysokiej jakości piece do hartowania o wyjątkowo niskim zużyciu energii, zdecydowała się wziąć udział w targach łącznie z firmą Haselsteiner GmbH, której podstawową działalnością są wysokiej jakości maszyny do emaliowania. W ramach współpracy przeprowadzono automatyzację procesów produkcyjnych, co jest bardzo atrakcyjne dla innowacyjnych przetwórców szkła.


Najbardziej interesujące w maszynach firmy Haselsteiner GmbH jest ich bardzo wydajna rama do malowania płaszczyznowego lub wałek do malowania pasków (obramowania) na krawędziach tafli szkła, który nie wymaga żadnych taśm maskujących, jak w tradycyjnych rozwiązaniach wyznaczających szerokość malowanych pasków. Proces powlekania wałków przy ruchu szkła do przodu i do tyłu można przeprowadzić, naciskając tylko jeden przycisk na ekranie dotykowym.

 

Zmiany koloru przeprowadzane są w czasie krótszym niż 10 minut, a utrata atramentu na zmianę koloru jest mniejsza niż filiżanka herbaty. Co więcej, maszyny te wymagają mało miejsca na hali produkcyjnej – co interesuje wielu klientów. Emaliowanie szkła farbami ceramicznymi wymaga zastosowanie procesu hartowania szkła, zatem dzięki współpracy z producentem pieców hartowniczych – Cooltemper – firma Haselsteiner może zaspokoić oba te wymagania.

 

Firma Cooltemper zauważa rosnące zapotrzebowanie na piece produkcyjne wysokiej jakości, energooszczędne i zapewniające niskie koszty utrzymania. Cooltemper oferuje rozwiązania konstrukcyjne małych pieców i pieców z pełną konwekcją bez potrzeby stosowania dodatkowej sprężarki.

 

Nowa generacja pieca do hartowania FireJet zawiera system sterowania ProTemp, który oferuje zwiększoną wydajność, doskonałą jakość szkła i niskie zużycie energii. Niezawodność Cooltemper i wyjątkowo niskie koszty eksploatacji wszystkich pieców do hartowania produkowanych przez tę firmę sprawiły, że produkty firmy są bardzo pożądane i bardziej przystępne cenowo.

 

ProTemp System znacznie redukuje ingerencje ze strony operatora i pozwala na hartowanie przezroczystego szkła float bez powłoki, a następnie z powłoką niskoemisyjną (low-e) – partia po partii – co znacznie ułatwia parowanie tafli szkła do produkcji szyb zespolonych, a tym samym zmniejsza zapotrzebowanie na miejsce w strefie rozładunku.

 

W 2018 r. Cooltemper zainstalował jeden ze swoich pieców do hartowania FireJet, zawierający system ProTemp, do produkcji VIG (próżniowe szkło izolacyjne) w Ameryce Północnej. Klient wymagał wytrzymałości szkła o wartości 16 000 PSI dla szkła float 5 mm i szkła z miękką powłoką, o wysokości tolerancji 0,05 mm dla podniesienia brzegów i falistości od wałków przy ciągłym cyklu produkcyjnym.

 

Zostało to osiągnięte przez Cooltemper i udowodnione podczas prób na miejscu u klienta. Zapotrzebowanie w ciągu ostatnich dwóch lat na duże piece do hartowania coraz większych szyb o nienagannej jakości szkła również pomogło firmie rozwinąć działalność.

 

Wielu innych dostawców ma trudności z zaspokojeniem wymagań klientów dotyczących dużych pieców do hartowania większych tafli szkła o lepszej jakości i utrzymaniu wydajności. Cooltemper udowodnił, że potrafi takie wyprodukować.

 

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Cooltemper zainstalował w Ameryce Północnej trzy piece do hartowania, z których dwa to duże, do tafli jumbo: 2,8 x 6 m i 3,3 x 7 m. Zazwyczaj tego rodzaju klienci produkują hartowane lub wzmacniane termicznie szkła laminowane, a zatem stała wysoka jakość szkła jest podstawowym wymogiem.

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 11/2019
 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik