Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 baner klej do luster 7 7 2021

 

 Banner Firma Vitrum fiale

 

 

480x100

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
60 lat LiSEC – plany na jubileuszowy rok
Data dodania: 02.06.21

LiSEC w 2021 roku obchodzi 60-lecie istnienia, wspominając pełną sukcesów i bogatą w wydarzenia historię. Od sześciu dekad firma dostarcza innowacyjne, indywidualne i kompletne rozwiązania w zakresie obróbki i wykańczania szkła płaskiego. Jednak to na przyszłości tak naprawdę koncentruje się LiSEC.

 

2021 05 25 1

 

LiSEC w 2021 roku obchodzi 60-lecie istnienia,

wspominając pełną sukcesów i bogatą w wydarzenia historię. Od sześciu dekad firma dostarcza innowacyjne, indywidualne i kompletne rozwiązania w zakresie obróbki i wykańczania szkła płaskiego. Jednak to na przyszłości tak naprawdę koncentruje się LiSEC.

 


W tym roku planowanych jest w związku z tym wiele wydarzeń, które miejmy nadzieję się odbędą, oczywiście przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

 


Jakość od 1961 roku
W 1961 roku Peter Lisec założył jednoosobową firmę - Glastechnische Industrie PETER LISEC. Działalność ta koncentrowała się głównie na formowaniu i obróbce płyt ze szkła akrylowego, produkcji luster oraz szlifowaniu szkła. Fabryczna produkcja szyb zespolonych rozpoczęła się w 1966 roku. Na tym etapie, w oparciu o własne doświadczenie, rozpoczęto produkcję małoseryjną maszyn i pomocy technicznych do wytwarzania wyżej wymienionych wyrobów.

 

W 1968 r. przyszedł czas na opracowanie i opatentowanie autorskiego systemu produkcji. Działalność ta koncentrowała się na nowym produkcie – szkle izolacyjnym z własnym znakiem towarowym.

 

Dziesięć lat później w obecnym miejscu GLASTECH Verfahrensentwicklungs- und Produktions GmbH zbudowano drugą fabrykę. W 1989 roku LiSEC stał się wszechstronnym dostawcą maszyn szklarskich i liderem na światowym rynku.

 

W 1993 roku powstał kolejny zakład - LiSEC Maschinenbau GmbH, w Seitenstetten. W 2007 roku firma LiSEC otrzymała Austriacką Nagrodę Innowacyjności za rewolucyjny proces hartowania szkła płaskiego.

 

W 2015 roku w Hausmening otwarto Centrum Kompetencyjne LiSEC firmy GLASTECH Verfahrensentwicklungs- und Produktions GmbH. Trzy lata później Gottfried Brunbauer i Oliver Pichler przejęli ster firmy. Ukoronowaniem działalności firmy i jej wkładu w rozwój przemysłu szklarskiego było otrzymanie w 2019 roku tytułu najlepszej rodzinnej firmy w Dolnej Austrii.

 


Klient przede wszystkim
Od momentu powstania firmy, klient i jego potrzeby były zawsze na pierwszym miejscu. Eksperci LiSEC wspierają swoich klientów od samego początku i towarzyszą im w ich drodze rozwoju - od kompetentnego doradztwa, poprzez budowę wysokiej jakości systemów z innowacyjnym oprogramowaniem, po sprawną obsługę posprzedażową. Takie podejście nie ulegnie zmianie również w przyszłości - LiSEC przywiązuje bowiem najwyższą wagę do znalezienia optymalnych rozwiązań dla swoich klientów.

 

2021 05 25 2


Innowacje w roku jubileuszowym będą punktem kulminacyjnym wydarzeń 2021 roku
China Glass – od 6 do 9 maja 2021 r.
LiSEC rozpocznie 60. rok istnienia od udziału w największych targach branży szklarskiej w regionie Azji i Pacyfiku: China Glass, które odbędą się w dniach 6-9 maja 2021 r. w Szanghaju.

 

LiSEC Campus: wydanie jubileuszowe – od 15 do 17 czerwca 2021 r.
Wirtualny kampus LiSEC ponownie otworzy swoje podwoje od 15 do 17 czerwca 2021 r. Będzie to ekscytujące wydarzenie dla odwiedzających, ponieważ kampus będzie miał nowy wygląd i nową zawartość. Szczególna uwaga zostanie skierowana na innowacje w inżynierii mechanicznej i oprogramowaniu. Oprócz interesujących dni tematycznych i wywiadów z ekspertami, będzie można w trybie online uczestniczyć w zaplanowanych atrakcjach. Zarejestruj się tutaj: campus.lisec.com.

 

GlassBuild America – 13 i 15 września 2021 r.
LiSEC będzie również obecny w GlassBuild America w Atlancie. Międzynarodowe targi dotyczące szkła, okien i drzwi odbędą się w dniach 13-15 września 2021 roku. Wydarzenie rocznicowe „Celebrating First Glass (Świętujemy pierwsze szkło)” – 23 września 2021 r.

 

Jeśli sytuacja po pandemii COVID-19 na to pozwoli, LiSEC planuje obchodzić 60. rocznicę w Seitenstetten 23 września 2021 r. W tym dniu zaoferuje klientom możliwość obejrzenia na żywo najnowszych innowacji, ale także zapewni wizytę w naszym własnym zakładzie produkcyjnym GLASTECH Verfahrensentwicklungs- und Produktions GmbH. W Seitenstetten odbędzie się również wieczorna gala, z bogatym programem.

 

Vitrum – od 5 do 8 października 2021 r.
LiSEC weźmie również udział w Vitrum - Międzynarodowych targach przemysłu szklarskiego, które trwają od 5 do 8 października 2021 r. Odbędą się one w Mediolanie i stanowią odpowiednie ramy do pokazania dalszych innowacji w przetwórstwie szkła.

 


Patrząc w przyszłość
Po udanym początku roku - z rekordowymi zamówieniami w lutym sięgającymi 30 milionów euro - LiSEC patrzy w przyszłość. Dopłaty inwestycyjne w wielu krajach oraz pozytywna dynamika rynku w budownictwie sprawiają, że klienci są gotowi do inwestowania.

 

Pozycja LiSEC jako największego na świecie dostawcy maszyn i systemów do obróbki szkła płaskiego ma zostać jeszcze bardziej rozszerzona w nadchodzących latach.

 

LiSEC oferuje najwyższej klasy maszyny i systemy oraz kompletne zintegrowane rozwiązania, w tym oprogramowanie, w całym łańcuchu procesów obróbki szkła płaskiego do okien, fasad i konstrukcji szklanych, w tym rozwiązania pochodzące z naszego portfolio produktów dla rynku szkła ekspozycyjnego. Dzięki temu programowi i naszej najlepszej w swojej klasie światowej sieci posprzedażnej LiSEC jest wszechstronnym partnerem dla naszych klientów.

 

– W naszej dotychczasowej działalności najważniejszym celem było dotrzymanie obietnic złożonych klientowi. Nie inaczej zamierzamy prowadzić działalność w przyszłości. Planujemy przyciągać ludzi naszymi możliwościami jako firmy oferującej kompleksowe rozwiązania oraz naszym innowacyjnym portfolio produktów i usług.

 

Usprawnimy również procesy produkcyjne i wydajność maszyn dzięki cyfryzacji i większej automatyzacji. W ten sposób w znaczący sposób przyczynimy się do długoterminowego sukcesu naszych klientów – mówi Oliver Pichler, dyrektor finansowy LiSEC.

 

Claudia GUSCHLBAUER
LISEC

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 5/2021  

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik