Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

GENEO (R)
Data dodania: 24.06.08

    W dniach od 2 do 5 kwietnia 2008 r. firma REHAU zaprezentowała się na jednej z najważniejszych dla branży okiennej imprez targowych – targach fensterbau frontale w Norymberdze. Mottem przewodnim stoiska REHAU była światowa premiera rewolucyjnego systemu okiennego GENEO, wykonanego z zaawansowanego technologicznie tworzywa najnowszej generacji RAU-FIPRO. RAU-FIPRO to tworzywo przyszłości, otwierające nowe kierunki w branży okiennej i zapewniające nadzwyczajną stabilność profili GENEO. 

RAU-FIPRO®
    RAU-FIPRO to tworzywo high-tech najnowszej generacji. Dzięki temu tworzywu można praktycznie zrezygnować z zastosowania dodatkowych zbrojeń stalowych.

    RAU-FIPRO to wynik ponad 50-letnich doświadczeń REHAU w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Nowatorskie zastosowanie tworzywa z włóknem szklanym oraz specjalna receptura i technologia produkcji umożliwiają uzyskanie doskonałych parametrów statycznych. Najlepsze surowce wyjściowe, w tym włókna szklane sprawdzone w technologiach lotniczych i Formule 1, oraz wysoko postawiona poprzeczka w odniesieniu do przebiegu procesu produkcji, to cechy charakterystyczne nowego tworzywa.

    W efekcie długowieczne, o gładkiej powierzchni zewnętrznej profile z tworzywa RAU-FIPRO są łatwe w pielęgnacji i spełniają najbardziej wygórowane wymagania użytkowników.
 
GENEO®
    GENEO to wzmocniony system okienny bez zastosowania zbrojenia stalowego. Dopracowana konstrukcja profili, w połączeniu z nowatorskim tworzywem RAU-FIPRO zapewnia niepodważalne zalety w procesie produkcji okien. System zintegrowanych wzmocnień zapewnia nie tylko doskonałą sztywność profili, ale również pewny montaż wkrętów mocujących (okucia i złączki). GENEO osiąga 2 klasę odporności na obciążenie wiatrem (bez dodatkowego zbrojenia).

    GENEO osiąga wartość zmierzoną współczynnika Uf, do 0,8 W/m²K i jest w swojej klasie niezaprzeczalnym liderem. Wysokość pakietu profili wynosi 115 mm. Wykorzystanie specjalnego oszklenia umożliwia zastosowanie okien z systemu GENEO w budownictwie pasywnym.

    System GENEO umożliwia racjonalizację produkcji i składowania. Zaletą ułatwiającą obróbkę jest mniejszy ciężar elementów (do 40%), a brak zbrojenia uniezależnia od rosnących cen stali. Nowy koncept uszczelnienia ujednolica uszczelkę ościeżnicy i przyszybową. Szeroki wrąb szyby (66 mm) pozwala na zastosowanie pakietów trójszybowych. 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik