Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 01 okladka

Świat Szkła 01/2020

 

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

  

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

20200131a-SWIAT-SZKLA-HALIO-750x100-V3-PL

 

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

eurasia glass 480x100

 

 konferencja ICG 1c

SGG STADIP - szkło z funkcją ochrony
Data dodania: 29.10.08
ImageGamę szkieł laminowanych SGG STADIP można porównać do świetnie wyszkolonej agencji ochrony.  Agenci SGG STADIP i SGG STADIP PROTECT przygotowani zostali, by zapewnić nam bezpieczeństwo i strzec mienia, natomiast agent SGG STADIP SILENCE dba o to, by do naszych uszu docierało wyłącznie tyle decybeli ile powinno.

SGG STADIP i SGG STADIP PROTECT to szkło, które zaprojektowane zostało z myślą o zapewnieniu człowiekowi ochrony i bezpieczeństwa na różnych poziomach i w różnych sytuacjach. Potrafi na przykład zapobiec skaleczeniu podczas rozbicia szyby, ale umie też uchronić przed aktami wandalizmu i włamaniami oraz nadmiernym hałasem Jak to możliwe?

ImageJedną z tajemnic bezpiecznych szkieł laminowanych produkowanych przez firmę Saint-Gobain Glass jest folia PVB (butyral poliwinylu) umieszczona pomiędzy taflami szkła. Zależnie od stopnia ochrony jaką ma zapewniać szkło, jest to jedna (SGG STADIP) lub więcej warstw folii (SGG STADIP PROTECT). W przypadku stłuczenia szkła folia PVB zatrzymuje rozbite odłamki na miejscu i nie pozwala im rozsypać się, co minimalizuje ryzyko ewentualnego skaleczenia. Takiego rodzaju zabezpieczenie wskazane jest między innymi w otoczeniu dzieci, a więc w żłobkach, przedszkolach czy szkołach.

Bezpieczne szkło laminowane znakomicie sprawdzi się też w budynkach użyteczności publicznej. Drzwi czy witryny sklepowe wykonane z bezpiecznego szkła laminowanego SGG STADIP PROTECT w połączeniu z odpowiednią stolarką  to skuteczna ochrona przed aktami wandalizmu czy włamaniami. Ważną właściwością folii PVB w takich sytuacjach jest to, że przypadku uderzenia w szkło np. kamieniem folia zatrzyma przedmiot i nie pozwoli wpaść mu do środka pomieszczenia. W ten sposób ochroni zarówno ludzi jak i mienie przed ewentualnym zniszczeniem.

ImageCo ważne, funkcję ochronną obu opisywanych rodzajów szkła można swobodnie łączyć z innymi właściwościami, np. ochroną przeciwsłoneczną czy niskoemisyjnością (szkło może zostać pokryte specjalną powłoką o stosownych właściwościach). Do produkcji szkieł SGG STADIP i SGG STADIP PROTECT mogą być również wykorzystane niektóre typy szkła ornamentowego. Folie PVB dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych, m.in. bezbarwnej, opalizującej lub barwionej, także jej obecność możne pozostać niezauważona, lub wręcz przeciwnie – można ją podkreślić.

Bezpieczne szkło laminowane akustyczne SGG STADIP SILENCE to strażnik nadmiernych decybeli. Dzięki właściwościom izolacji akustycznej idealnie sprawdzi się w miejscach narażonych na podwyższony poziom hałasu. Są to np. budynki mieszkalne i przemysłowe  położone w pobliżu lotnisk, torów kolejowych, autostrad, czy też w centrum miasta. Ze szkła akustycznego wykonywane są również kabiny tłumaczy symultanicznych.

Producentem szkieł z gamy SGG STADIP jest firma Saint-Gobain Glass. Więcej informacji o asortymencie można znaleźć na stronie internetowej www.saint-gobain-glass.com

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik