Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Aplikator 360o - rewolucja na rynku silikonów!
Data dodania: 24.09.09

ImageWe wrześniu rynek uszczelniaczy został zrewolucjonizowany przez Aplikator 360º, który umożliwia precyzyjną i wygodną aplikację spoiny wszędzie tam, gdzie do tej pory było to niemożliwe.

Zastosowany w szerokiej gamie silikonów marki Tytan Professional, usprawni pracę profesjonalistów, stawiających na perfekcję i szybkość wykonania.

Dzięki Aplikatorom 360º, w które wyposażone są silikony Tytan Professional, ułożenie szczelnej i równej spoiny w trudno dostępnym miejscu przestaje być problemem.

Meritum innowacji jest obrotowa końcówka dozująca uszczelniacz, którą można łatwo ustawić pod dowolnym kątem względem kartusza i płaszczyzny, na którą nakładany jest silikon.

Nowy aplikator kątowy można stosować w sposób tradycyjny, tam gdzie układana jest długa i prosta spoina, np. na obrzeżu wanny. Niemniej jego zalety ujawniają się zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach, gdzie zwykły aplikator nie jest w stanie dotrzeć lub gdzie aplikacja wymaga wysiłku i przyjęcia niekomfortowej pozycji ciała.

Ruchoma głowica aplikatora obraca się o 360º umożliwiając szybkie wykonanie prac wykończeniowych wymagających aplikacji silikonu od dołu (np. wisząca miska toaletowa), od góry (np. przewody wentylacyjne), od tyłu (np. stojąca miska toaletowa) i z boku (np. bliskość ściany). Wprowadzenie obrotowego mechanizmu w Aplikatorze 360º daje ponadto gwarancję właściwego dozowania i aplikacji optymalnej ilości materiału w odpowiednim miejscu.

Zdecydowaliśmy się wprowadzić ten rewolucyjny aplikator z myślą o uspawnieniu pracy montażystów-instalatorów. Takiego rozwiązania nie zaproponował jeszcze, w przypadku silikonów, żaden producent chemii budowlanej w Polsce. Zachowując dotychczasowe funkcje standardowego aplikatora, wzbogaciliśmy go o nowe, rewolucyjne możliwości dozowania uszczelniacza pod każdym kątem. – podkreśla Przemysław Strzyż, Brand Manager w firmie Selena.

Image

360° stopni pracy
Aplikacja spoiny w trudno dostępnych miejscach, takich jak przestrzeń pod nisko zamontowanym bidetem, czy boczna powierzchnia umywalki przylegającej blisko do ściany wymagała do tej pory sporego wysiłku instalatora. To już przeszłość! Z silikonami sanitarnymi wyposażonymi w Aplikator 360º uszczelnienie wanny tuż przy ścianie stanie się teraz możliwe do wykonania w łatwy i precyzyjny sposób, dzięki możliwości ułożenia spoiny pod dowolnym kątem – od góry lub z boku. Także uszczelnianie wysoko położonych powierzchni nie sprawi profesjonalnemu glazurnikowi kłopotu. Może on teraz swobodnie wykonywać swoją pracę stojąc na podłodze. Wystarczy przekręcić końcówkę aplikatora do dołu i prowadzić spoinę trzymając wyciskacz na wyciągniętej ręce – bez potrzeby rozkładania drabiny, jak w przypadku tradycyjnych aplikatorów.

Innowacyjny, ruchomy mechanizm zastosowany w silikonach Tytan Professional z Aplikatorem 360º eliminuje większość znanych problemów z wykonywaniem uszczelnień. Jego funkcjonalność została potwierdzona w testach z udziałem profesjonalnych wykonawców – mówi Karol Cisarż, Product Manager w firmie Selena.

W aplikator kątowy wyposażono następujące produkty uszczelniające marki Tytan Professional: Silikon uniwersalny, Silikon sanitarny, Silikon neutralny sanitarny, Silikon do wanien akrylowych i PVC, Silikon szklarski, Silikon neutralny (szklarski), Silikon budowlany (neutralny), Silikon do marmuru i kamienia, Silikon do akwariów, Silikon wysokotemperaturowy, Silikon akrylowy, Kauczuk oraz Uszczelniacz kominkowy +1250ºC

więcej informacji: www.selena.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik