Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 12 okladka1

Świat Szkła 12/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

  Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 BUDMA 22a

ArmaSound RD firmy Armacell - by nastała cisza
Data dodania: 20.05.10

Hałas, w mniejszym bądź większym stopniu, towarzyszy nam przez całe życie. Otaczające nas dźwięki ruchu ulicznego, wentylatorów czy grającego głośno telewizora sąsiada niekorzystnie wpływają nie tylko na nasz komfort życia, ale mogą również prowadzić do pogorszenia się naszego zdrowia. Dlatego w trosce o nasze samopoczucie, firma Armacell wprowadza na polski rynek system izolacji akustycznej ArmaSound RD.

Zgubny wpływ hałasu na nasze życie możemy odczuwać każdego dnia. W miejscu pracy nie pozwala nam się on skupić na wykonywanych czynnościach obniżając naszą wydajność oraz negatywnie wpływa na pamięć, natomiast w domu przeszkadza nam w zasłużonym odpoczynku.

Co więcej, długotrwałe narażenie na niechciane dźwięki o wysokim natężeniu może powodować rozdrażnienie, zmęczenie psychiczne, a w ekstremalnych przypadkach nawet uszkodzenie słuchu. Dlatego też, ważne jest, by w pomieszczeniach, w których stale przebywają ludzie, zapewnić odpowiedni komfort akustyczny.

 Image

 Izolacja akustyczna ArmaSound RD


Większość niepożądanych dźwięków, które dochodzą do naszych uszu, to połączenie dwóch rodzajów hałasu: strukturalnego i powietrznego. Pierwszy z nich jest powodowany przez drgające lub uderzające o siebie elementy konstrukcyjne i przenoszony jest przez samą strukturę budynku, a następnie emitowany w postaci dźwięku powietrznego na powierzchni ściany lub podłogi.

Dźwięki strukturalne mogą powstawać również podczas uderzeń w elementy struktury budynku, np. dźwięk kroków po posadzce. W przypadku hałasu powietrznego dźwięki rozchodzą się w powietrzu i potęgują swoje natężenie poprzez interferencję odbijających się od ścian poszczególnych fal. 

Ze względu na to, ważny jest odpowiedni dobór materiału izolacyjnego, tak, by kompleksowo zabezpieczyć się przed działaniem uciążliwych dźwięków. Pomoże nam w tym produkowana przez firmę Armacell izolacja ArmaSound RD, która skutecznie obniży poziom hałasu. 

 Image

 Źródła hałasu


Cicho, ciszej, ArmaSound RD
ArmaSound RD firmy Armacell jest materiałem do kompleksowej izolacji akustycznej. Dzięki swojej strukturze będącej efektem ponad czterech lat badań, potrafi on bardzo wydajnie pochłaniać dźwięki oraz znacząco ograniczyć przenoszenie hałasu poprzez tłumienie wibracji.

Izolacja Armasound RD posiada otwartokomórkową strukturę o odpowiednich właściwościach, która w znacznej mierze  zapobiega odbiciom, pozwalając efektywnie eliminować hałas powietrzny o szerokim paśmie częstotliwości. Co więcej, unikalne połączenie cech fizycznych umożliwiło zwiększenie chłonności akustycznej dla poszczególnych częstotliwości dźwięku.

Natomiast dzięki względnie dużej gęstości oraz wysokiemu współczynnikowi tłumienia ArmaSound RD firmy Armacell skutecznie redukuje przenoszony hałas, stanowiąc tym samym bardzo dobrą alternatywę dla wielowarstwowych barier piankowych. Ta elastyczna izolacja wykonana z kauczuku syntetycznego, pozwoli również znacznie zredukować hałas strukturalny w budynku.

Jej visco-elastyczne właściwości wspomagają tłumienie i wyciszanie rezonansu w metalowych strukturach takich jak obudowy czy szyby, ograniczając w ten sposób efekt reemisji. Dodatkowo, ArmaSound RD może służyć jako podkład izolacyjny pod wszelkiego rodzaju elementy, których wibracje mogą być przeniesione na strukturę budynku powodując dodatkowy dyskomfort użytkowników.

Wszystko to sprawia, że produkt ten doskonale nadaje się jako materiał izolujący instalacje przemysłowe, rury, kanały, zbiorniki, pomieszczenia, elementy wyposażenia oraz wszelkiego rodzaju obudowy.

 Image

 Dzięki możliwości doboru odpowiednich parametrów,
ArmaSound RD pozwala wytłumić zarówno instalacje przemysłowe
jak i budynki mieszkalne

Dobierz izolację do własnych potrzeb
Izolacja ArmaSound RD występuje w dwóch wersjach różniących się od siebie gęstością objętościową - wynoszącą 120 bądź 240 kg/m3. Dodatkowo, mamy możliwość wyboru pomiędzy kilkoma grubościami materiału, co również wpływa na współczynnik absorpcji.

Pozwala to doskonale dobrać izolację, optymalizując jej właściwości chłonne dla konkretnego środowiska, natężenia oraz częstotliwości hałasu.

Jest to o tyle istotne, że szacunkowe roczne straty wynikające z hałasu, na który jesteśmy narażeni, sięgają od 13 do 38 miliardów Euro (Wypis z Dyrektywy EC 2000/0194/(COD)). Składają się na nie koszty leczenia, utracone dni pracy, ograniczenia w wykorzystaniu gruntów oraz spadki cen mieszkań.

Stosując izolację akustyczną ArmaSound RD możemy znacznie podnieść komfort miejsca w którym pracujemy lub mieszkamy, co na pewno korzystnie wpłynie na nasze zdrowie oraz samopoczucie.

 Image

 ArmaSound RD pozwala skutecznie wytłumić obudowy
hałasujących urządzeń mechanicznych

 

Armaflex ArmaSound RD 120 (120 kg/m3) grubość 6 mm, cena 56,24 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 120 (120 kg/m3) grubość 10 mm, cena 89,32 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 120 (120 kg/m3) grubość 15 mm, cena 136,14 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 120 (120 kg/m3) grubość 20 mm, cena 183,71 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 120 (120 kg/m3) grubość 25 mm, cena 215,79 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 240 (240 kg/m3) grubość 6 mm, cena 71,88 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 240 (240 kg/m3) grubość 10 mm, cena 119,11 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 240 (240 kg/m3) grubość 15 mm, cena 174,68 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 240 (240 kg/m3) grubość 20 mm, cena 243,02 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 240 (240 kg/m3) grubość 25 mm, cena 286,36 zł brutto

więcej informacji: www.armacell.com

_____________
Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała  spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma  podbija  rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie  elastomerów.

Rok później firma o nazwie „Armstrong Kork GmBH” zostaje założona w miejscowości Münster w Niemczech, gdzie od 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu . Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka  o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu.

W 2000 roku efektem wykupu części  „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell” . Obecnie  firma specjalizuje  się w produkcji  elastycznych otulin, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do systemów grzewczych, instalacji chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i  sanitarnych, stając się jednocześnie  światowym liderem w tej dziedzinie.

„Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych wewnątrz konstrukcji budynku oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność,  niezawodność i najwyższa jakość oferowanych produkt ów, poparta  prawie  150 – letnim doświadczeniem  na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie  wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej , ekipa  wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik